Бізнес, Новини, Технології

Яких успіхів технологічні корпорації досягли при Трампові

17 Листопада, 2020

Не забудьте поширити ❤️

У жовтні п’ять найбільших технологічних компаній США – Amazon, Apple, Microsoft, Facebook і Alphabet – опублікували звіти за третій квартал 2020 року. Це перший звіт, який виходить після обрання нового президента США – Джо Байдена. За час президентства попереднього глави Білого дому Дональда Трампа всі п’ять гігантів змогли вирости, попри суперечливі відносини між галуззю і державою.

Amazon збільшила онлайн-продажі та відкрила нові напрямки бізнесу

При Трампові акції Amazon зросли на 291% завдяки активному розширенню онлайн-продажів і зростанню нових напрямків бізнесу: хмарних обчислень і реклами. Попри пандемію, аналітики очікують зростання продажів компанії на 33% у другому кварталі в порівнянні з аналогічним періодом попереднього року.

Яких успіхів технологічні корпорації досягли при Трампові - tech, news, businessЯких успіхів технологічні корпорації досягли при Трампові - tech, news, business

Платформа Amazon Web Services, яка пропонує сервіси хмарних обчислень, також дозволила компанії значно збільшити прибуток. Очікується, що в цьому році операційний дохід платформи перевищить $20 млрд – це майже в п’ять разів більше, ніж у 2016 році, коли Дональд Трамп став президентом США.

Аналітики прогнозують, що дохід Amazon за 2020 рік досягне $370 млрд. У цьому випадку зростання компанії складе 170% в порівнянні з 2016 роком.

Частково зростання Amazon сприяло покупці мережі органічних продуктів Whole Foods у 2017 році.

Apple активно розвивалася завдяки випуску нових продуктів

Попри збільшення ринкової капіталізації Apple на 272%, її зростання було не таким високим, як в Amazon. Очікується, що продажі компанії в останньому кварталі знизяться в порівнянні з попереднім роком, а виторг за календарний рік складе близько $283 млн – на 29% вище, ніж у 2016 році. За прогнозами аналітиків, чистий прибуток компанії досягне $59 млрд.

З 2016 року Apple викупила акції в інвесторів на суму близько $200 млрд і збільшила виплати дивідендів. Витрати компенсуються шляхом продажів iPhone та інших популярних продуктів: наприклад, AirPods і Apple Watch.

Apple продовжує випускати нові iPhone, а інвестори компанії продовжують робити ставки на їх популярність. У жовтні компанія анонсувала нову лінійку iPhone 12 з підтримкою мереж 5G. Вартість найдорожчої моделі склала $1099.

Microsoft збільшила дохід шляхом розширення хмарних технологій

При Трампові акції Microsoft виросли на 225%. Доходи компанії незмінно збільшувалися останні три роки після падіння продажів у 2016 році і зростання на 5,5% у 2017 році. Очікується, що дохід Microsoft за 2020 рік складе близько $150 млрд – це майже на 60% більше, ніж у 2016 році.

Чистий прибуток компанії при Трампові збільшився майже вдвічі завдяки розвитку хмарної платформи Azure і додатків Office 365.

За час президентства Трампа Microsoft купила дві компанії. Після покупки LinkedIn за $27 млрд, анонсованої за кілька місяців до обрання Трампа, компанія придбала сервіс GitHub $7,5 млрд у 2018 році. Така ж сума була витрачена у вересні 2020 року на придбання розробника ігор ZeniMax Media.

Facebook зберегла популярність у рекламодавців, попри скандали

З моменту вступу Трампа на посаду президента зростання акцій Facebook склав 112%. Якщо річний обсяг продажів за 2020 рік досягне $80,4 млрд, як прогнозують аналітики, то компанія стане майже в три рази більшою, ніж у 2016 році.

Проте зростання продажів компанії щорічно сповільнюються: з 47% у 2017 році до прогнозованих 14% у 2020 році.

З моменту обрання Трампа на пост президента навколо Facebook розгорається великий скандал. Компанію звинувачують в ненавмисному впливі на результат виборів в США, поширення фейкових новин і надання даних користувачів стороннім компаніям. На свій захист Facebook пообіцяла переглянути політику щодо конфіденційних даних.

Однак попри політичні скандали і проблеми з довірою користувачів, Facebook залишається одним з найпопулярніших сайтів серед рекламодавців. За даними eMarketer, він контролює 23,4% ринку онлайн-реклами США, не сильно відстаючи від Google з 29,4%.

З 2012 по 2014 рік Facebook активно скуповував інші популярні компанії: $1 млрд було витрачено на придбання Instagram, $19 млрд на WhatsApp і $2 млрд на Oculus. Однак в період президентства Трампа компанія не здійснювала багато угод.

Найбільшою угодою за останні чотири роки стала покупка стартапу CTRL-labs, що розробляє пристрої для управління комп’ютерами за допомогою сигналів мозку. Сума угоди склала від $500 млн до $1 млрд, точні дані не розголошуються.

Alphabet розширила вплив в хмарному бізнесі

Alphabet була створена у 2015 році як холдингова компанія для пошукача і продуктів Google. Крім цього, холдинг займається експериментальними проєктами: розробкою автономних автомобілів і дослідженнями в області боротьби зі старінням.

З моменту обрання Трампа акції Alphabet виросли на 83%.

Основний дохід Alphabet йде від розміщення онлайн-реклами. Аналітики очікують, що виторг холдингу в третьому кварталі зросте на 5,9% – до $42,9 млрд. У попередньому кварталі доходи компанії скоротилися вперше в порівнянні з аналогічним періодом минулого року. Пандемія коронавірусу пригальмувала розвиток сфери подорожей і заходів, а також готельний бізнес, в результаті чого ці галузі скоротили обсяг онлайн-реклами.

Нині Google отримує значний прибуток від хмарного бізнесу: у другому кварталі дохід підрозділу склав понад $3 млрд.

Очікується, що виторг Alphabet у 2020 році складе близько $174 млрд – майже вдвічі більше, ніж у 2016 році. Компанія активно інвестувала в експериментальні області, тому чистий прибуток за цей період зріс лише на 30%.

Єдиним великим придбанням Alphabet за останні чотири роки стала покупка компанії-розробника ПЗ для роботи з бізнес-даними Looker за $2,6 млрд.

Підпишіться на e-mail розсилку Українського Спектру

Про “Український Спектр”

«Український Спектр» – це онлайн медіа-організація, яка націлена на те, щоб допомогти своїм читачам, глядачам та відвідувачам успішно розвиватися в бізнесі та повсякденному житті, завдяки неперевершеному доступу та найкращому у своєму класі поданню новин та історій.

«Український Спектр» в Telegram – коротко про головне один раз на день
Підписатись на канал

Ми у соціальних мережах:

Ми у соцмережах:

Слідкуйте за UAspectr у Facebook або ж читайте усе найцікавіше у нашому каналі в Telegram
Menu