Бізнес, Новини, Стартапи

Хочу почати свій бізнес. До чого готуватися?

10 Листопада, 2020

Не забудьте поширити ❤️

18 місяців тому Омар Ітан звільнився з Google і зайнявся бізнесом. Виявилося, що реальне життя підприємця відрізняється від мотиваційних оповідань на конференціях. Ітан розповідає про труднощі, з якими доведеться зіткнутися бізнесмену-початківцю.

Підприємець працює над особистим розвитком все життя

У житті власника бізнесу неминуче настає момент, коли здається, що все навколо валиться. І тоді доводиться змінюватися. Успішний підприємець чесний щодо себе і розуміє, що він – найголовніша перешкода у своєму житті.

Хочу почати свій бізнес. До чого готуватися? - startups, news, businessХочу почати свій бізнес. До чого готуватися? - startups, news, business

Бізнесменам доводиться справлятися з перешкодами:

 • внутрішніми обмеженнями;
 • ірраціональними страхами;
 • шкідливими звичками.

За словами Омара Ітані, він почав виробляти корисні звички, навчився фокусувати увагу і бути послідовним. Зараз Омар ставить собі питання, чого хоче по-справжньому. Виявилося, що він хоче створити бізнес, пов’язаний з цікавими для нього навичками – написанням текстів і сторітеллінгом.

Підприємець діє самостійно

Часто бізнесмена представляють в оточенні людей, на зустрічах і презентаціях. Але в основному підприємець працює самостійно по 10-12 годин на день. Це може тривати щодня впродовж декількох років. При цьому підприємці сумніваються в собі, відчувають фінансові труднощі і страх невдачі.

Щоб зберегти енергію і психологічну стабільність, необхідно більше довіряти собі та своїй інтуїції, краще керувати емоціями і насолоджуватися життям.

Підприємцю потрібна неймовірна мотивація

Рано чи пізно бізнесмени втрачають ентузіазм і мотивацію.

Найманий працівник може дозволити собі трохи розслабитися і взяти відпустку – компанія продовжить існувати, а клієнтами і проектами займуться колеги. Підприємець пам’ятає, що успіх бізнесу залежить тільки від нього.

У перші роки запуску бізнесу засновнику доведеться виконувати всі ролі. Він змушений пам’ятати про бюджет, зростання аудиторії, бізнес-стратегію та ціноутворення. Зона відповідальності підприємця не обмежується робочим днем. Щоб впоратися з навантаженням, необхідна сильна мотивація.

Кожна невдача завдає великого удару по самооцінці

Традиційно невдачі вважаються чимось поганим, але з них можна винести позитивний досвід.

 1. Завдяки невдачам ми знаємо, як не треба робити. Якщо перші 5 спроб провалилися, ми не на 5 кроків далі від мети, а на 5 кроків ближче до неї.
 2. Після невдачі ми знаємо, як краще вчинити в наступний раз. Так ми отримуємо досвід, який допоможе досягти успіху в майбутньому.
 3. Невдачі роблять нас витривалішими. Після провалу неминуче доведеться шукати в собі сили піднятися.
  Невдачі – це помилки і уроки, які ми отримали. Не варто боятися провалу.

Не менш важливо зберігати впевненість в собі після першої невдачі. Бізнес – це не швидкий успіх і збагачення, це довгий шлях зі злетами і падіннями, кожне з яких завдає удар по самооцінці і розчаровує.

Підприємець повинен навчитися приймати поразки, святкувати перемоги і продовжувати шлях.

Успіх визначається не результатом, а процесом

Щоб побудувати бізнес, потрібно сконцентруватися на невеликих регулярних досягненнях. Для цього потрібен щоденний труд. Успіх виникає в процесі досягнення мети, навіть якщо у кінцевому результаті вона зміниться або стане неактуальною.

Заради бізнесу доводиться чимось жертвувати

Для запуску проєктів потрібні зусилля, енергія і час. Власник бізнесу повинен бути готовий чимось пожертвувати. У наших силах лише вирішити, чим саме. Якщо ви працюєте повний день, чи згодні ви витрачати вихідні та вечірні години в будні дні, а також попрощатися з соціальним життям? Звільняючись з роботи з 8-годинним графіком, чи готові ви до зміни способу життя, фінансових ризиків та невизначеності?

Якщо ви хочете зайнятися бізнесом, задайте собі ці питання:

 1. Чому я це роблю?
 2. Наскільки серйозні мої наміри?
 3. Від чого я можу відмовитися, щоб досягти мети?

Підприємець розуміє, що дуже мало знає

Омар Ітан розповідає, що перш ніж стати підприємцем, він думав, що бізнес – це просто: «Знайти проблему, вивести на ринок продукт, який його вирішить, створити бренд, запустити рекламу, і почнуться продажі».

Займаючись бізнесом, ми розуміємо, як мало ми знаємо, та як багато ще належить дізнатися. Шлях підприємця передбачає особисте зростання.

Про це у 2005 році сказав Стів Джобс в промові перед випускниками Стенфордського університету: «Залишайтеся голодними. Залишайтеся безрозсудними». Підприємець повинен жадати знань і прагнути до них.

Якщо мета обрана невірно, в бізнесі не досягти успіху

На думку Омара Ітані, успішний підприємець повинен володіти трьома якостями: вірою в себе, завзятістю і готовністю йти на жертви заради мети.

Головне – займатися своєю справою для себе, а не для інших, заради грошей або через моду. Тільки так підприємець може зберігати мотивацію.

Підпишіться на e-mail розсилку Українського Спектру

Про “Український Спектр”

«Український Спектр» – це онлайн медіа-організація, яка націлена на те, щоб допомогти своїм читачам, глядачам та відвідувачам успішно розвиватися в бізнесі та повсякденному житті, завдяки неперевершеному доступу та найкращому у своєму класі поданню новин та історій.

«Український Спектр» в Telegram – коротко про головне один раз на день
Підписатись на канал

Ми у соціальних мережах:

Ми у соцмережах:

Слідкуйте за UAspectr у Facebook або ж читайте усе найцікавіше у нашому каналі в Telegram
Menu