Новини, Технології

Історія 27 найдорожчих угод у сфері високих технологій

19 Листопада, 2020

Не забудьте поширити ❤️

Представляємо 27 найбільших угод з придбання бізнесу у сфері високих технологій. Зараз на слуху переговори про покупку TikTok, обговорюється майбутня угода між Microsoft і ByteDance.

Інвестори оцінюють популярний відеододаток в районі $50 млрд, деякі вважають що TikTok, що має 800 мільйонів користувачів у світі коштує більше. Якщо угода відбудеться, вона стане однією з найбільших у сфері високих технологій і займе своє місце в цьому списку найбільших угод світу.

Перед вами історія найдорожчих придбань у сфері високих технологій, починаючи від покупки Apple – Beats за $3 млрд і закінчуючи сумнозвісним придбанням Dell – EMC Corporation за колосальні $67 млрд.

У 2014 році Apple купила Beats за $3 млрд

Купівля Apple Beats в 2014 році планувалася заради двох продуктів: лінійки навушників Beats і базового програмного забезпечення, яке в кінцевому підсумку призвело до створення Apple Music. Згадайте сумнозвісне (хоча і веселе) відео Доктора Дре, що святкує продаж зі своїм другом Тайріс, яке, як повідомляється, змусило Apple «сказитися».

Google купила Nest в 2014 році за $3,2 млрд

Купівля Google Nest в 2014 році стала вирішальною в триваючій битві Google з Amazon на ринку виробництва розумних будинків. Термостат Nest був хітом в цьому бізнесі, після здійснення операції підрозділ Google зміг розширити свої комерційні пропозиції.

Walmart купив Jet.com в 2016 році за $3,3 млрд

Придбання Jet.com в 2016 році дозволило Walmart зміцнити свої позиції в Інтернет-торгівлі і стати великим гравцем на ринку електронної комерції. Хоча сама компанія Jet закрилася, її технології живуть завдяки онлайн-присутності Walmart.

Cisco купила AppDynamics у 2017 році за $3,7 млрд

Через одинадцять годин після того, як було оголошено про придбання AppDynamics статусу акціонерного товариства, її власником стала Cisco, викупивши акції за $3,7 млрд в спробі змінити спеціалізацію.

Adobe купила Marketo у 2018 році за $4,75 млрд

Купівля компанією Adobe Marketo дозволила додати сервіси в пакет програмного забезпечення для бізнесу Adobe Experience Cloud. Зокрема, програмне забезпечення компанії Marketo використовується в декількох маркетингових сервісах для АЕС.

Microsoft купила aQuantive у 2007 році за $6,3 млрд

Купівлею компанії aQuantive, вартістю понад $6 млрд, керував колишній генеральний директор Microsoft Стів Балмер. Метою покупки було розширення бізнесу онлайн-реклами, але в підсумку угода призвела до втрати $6,3 млрд.

Salesforce купила MuleSoft у 2018 році за $6,5 млрд

Маловідома компанія MuleSoft стала важливою частиною портфоліо хмарних гігантів після переходу під управління Salesforce. Унікальний сервіс, що надається компанією MuleSoft, називається Anypoint і дозволяє розробникам Salesforce інтегрувати розрізнені додатки в єдину мережу. Це було перше з двох великих придбань Salesforce, зроблених за останні кілька років.

Microsoft купила Nokia у 2014 році за $7,2 млрд

Серед численних придбань, зроблених під керівництвом колишнього генерального директора Microsoft Стіва Балмера, покупка Nokia за $7,2 млрд стала однією з найменш успішних. Новий генеральний директор Microsoft Сатья Наделла списав $7,6 млрд і звільнив майже 8000 співробітників Nokia через два роки після покупки.

Oracle купила Sun Microsystems у 2009 році за $7,4 млрд

Мета покупки компанією Oracle компанії Sun Microsystems була дуже специфічною: оволодіти правами на мову програмування Java. Ці права стануть причиною нескінченної юридичної баталії з Google. Для Sun Microsystems, яка в той час перебувала в стані занепаду і мала безліч боргів, придбання було рятівним колом.

Microsoft купила GitHub у 2019 році за $7,5 млрд

Для Microsoft, компанії, заснованої комп’ютерними програмістами, придбання GitHub мало великий сенс: швидку інтеграцію широкої мережі захоплених комп’ютерами користувачів GitHub в екосистему Microsoft. Компанія порахувала GitHub потенційним конвеєром, що дозволяє відбирати найбільш підкованих в програмуванні людей для роботи в Microsoft.

Microsoft купила Skype у 2011 році за $8,5 млрд

Протягом багатьох років, перш ніж Google Hangouts і Zoom Chats запропонували інші зручні варіанти відеоспілкування, що належить Microsoft Skype на той момент був фактично єдиним програмним забезпеченням для відеозв’язку.

Звичайно, з часом все змінилося, але покупка Microsoft Skype в 2011 році стала стратегічною в області споживчого комунікаційного програмного забезпечення, і все ще приносить прибуток: програмне забезпечення для відеочату є яскравим прикладом того, як може працювати нове придбання Microsoft.

Oracle купила PeopleSoft у 2004 році за $10,3 млрд

Придбання Oracle PeopleSoft – сумне і неоднозначне. «Це було 18-місячне вороже поглинання», – заявив старший виконавчий директор Аніл Бхусрі журналісту Business Insider в 2011 році.
PeopleSoft пропонувала програми для управління персоналом компаніям і школам, і її продукти, як і раніше використовуються материнською компанією Oracle.

NXP купила Freescale у 2015 році за $11,8 млрд

Ця угода закріпила позиції NXP, одного з маловідомих виробників комп’ютерних чіпів на ринку напівпровідникових компонентів.

Google купила Motorola Mobility у 2011 році за $12,5 млрд

Google виробляє і продає смартфони лінійки Pixel, раніше для їх виробництва компанія залучала Motorola та інших виробників телефонів. Ці відносини в кінцевому рахунку вилилися в пряме придбання, хоча один з найважливіших аспектів покупки – патенти на високі технології.

Symantec купила Veritas Software у 2004 році за $13,5 млрд

Купівля компанією Symantec Veritas Technologies, як і багато інших технологічних придбань, була здійснена з метою розширення і зміцнення. Veritas мала готові інструменти для управління інформацією. Symantec і Veritas розділилися в 2014 році, компанія знову стала приватною.

Amazon купила Whole Foods у 2017 році за $13,7 млрд

Купівля Amazon Whole Foods підштовхнула розвиток роздрібної торгівлі цеглою і цементним розчином, початковою метою покупки було збільшення попиту на річну передплату сервісу Amazon Prime. Користувачі Prime отримують знижки в магазині, а продукція Amazon, наприклад, смарт-динамік Echo, рекламується між яблуками і бананами.

Intel купила MobilEye у 2017 році за $15 млрд

У той час як технологічні компанії беруть участь в гонці по створенню програмного забезпечення для безпілотного автотранспорту, такі компанії, як Intel, платять мільярди за стартапи на кшталт MobileEye, чиї технології вже перевірені. Мета – створення робо-таксі, а не впровадження технологій в автомобілі для індивідуальних споживачів.

Salesforce купила Tableau у 2019 році за $15,7 млрд

Друге велике придбання гіганта технологій. Це остання покупка, яку намічено в плані Salesforce з придбання компаній, які можуть допомогти зростанню Salesforce. Завдяки цій угоді Salesforce отримала платформу аналітики і візуалізації даних з більш ніж 86 000 клієнтами.

Walmart купила Flipkart у 2018 році за $16 млрд

Walmart, купуючи Flipkart, зробила ставку на міжнародну експансію: Flipkart обслуговує індійський ринок, і з придбанням Walmart отримала великий плацдарм для закріплення позицій в регіоні. Це також важливий крок в триваючому просуванні Walmart в електронній комерції, оскільки Flipkart є онлайн-рітейлером.

Nokia купила Alcatel-Lucent у 2015 році за $16,6 млрд

Nokia купувала Alcatel-Lucent в якості засобу для розширення бізнесу, необхідного після продажу свого бізнесу компанії Microsoft. Ця покупка дозволила Nokia стати одним з декількох великих гравців в переході на бездротові мережі 5G.

Facebook купив WhatsApp у 2014 році за $22 млрд

Купівля в 2014 році WhatsApp дозволила Facebook миттєво розширити охоплення на десятки мільйонів чоловік. WhatsApp, незважаючи на свій зв’язок з Facebook, як і Instagram, залишається популярним у всьому світі.

Hewlett-Packard купила Compaq у 2001 році за $25 млрд

У статті, опублікованій в 2016 році ZDNet, назва якої «Список гірших технологічних злиттів і поглинань», покупка Compaq компанією Hewlett-Packard займає перше місце. Чому? Угода привела компанію до кризи, хоча злиттю намагалися перешкодити основні зацікавлені сторони, включаючи сина співзасновника компанії Уолтера Хьюлетта.

Microsoft купила LinkedIn у 2016 році за $26,2 млрд

Придбання LinkedIn – частина нової тактики Microsoft, суть якої в тому, що поглинутим компаніям дозволяють діяти майже самостійно. Тому LinkedIn залишився порівняно незмінним з моменту його покупки в 2016 році.

Зверніть увагу: покупка LinkedIn за $26,2 млрд – найдорожче придбання Microsoft на даний момент, якщо ж відбудеться угода з TikTok, вона може встановити новий рекорд, чи ні, подивимося.

SoftBank купив ARM у 2016 році за $31 млрд

Покупку SoftBank компанією ARM можна вважати інвестицією – за останньою інформацією NVIDIA розглядає можливість покупки ARM у SoftBank, яка, без сумніву, буде коштувати понад $31 млрд, виплачених SoftBank в 2016 році.

IBM купила Red Hat у 2018 році за $34 млрд

Разом з покупкою Red Hat компанія IBM придбала багато популярного програмного забезпечення: від Red Hat Enterprise Linux до Red Hat Virtualization. За умовами угоди вартістю $32 млрд продукти Red Hat тепер є власністю IBM Cloud.

Avago купила Broadcom у 2015 році за $37 млрд

Ніколи не чули про Avago? А про Broadcom? Ці дві компанії величезні, але відомі тільки у вузькому колі фахівців. Причина в тому, що вони відповідають за внутрішню інфраструктуру і технології багатьох розробок, що проводяться іншими компаніями, від кабельних модемів до чіпів комутаторів Ethernet.

Dell купила EMC Corporation у 2015 році за $67 млрд

Безумовно, найдорожчим придбанням всіх часів і народів залишається покупка Dell корпорації EMC за $67 млрд в 2015 році.

«Ми продовжуємо розвивати компанію в найбільш важливих IT галузях», – сказав президент Dell Майкл Делл в інтерв’ю The New York Times у 2015 році. «Ця угода прискорить процес». Об’єднання продуктів Dell з розробками EMC дозволило Dell просунутися в області корпоративних обчислювальних сервісів, а також уникнути тиску з боку інвесторів і зупинити поточний спад.

Підпишіться на e-mail розсилку Українського Спектру

Про “Український Спектр”

«Український Спектр» – це онлайн медіа-організація, яка націлена на те, щоб допомогти своїм читачам, глядачам та відвідувачам успішно розвиватися в бізнесі та повсякденному житті, завдяки неперевершеному доступу та найкращому у своєму класі поданню новин та історій.

«Український Спектр» в Telegram – коротко про головне один раз на день
Підписатись на канал

Ми у соціальних мережах:

Ми у соцмережах:

Слідкуйте за UAspectr у Facebook або ж читайте усе найцікавіше у нашому каналі в Telegram
Menu