Новини, Технології

20 технологій, які визначать наше майбутнє

12 Листопада, 2020

Прогнозувати майбутнє непросто, і 2020 рік допоміг в цьому переконатися. Але ці 20 технологічних трендів дозволяють припустити, яким буде світ у найближчі двадцять років.

1. Блокчейн

Ця технологія може змінити практично будь-яку галузь – фінанси, ритейл, вантажоперевезення і навіть сільське господарство. Блокчейн – своєрідна децентралізована база даних, з якої неможливо видалити або підробити інформацію. Це перспективна технологія, але поки вона не отримала широкого розповсюдження. Одна з причин в тому, що державні структури воліють самостійно займатися захистом даних, що дещо обмежує сферу застосування блокчейну.

2. Криптовалюта

Строго кажучи, криптовалюта – перша і найвідоміша реалізація технології блокчейн. Але значущість криптовалюти дозволяє нам виділити її. Криптовалюти повинні дозволити купувати товари і послуги без посередників і комісій. Однак їх репутації шкодять незаконні оборудки і занадто великий ажіотаж. Крім того, криптовалюти ризиковані і поки не дуже поширені.

3. Програмування емоцій

У 2020 році можливості штучного інтелекту вже використовують e-commerce, соціальні мережі і творці діпфейків. В майбутньому II зможе розпізнавати людські емоції. Вивчивши вираз обличчя, тембр голосу або навіть текстові повідомлення, програма зможе краще розуміти запити в чаті, пропонувати відповідну рекламу і підвищити якість обслуговування клієнтів.

4. Хмарні платформи / DaaS / PaaS

Послуги data as a service (дані як послуга) і platform as a service (платформа як послуга) поки доступні тільки великим компаніям, але в майбутньому оптимізувати процеси зможе навіть малий бізнес.

5. «Розумні» вдома

Google Nest, Amazon Alexa і «Аліса» Яндекса вже сьогодні можуть налаштовувати параметри деяких об’єктів відповідно до заданих параметрів. Сучасні «розумні» будинки не тільки розуміють людський голос, а й економлять енергію, забезпечують безпеку і стежать за здоров’ям мешканців.

6. Мережі 5G

Ця технологія підвищує швидкість передачі даних і якість інтернет-з’єднання. В майбутньому це дозволить під’єднати до інтернету безпілотні автомобілі і літальні апарати, а також розширить можливості інтернету речей.

7. «Мегасузіря» супутників

SpaceX планує запустити 12 тисяч супутників, щоб створити інтернет-покриття, що охоплює всю планету. У планах OneWeb – 600 супутників до 2022 року, а Amazon готує до запуску 3236 низькоорбітальних супутників. Але є проблема: розміщення такої кількості об’єктів створює перешкоди для астрономів та інших служб.

8. Безпілотний транспорт

Існує п’ять рівнів автономного водіння від «відсутності автоматизації» до «повної автоматизації». Автомобілі Tesla зараз знаходяться на рівнях 3 і 4. Можливо, до 2025 року ми зможемо досягти рівня 5.

9. Квантові обчислення

Теоретично квантові комп’ютери набагато швидші та ефективніші звичайних, але можуть допускати втрату інформації. Технологія може привести до проривів у створенні ліків і буде корисна для фармацевтичних компаній.

До 2022 року в Росії планують створити експериментальний зразок квантового комп’ютера з хмарним доступом.

10. Генетичні прогнози

Згадані вище обчислювальні потужності можуть бути використані для аналізу геному людини і прогнозування його шансів отримати різноманітні захворювання, наприклад, хвороби серця або рак молочної залози.

Це також може привести до зростання персоналізованої медицини.

11. Інструмент редагування геному CRISPR

CRISPR (Clustered Regularly Interspaced Short Palindromic Repeats – короткі паліндромні повтори, регулярно розташовані групами) дозволяють дослідникам легко змінювати послідовності ДНК і змінювати функції генів. В результаті можливо виправляти генетичні дефекти, лікувати хвороби і запобігати їх поширення.

12. Біонічні технології

Деякі проблеми можна вирішити і за допомогою робототехніки. З’являються все більш просунуті інструменти для розширення людських можливостей, часто в формі біонічних кінцівок. В майбутньому нас чекають не тільки протези, але й пристрої для зору.

13. Графен

Графен – це побічний продукт графіту: тонкий, міцний, гнучкий матеріал, який проводить електрику. Його можна використовувати в області переносної електроніки і для космічних подорожей, де опір і вага є ключовими компонентами. Про нього говорять давно, але потрібно ще багато часу, щоб ми почали широко застосовувати графен. Зараз більшість наших технологій засновані на кремнії, і його ще необхідно буде витіснити.

14. Периферійні обчислення

Переважна більшість даних для підключених пристроїв тепер обробляється в хмарі. Але іноді це може зайняти занадто багато часу. Розумних речей стає все більше, і їх продуктивність зростає.

15. Мікрочипи і біочіпи

Зараз мікрочипи переважно планують застосовувати в медичних цілях. У перспективі вони можуть позбавити нас від необхідності носити з собою гаманець. Ілон Маск вважає, що чіпи будуть направляти музику відразу в мозок і дозволять нам конкурувати зі штучним інтелектом.

16. Наноботи

Крихітні датчики з обмеженою обчислювальною потужністю можна використовувати для ідентифікації та знищення ракових клітин, доставлення ліків, виявлення токсичних хімічних речовин і вимірювання їх концентрації в навколишньому середовищі.

17. «Розумні» татуювання

«Розумні» татуювання дуже зручні, не створюють відходів та можуть бути тимчасовими.

18. «Зелені» технології

До цієї категорії відносяться найрізноманітніші технології – від штучного фотосинтезу до уловлювання вуглецю. Стартапи, що відповідають цілям сталого розвитку, привертають інтерес венчурного ринку і великого бізнесу.

19. Водневі паливні елементи

Ідея виробляти електрику, поєднуючи водень з киснем, з’явилася ще в 1839 році. Однак ще кілька років тому ця ідея не була досить прибутковою, щоб використовувати її в великому масштабі.

20. Альтернативне м’ясо

Імовірно, до 2030 року 10% м’яса, споживаного у світі, матиме штучне походження. Уже зараз альтернативне м’ясо має смак і текстуру справжнього м’яса. При цьому аудиторія цього продукту не обмежена тільки вегетаріанцями.

Про “Український Спектр”

«Український Спектр» – це онлайн медіа-організація, яка націлена на те, щоб допомогти своїм читачам, глядачам та відвідувачам успішно розвиватися в бізнесі та повсякденному житті, завдяки неперевершеному доступу та найкращому у своєму класі поданню новин та історій.

«Український Спектр» в Telegram – коротко про головне один раз на день
Підписатись на канал

Ми у соціальних мережах:

Ми у соцмережах:

Слідкуйте за UAspectr у Facebook або ж читайте усе найцікавіше у нашому каналі в Telegram
Menu