Кар'єра, Новини, Поради

Як створити резюме, на яке звернуть увагу

11 Листопада, 2020

Резюме не завжди відразу потрапляє в руки до рекрутера. Деякі компанії використовують автоматичні системи збору та сортування резюме. Щоб пройти комп’ютерний фільтр, резюме потрібно правильно оформити. Ось п’ять порад, які стануть у пригоді при складанні резюме. 

Не ускладнюйте резюме

Резюме повинно бути простим і зрозумілим. Говоріть про факти, без емоцій і оцінок. Краще розповісти менше, але більш переконливо.

Крім цього, варто уникати зайвої креативності в оформленні. Можливо, професійні дизайнери отримають додатковий бал за цікаве оформлення, але для інших професій цей фактор не зіграє ніякої ролі.

Використовуйте MS Word або Google Docs, а не PDF

Довгий час вважалося, що PDF-файли дозволяють контролювати зовнішній вигляд і зміст резюме, оскільки одержувач не може випадково його відредагувати або видалити частину інформації. Але, за словами фахівців, це не найкращий формат для резюме.

PDF-файли можуть читатися двома різними способами, один з яких показує лише зображення. В такому випадку програмі буде важко правильно прочитати літери. Тому MS Word і Google Docs – кращий вибір.

Також більшість експертів не рекомендують використовувати шаблони, знайдені в інтернеті. Приховані в них таблиці і форматування можуть спотворити читання резюме для комп’ютера.

Розміщуйте інформацію в одному стовпці в хронологічному порядку

Інформацію найкраще презентувати в одному стовпці. Попри популярність шаблонів резюме з двома стовпцями, така структура часто збиває з пантелику автоматичні системи.

Заголовки повинні точно відображати суть. Наприклад, розділ з досвідом роботи краще так і назвати – «досвід роботи».

Крім того, досвід роботи найкраще представити у зворотному хронологічному порядку: починаючи з останнього місця роботи.

Не використовуйте профіль на LinkedIn

LinkedIn вже кілька років працює над тим, щоб автоматичні системи не могли правильно прочитати їх профілі, збережені у форматі PDF. Таким чином компанія намагається зберегти користувачів на сайті. Тому краще створювати резюме власноруч, а не використовувати сторонні сайти.

Виключіть візуальні елементи і графіки

Діаграми і графіки в резюме можуть перешкодити комп’ютеру прочитати документ. Програма просто не сприйме візуальну інформацію. Перешкодити коректному зображенню можуть і таблиці, тому по можливості не використовуйте їх в резюме.

Підпишіться на e-mail розсилку Українського Спектру

«Український Спектр» в Telegram – коротко про головне один раз на день
Підписатись на канал

Ми у соціальних мережах:

Ми у соцмережах:

Слідкуйте за UAspectr у Facebook або ж читайте усе найцікавіше у нашому каналі в Telegram
Menu