Бізнес, Гроші, Історії, Люди, Новини

Статки сім’ї Марс – $72 млрд. Чому вони тримають свій бізнес у таємниці

09 Листопада, 2020

Сім’я Марс сидить на вершині однієї з найсмачніших імперій, успадкувавши шоколадний трон Mars, Inc. Компанія славиться своїми батончиками Snickers, Mars, Milky Way, Twix і цукерками M&M’s, не кажучи вже про продукцію з догляду за тваринами, напої та жувальну гумку. Компанія «Профпереклад» підготувала переклад матеріалу для сайту MC.today. Ми в UAspectr ділимось з вам найцікавішим.

Компанія була створена 106 років тому і відтоді заробила сім’ї Марс чималі статки – $127 млрд за версією Bloomberg. Шестеро членів сім’ї входять у список 400 найбагатших людей світу. Марси займають третє місце серед найбільш забезпечених американських династій.

Статки сім’ї Марс – $72 млрд. Чому вони тримають свій бізнес у таємниці - news, people, story, groshi, businessСтатки сім’ї Марс – $72 млрд. Чому вони тримають свій бізнес у таємниці - news, people, story, groshi, business

Попри достаток, сім’я старанно уникала контактів із пресою і вважала за краще жити подалі від цікавих очей. Проте останнім часом Марс все ж підняли завісу таємничості та потроху розповідають свою історію.

Статки сім’ї Марс – $72 млрд. Чому вони тримають свій бізнес у таємниці - news, people, story, groshi, business

Жаклін Марс (в центрі) з онуками – грейзени Ейрт (зліва) і Кетрін Бургшталер (праворуч). ФОТО: ALAMY

Що нам відомо про родину Марс і Mars, Inc.

Фамільні статки було нажито завдяки шоколадному бізнесу Mars, Inc. Засновник компанії Френк Марс навчався мистецтву шоколатьє з юного віку. У 1911 році він почав продавати шоколад через вікно своєї кухні в містечку Такома, штат Вашингтон.

За часів Великої депресії Френк і його дружина Етель уславилися «світилами суспільства». У них був автомобіль вартістю $20 000 і два заміські будинки в Вісконсині та Теннесі.

Будинок у Теннесі був відкритий для проведення публічних заходів і кампаній зі збору коштів. Сім’я також тримала скакових коней. Кінь Етель виграла перегони Кентуккі Дербі в 1940 році, чим і забезпечила господині положення в «суспільстві любителів м’ятного джулепа».

Перший шоколадний батончик із нугою ліг в основу Milky Way і Snickers. Однак син Френка та Етель, Форрест-старший, незабаром посварився з батьком і в 1932 році отримав рецепт батончика Milky Way, щоб почати власний бізнес.

Статки сім’ї Марс – $72 млрд. Чому вони тримають свій бізнес у таємниці - news, people, story, groshi, business

Компанія існує вже понад 100 років і допомогла родині заробити стан в $ 127 млрд. ФОТО: SHUTTERSTOCK

Відтоді компанія стала відома відразу декількома батончиками: Mars, 3 Musketeers, Twix і цукерками M&M’s. У США щодня виробляється понад 400 млн драже M&M’s.

Чому родина тримає бізнес у таємниці

Власники компанії почали приховувати дані про свій бізнес після того, як Форрест-старший запатентував метод обробки рису Uncle Ben’s, а американська армія спробувала оскаржити патент. Відтоді Форрест-старший уникав фотографів і перестав давати інтерв’ю.

На відміну від батьків, Форрест-старший був відносно економним. Він і дітей виховував так само. Попри навчання в приватних школах-пансіонах, вони самі виконували роботу по дому та отримували за це гроші на кишенькові витрати.

Втім, у 1940-х роках ощадливість не завадила Форресту придбати величезну ферму у Вірджинії. Його дружина Одрі більшу частину часу проводила в окремому пентхаусі на Уотергейт – подружжя частіше жило окремо.

Подейкували, що у Форреста крута вдача, проте в той же час його звеличували як «одного з найгеніальніших і найуспішніших підприємців століття» (так про нього писав журнал Fortune в 1984 році).

«Я не відчувала, що чимось відрізняюся від інших. Вдома ми допомагали прибирати і готувати, ходили в школу. Ми жили так само, як всі мої друзі», – говорить Памела Марс.

«Він був легендарним лідером – самовідданим і шановним», – розповів представник сім’ї Марс в інтерв’ю для Business Insider.

Після смерті Форреста-старшого в 1999 році його діти Жаклін, Джон і Форрест-молодший успадкували частку в компанії. Форрест-молодший помер у 2016 році.

Зараз компанія належить Жаклін і Джону, але в активному управлінні вони не беруть участь. Вони також є власниками більшої частини сімейного стану – на рахунку у кожного лежить по $24 млрд. Вони входять у список 400 найбагатших людей світу поряд з чотирма дочками Форреста-молодшого – кожна з них успадкувала 8% акцій компанії.

Сукупні статки всіх шістьох Марсів становить $72 млрд. Вони є третьою найбагатшою сімейною династією США.

Жаклін Марс

З усіх Марсів Жаклін єдина, чий стиль життя відповідає статусу мільярдерки. Її особняк у Нью-Джерсі оцінений у $2 млн, у неї є ферма у Вірджинії, а від матері дістався пентхаус у вашингтонському комплексі Уотергейт.

Як і всі інші члени сім’ї, Жаклін ревно оберігає своє приватне життя. У 2013 році вона потрапила в ДТП на своєму позашляховику Porsche, коли її автомобіль «перетнув центральну лінію і врізався в мінівен на зустрічній смузі».

«Марс сказала свідкові аварії, що заснула за кермом, – писала Кейтлін Гібсон для Washington Post. – Ні наркотиків, ні алкоголю, ні медикаментів в її крові виявлено не було … Свідки заявили, що перед аварією Марс не перевищувала швидкість і їхала рівно».

Аварія сталася в окрузі Лоудон. У жінки, що сиділа за кермом мінівена, стався викидень; один пасажир загинув, інші отримали травми. На суді Жаклін визнала себе винною, але потерпілі не вимагали тюремного ув’язнення. Вона заплатила 2500 доларів штрафу.

«Я не можу повернути час назад. Я не можу змінити те, що трапилося, – сказала Марс в офіційній заяві, зазначивши, що збирається допомагати родині постраждалих. – Я завжди буду жити з почуттям горя і втрати, викликаним цією трагедією».

У Жаклін і її колишнього чоловіка Девіда Баджер троє дітей. Їхній син Стівен Баджер очолює раду директорів Mars, Inc. Нещодавно керівництво компанії почало відкривати завісу таємниці, що огортає сімейний бізнес – так було потрібно для клієнтів і залучення нових талановитих співробітників.

«За всю історію нашої родини – ну велику її частину – ми вкрай рідко демонстрували своє життя громадськості, але при цьому завжди прагнули до того, щоб наші бренди чіпляли клієнтів. Проте часи змінилися», – заявив Баджер.

Джон і Форрест

Про Джона, брата Жаклін, мало що відомо. У березні 2015 року королева Єлизавета II подарувала йому лицарський титул. Разом із Жаклін він керує благодійним фондом Mars Foundation, який перераховує кошти на освітні, екологічні, культурні та медичні програми. У компанії також діє волонтерська програма.

І Джон, і Форрест-молодший успадкували тягу батька до скритності. Перейняли та ощадливість – все життя брати прожили у відносно недорогих квартирах.

Чотири дочки

«У дитинстві це було звичайною справою, – пояснювала дочка Форреста-молодшого, Памела Марс. – Я не відчувала, що чимось відрізняюся від інших. Вдома ми допомагали прибирати та готувати, ходили до школи. Ми жили, так само як всі мої друзі».

Після смерті Форреста-молодшого його стан перейшов чотирьом дочкам – Вікторії, Валері, Памели та Марійці. Вікторія в минулому очолювала раду директорів Mars, Inc. Представник родини пояснив у коментарі для Business Insider, що посади в раді розподіляються на ротаційній основі.

Памела встигла пожити в Голландії й Франції кілька років, перш ніж повернутися до США і почати працювати в Mars, Inc. Після випуску з Васарського коледжу і недовгої роботи в рекламі Памела приєдналася до сімейного бізнесу і відповідала за виробництво. Вона швидко просувалася кар’єрними сходами та незабаром зайняла посаду голови правління, проте пізніше сама пішла у відставку.

Згідно з матеріалами журналу Forbes, Валері й Марійка також працюють у компанії та займають посади в раді директорів.

Сім’я багато років зберігала свої справи, бізнес і життя в таємниці.

«Компанія Mars і її власники перетворили таємничість на образ життя», – писав Потткер. Мітчелл Говард, гастроаналітик Morningstar, назвав Mars «дуже-дуже тихою компанією». Штаб-квартиру Mars, Inc. прозвали «Кремлем». Знаходиться вона в штаті Вірджинія, і її часто називають «секретною» й «анонімною».

Сьогодні Mars, Inc. працює в чотирьох напрямках: продукція з догляду за тваринами, кондитерська продукція Mars Wrigley Confectionery, продукти харчування та технології.

У 2008 році Mars, Inc. перейшла з шоколадок на жувальну гумку і придбала Wrigley JrCompany за $23 млрд. У 2014 році вона також викупила Iams і два інших бренди кормів для тварин за $2,9 млрд.

Сьогодні компанія є п’ятим за величиною приватним підприємством у США вартістю $35 млрд. Якийсь час її навіть вважали найкращим місцем для роботи за версією журналу Fortune.

Кажуть, що успіх Mars, Inc. багато в чому побудований на п’яти принципах: якість, відповідальність, взаємність, ефективність і свобода. Памела Марс назвала їх наріжним каменем компанії.

Жаклін підтримує Олімпійську кінну збірну США і є піклувальником фонду збірної. Вона входить до правління декількох організацій, включаючи Національну спортивну бібліотеку, Музей образотворчого мистецтва, Смітсонівський музей і Американський заповідник прерій.

За підтримку, надану Національному архіву та іншим художнім і культурним установам Вашингтона, вона отримала спеціальну нагороду від Фонду національних архівів. Жаклін сприяла злиттю Опери та Центру виконавських мистецтв імені Джона Ф. Кеннеді, а також взяла на себе зобов’язання підтримувати програми виконавських мистецтв Вашингтона.

«На думку сім’ї, якщо хочеш будувати гідне майбутнє, потрібно вкластися у все добре, що Mars, Inc. робить щодня. Більшу частину прибутку ми інвестуємо в саму компанію», – заявив представник Mars, Inc. в інтерв’ю для Business Insider.

Статки сім’ї Марс – $72 млрд. Чому вони тримають свій бізнес у таємниці - news, people, story, groshi, business

Крім однойменного батончика Mars компанія випускає шоколадки Snickers, Milky Way і цукерки M&Ms. ФОТО: BEN RUSHTON

У 2017 році компанія інвестувала $1 млрд у програму реалізації Цілей сталого розвитку ООН і Паризького договору.

Незважаючи на те, що в останні роки сім’я Марс все ж почала контактувати з пресою і розвіювати ауру секретності, компанія неминуче залишається закритою.

«Сім’я дотримується позицій, що це сімейний бізнес, – пояснила Памела Марс. – І що ще важливіше, це приватний бізнес. Ми не збираємося це міняти».

Про “Український Спектр”

«Український Спектр» – це онлайн медіа-організація, яка націлена на те, щоб допомогти своїм читачам, глядачам та відвідувачам успішно розвиватися в бізнесі та повсякденному житті, завдяки неперевершеному доступу та найкращому у своєму класі поданню новин та історій.

«Український Спектр» в Telegram – коротко про головне один раз на день
Підписатись на канал

Ми у соціальних мережах:

Ми у соцмережах:

Слідкуйте за UAspectr у Facebook або ж читайте усе найцікавіше у нашому каналі в Telegram
Menu