Новини, Підприємництво, Поради, Стартапи

Лекції TED про стартапи та бізнес, які варто переглянути кожному

17 Листопада, 2020

Не забудьте поширити ❤️

Якщо ви присвячуєте хоч трохи часу власному розвитку, подивіться корисні лекції з конференції TED. Підприємці в усьому світі вчаться на лекціях TED Talks, розказаних простою мовою. Серед спікерів конференції були такі відомі особистості, як Білл Клінтон, Стів Джобс, Білл Гейтс та багато інших топових бізнесменів.

Ми зібрали для вас добірку корисних лекцій: про стартапи, довгострокове планування, віддалену роботу та мистецтво переговорів. Дивіться, думайте, дійте – і нехай нові знання підштовхнуть вас до нових рішень та надихнуть на розвиток!

Паоло Кардіні: «Не робіть все відразу, зосередьтеся на одному»

Сучасний підприємець звик робити кілька справ одночасно. Він вирішує питання з партнерами по бізнесу, відповідає на листи рідних, дивиться презентації на YouTube та переглядає соціальні мережі. Але чи справді корисна багатозадачність? Дизайнер і викладач Паоло Кардіні сильно в цьому сумнівається. Багатозадачність переоцінена з точки зору продуктивності, говорить він. І розповідає, чому ваше життя стане простішим, якщо робити щось одне і до кінця, і лише потім переходити до нового завдання.

Нікайла Маттьюс Окоме: «Час революції бізнесу на стороні»

Все більше людей заражаються духом підприємництва, часом на додаток до традиційного працевлаштування. Всі намагаються реалізувати себе. 41% мілленіалів, що мають бізнес на стороні, кажуть, що повідомили про нього своєму начальству. Про що це нам говорить? Ведуча подкасту і фахівець з маркетингу Нікайла Маттьюс Окоме допоможе нам прояснити ситуацію.

Метт Мулленвіґ: «Чому робота з дому сприятливо впливає на бізнес»

Популярність віддаленої роботи зростає з кожним роком. З одного боку, це скорочує витрати на утримання офісу та дає можливість взаємодіяти з людьми по всьому світу. З іншого – у власників бізнесу виникають побоювання, що в цьому випадку вони не можуть контролювати робоче середовище. Співзасновник WordPress і генеральний директор Automattic Метт Мулленвіґ вважає, що працювати з людьми з інших міст, країн і навіть часових поясів можна і потрібно. Але як це впливає на розвиток компанії? Як домогтися того, щоб всі співробітники, включаючи тих, хто в штабі, і тих, хто працює з дому, відчували зв’язок один з одним? Метт Мулленвіґ ділиться своїми секретами.

Ден Гілберт: «Що заважає нам приймати адекватні рішення»

Людям бізнесу щодня доводиться відповідати на десятки запитань і брати відповідальність за свої рішення. На жаль, наше мислення схильне до когнітивних спотворень, в результаті яких ми часто невірно оцінюємо шанси на успіх і не можемо прорахувати наслідки. Знання про те, як чинити в будь-якій ситуації, було б для всіх великим подарунком. Ден Гілберт, професор психології Гарвардського університету, ділиться знаннями, як зробити свої рішення раціональнішими. Правда, він дуже сумнівається, що ви прислухаєтеся до його порад.

Девід Брукс: «Жити для резюме … або для панегірика?»

Ми живемо в суспільстві, яке вважає кращим зовнішній успіх, гроші та престиж, прагнення до визнання рідних та близьких. Девід Брукс нагадує про вічний конфлікт всередині кожного з нас. Як не стати прагматичною твариною? Чи здатні ми однаково піклуватися і про особистий успіх, і про визнання з боку близьких нам людей? Чи не занадто часто ми ставимо успіх вище репутації? Брукс вважає, що для повноцінної людини є єдиний вихід – який, дивіться самі.

Білл Гросс: «Одна з головних причин успіху стартапів»

Підприємець Білл Гросс заснував понад 100 стартапів і допоміг іншим компаніям «виростити» свій бізнес. Він розповідає, що почав займатися бізнесом в 12 років, продаючи цукерки на автобусній зупинці. У середніх класах він вже робив пристрої, що працюють від сонячної енергії, а в старших класах гучномовці. За таке довге підприємницьке життя у нього, звичайно, були не тільки приголомшливі успіхи, а й гучні провали. Проаналізувавши їх, Білл Гросс приходить до висновку, що більшість стартапів провалюються, тому що вони з’являються в невідповідний час і не вміють пристосовуватися до реальності. Який час слушний і які фактори найбільше впливають на успіх або провал компанії – дізнаємося з лекції.

Приянка Джайн: «Як зробити пошук роботи менш болючим»

Працевлаштування онлайн – одне з неприємних проявів технологій в наш час. Але подавати заяви на роботу особисто нічим не краще. Технолог Приянка Джайн вважає, що корінь проблеми з працевлаштуванням в резюме. Резюме розповідає, що здобувач може, але воно не показує потенціал людини. В умовах економіки швидких змін не можна враховувати тільки те, в чому у людини вже є досвід. Тому все більше компаній використовують технології, щоб знайти підходящих кандидатів. Що це означає для претендентів? Технолог Приянка Джайн розповідає про цей новий рубіж найму.

Ері Воллах: «3 способи (дуже) довгострокового планування»

Швидкість – одна з головних переваг сучасного керівника. Сьогодні здається, що час не чекає, що завдання треба вирішувати тут і зараз. Однак це призводить до того, що людина діє занадто реакційно. Якщо вона звикла будувати плани на короткі дистанції, то в підсумку втрачає кінцеву мету. І день у день продовжує крутитися як в’юн в ополонці. У бізнесі стійкі компанії, які вириваються з короткостроковості, – це сімейні підприємства. Вони існують поколіннями. У них є мета. Як же навчитися думати та планувати майбутнє в довгостроковій перспективі? Ері Воллах розповідає про три підходи, які дозволять міркувати за рамками сьогодення.

Лора Вандеркам: «Як контролювати свій особистий час»

Експерт з управління часом Лора Вандеркам вчить дивитися на час, який у вас є, а, головне, бачити, куди поставити приємні речі. Справа не в тому, щоб встигнути все, а в тому, щоб правильно розставити пріоритети. Є кілька практичних рішень, як знайти час на найважливіші речі та «побудувати бажане життя за той час, що у нас є».

Джо Геббіа: «Як Airbnb спроєктований для довіри»

Ніхто при здоровому глузді не вкладе кошти в сервіс, що дозволяє незнайомцям спати в їх будинках. Чому? Тому що дітьми нас всіх вчили, що незнайомець = небезпека. Джо Геббіа – один із засновників і директор з продукту компанії Airbnb. У своїй лекції він розповідає про те, як репутація (в нашому випадку відгуки) і дизайн впливають на довіру. Зараз Airbnb – це успішний бізнес, і вже ніхто не вважає дивним пустити до себе переночувати незнайомця, якого ви знайшли онлайн.

Венді Де Ля Роса: 3 психологічні прийоми, які допомагають збирати гроші

Недарма бажання накопичити грошей з’являється в списку п’яти найпоширеніших цілей на Новий рік: ми хочемо цього, але не так-то просто це зробити. Дослідниця, що займається вивченням людської поведінки Венді Де Ля Роса у своєму TED розповідає про три психологічні стратегії, які допоможуть почати економити гроші.

Петті Маккорд: 8 уроків зі створення компанії, в якій людям буде приємно працювати

Петті Маккорд завжди хотіла працювати HR-менеджером – але після довголітньої кар’єри в цій області вона зрозуміла, що більшість компаній відноситься до своїх співробітників, як до дітей. «Я дізналася, що словосполучення “кращі практики” зазвичай означає копіювання того, що роблять всі», – сказала вона у своєму виступі на TED.

Робота менеджменту – не контролювати людей, а будувати хороші команди. Метрики, якими вони повинні керуватися – це щастя клієнта, а не запізнення співробітників або кількість їх залишилися відпускних днів. Кожен в компанії повинен розуміти бізнес, що приносить йому гроші і як виглядає успіх. І керівники повинні зробити так, щоб співробітники з інтересом чекали змін.

Ів Перлман: Як утримувати розмову між людьми з різними поглядами

Ми живемо в інформаційну епоху, але декому здається, що ніколи ще не було так складно знайти правду. Політичні розбіжності посилюються, технології постійно стають предметом дискусій, і людям стало складніше розмовляти один з одним у манері відкритості, спокою та поваги.

Журналіст Ів Перлман захотіла змінити це, тому вона очолила компанію Spaceship Media, що пріоритезує «діалогову журналістику» – відкриті дискусії між незгодними один з одним людьми. Після виборів 2016 року вона зібрала 25 прихильників Клінтон з Каліфорнії та 25 прихильників Трампа з Алабами за обговоренням важливих і гарячих проблем. Перше питання: як ви вважаєте, що про вас думає інша сторона? Усунувши стереотипи, учасники обговорили питання зброї, імміграції, раси та освіти. «Ми виявили, що реальний діалог можливий – і встановивши певну структуру, багато громадян згодні прийняти в ньому участь», – сказала Перлман.

Стейсі Бослі: Як виявити фінансову піраміду

У 2003 році нова компанія Vemma Nutrition почала обіцяти кожному, незалежно від досвіду та освіти, можливість заробляти великі гроші, роблячи дуже складну роботу. Єдині вимоги: витратити $500- $600 на набір продуктів і знайти ще двох осіб, які зроблять те ж саме, пояснює економіст Стейсі Бослі у своєму виступі на TED. До 2013 року компанія стала працювати по всьому світу та отримувала допомогу в розмірі $200 млн на рік. Однак виявилося, що більшість членів отримували менше їхнього початкового депозиту та організацію звинуватили в управлінні фінансовою пірамідою. Як же тоді визначати фінансові піраміди та уникати їх?

Сер Кен Робінсон: «Чи вбивають школи креативність?»

Сер Кен Робінсон дуже щиро і глибоко розбирає питання освітньої системи, яка б стимулювала творчість, а не вбивала її.

Емі Кадді: «Мова тіла та самовизначення»

Спікер – соціальний психолог – міркує про те, як мова нашого тіла впливає не тільки на те, як бачать нас інші, але і на те, як ми бачимо самі себе.

Джеймс Вейтч: «Ось що відбувається, коли ви відповідаєте на спам»

Письменник і комедіант вступив в тижневу переписку зі спамером – все для того, щоб в результаті вийшла одна з найпопулярніших лекцій TED.

Саймон Сінек: «Як лідери надихають на дії?»

Проста, але діюча і сильна модель лідерства, представлена ​​в цій лекції, дозволила її автору зайняти четверте місце в топі найкращих лекцій TED всіх часів.

Брене Браун: «Сила вразливості»

Лекція про те, як пізнання самих себе дозволяє краще зрозуміти оточуючих і ефективніше взаємодіяти зі світом.

Джуліан Трежер: «Як говорити, щоб люди хотіли слухати?»

Правильні слова – потужний інструмент переконання. Ніхто не слухає, що ви говорите? Тоді прислухайтеся до того, що говорить Джуліан, і ця проблема перестане існувати у вашому житті.

Тім Урбан: «Подорож в мозок прокрастинатора»

Кажуть, що здорова частка прокрастинації корисна, ось тільки як знайти цю норму? Лекція Тіма Урбана – весела і захоплююча спроба розібратися в тому, що змушує нас тягнути до останньої хвилини.

Кемерон Рассел: «Зовнішність – не головне»

Рассел – модель нижньої білизни, якій пощастило виграти в «генетичну лотерею»: вона красива. Ось тільки зовнішність – це далеко не все, а модельний світ не схожий на казку.

Сем Бернс: «Моя філософія щасливого життя»

Ще один гравець в «генетичну лотерею», якому пощастило трохи менше, ніж спікеру вище. Народжений з рідкісним генетичним захворюванням, прогерією, Бернс розповідає, як стати біля керма власного життя.

Роберт Волдінгер: «Що таке хороше життя?»

Ґрунтуючись на 75 роках клінічних досліджень, Волдінгер, здається, може більш-менш однозначно відповісти на питання «Що робить людей щасливими?».

Мері Роуч: «10 фактів про оргазм, які ви не знали»

Дивовижні, дивні, смішні – все це категорії фактів про задоволення, які ви дізнаєтеся з цієї лекції.

Памела Мейер: «Як визначити брехуна»

Безумовно, всі брешуть, але деякі люди досягли в цьому таких висот, що вичислити обман буває непросто. Але нерідко – критично необхідно. Лекція Мейер допоможе визначити  людину, що бреше, досить знати, на що дивитися.

Грехем Шоу: «Чому люди вірять, що не вміють малювати?»

Признавайтеся, заздрите тим, хто здатний створити витвір мистецтва, і вважаєте, що вам це не під силу? Містер Шоу думає інакше.

Том Там: «Оркестр у мене в роті»

Лекція бітбоксера Тома Тама – це майже 12 хвилин музики, гумору і неймовірно творчого підходу.

Джилл Болті Тейлор: «Мій інсульт»

Дивовижна історія дослідниці, яка отримала можливість спостерігати за тим, що відбувається з людиною при інсульті, з перших рук – на особистому прикладі.

Кнуд Ханаес: «Дві причини розорення компаній та як цього уникнути»

Як поєднувати вдосконалення результатів та інновації, а при цьому уникнути помилок – розповідає бізнес-стратег Кнуд Ханаес.

Рей Даліо: «Як створити компанію, де перемагають кращі ідеї»

Один з найвпливовіших людей світу інвестор Рей Даліо пояснює, як побудувати компанію, в якій всі співробітники не бояться говорити те, що думають, і як приймати рішення, ґрунтуючись на даних.

Майя Пенн: «Як стати підприємцем у 8 років»

Юна Майя Пенн зрозуміла ще в 8, що хоче створювати мультики. У 13 вона підприємець, художник-мультиплікатор і дизайнер. Історія Майї говорить, що не треба боятися здійснювати мрії.

Підпишіться на e-mail розсилку Українського Спектру

Про “Український Спектр”

«Український Спектр» – це онлайн медіа-організація, яка націлена на те, щоб допомогти своїм читачам, глядачам та відвідувачам успішно розвиватися в бізнесі та повсякденному житті, завдяки неперевершеному доступу та найкращому у своєму класі поданню новин та історій.

«Український Спектр» в Telegram – коротко про головне один раз на день
Підписатись на канал

Ми у соціальних мережах:

Ми у соцмережах:

Слідкуйте за UAspectr у Facebook або ж читайте усе найцікавіше у нашому каналі в Telegram
Menu