Країна, Новини, Технології

Apple відкрила офіс в Україні. Що це змінить

08 Липня, 2021

Не забудьте поширити ❤️

Компанія Apple відкрила офіційний офіс в Україні. У самій компанії не коментують зміни на ринку (скритність – звичайна практика Apple), учасники ринку говорять про зменшення контрабанди. Редакція AIN.UA розповідає, що дійсно може змінити прихід американської компанії на ринок і як це в тому числі вплине на бізнес офіційних продавців техніки Apple (будуть і негативні наслідки). Ділимося найцікавішим.

Ввезення техніки в Україну

Перша і головна зміна для бізнесу в Україні – Apple тепер буде самостійно ввозити і розмитнювати свою техніку на території країни. Раніше це робила компанія Asbis. Як повідомили представники компанії, раніше Asbis отримувала від Apple техніку на свій склад у Празі, після чого займалася його ввезенням в Україну.

Тепер саме Apple буде ввозити техніку в Україну, поставляти на місцевий склад Asbis – офіційного дистриб’ютора техніки в країні – і далі Asbis буде відвантажувати техніку партнерам.

«Apple дійсно буде ввозити в Україну і розмитнювати свої товари самостійно. Але всю подальшу роботу ми будемо продовжувати в звичайному режимі. Інакше кажучи, якщо раніше АСБІС-Україна отримувала продукцію компанії на складі ASBIS Group в Празі, то тепер весь товар ми будемо отримувати безпосередньо в Україні», – відзначили в« АСБІС».

Здавалося б, що це змінить. За даними AIN.UA, кілька учасників ринку діяли в обхід офіційним схемам і все одно постачали частину своєї продукції в країну нелегально, отримуючи техніку ще за кордоном. В результаті, ритейлер начебто і продавав техніку Apple офіційно, але лише її частину – 20-30% від загального обсягу.

Через те, що тепер саме Apple буде ввозити свою техніку в країну і зможе краще контролювати партнерів за рахунок прямої присутності в країні, ситуація може перевернутися: лише мала частка техніки у офіційних продавців залишиться «сірою». Постраждають від цього як мінімум дві мережі, які, що цікаво, найбільше говорять про контрабанду.

Втім, повністю «сірий» ринок нібито офіційною техніки не зникне: це вигідно як ритейлерам, які заробляють більше, так і корумпованим структурам митниці, які отримують свою вигоду.

Боротьба з неофіціалами

Ще одна проблема українського ринку – велике число гравців, які прямо продають контрабандну продукцію Apple і навіть не намагається ховатися. У компаній магазини в центральних районах міст і великих торгових центрах, великі сайти і навіть партнерські програми з банками.

Чекати, що Apple почне з ними жорстоку війну з маски-шоу і вилученням техніки не варто. Apple – великий міжнародний бренд і висвітлення в пресі з повідомленням, як компанія «душить малий бізнес» їй принесе великі іміджеві втрати.

Швидше за все, нас чекають стримані переговори з великими продавцем контрабандної техніки по обіленню бізнесу і укладенню партнерських договорів з Asbis. Можливо, прохання змінити домени, прибрати логотипи компанії з сайту і тд. Жорстких заходів не буде.

Також Apple відразу після запуску бізнесу в Україні стала членом Американської Торгової Палати (ACC), тому інтереси від її імені, швидше за все, буде надавати саме ця організація.

Зміни в b2b

Після виходу на ринок Apple може стати частиною b2b бізнесу. Про що мова. Зараз є Asbis, який працює з великими офіційними мережами, а також може безпосередньо працювати з найбільшими клієнтами, які купують для себе відразу багато офіційної техніки.

Тепер найбільших клієнтів собі може забрати Apple. Як наслідок, Asbis візьме собі клієнтів поменше. Невеликий приватний бізнес буде змушений боротися за свою частку ринку, фактично отримавши ще одного конкурента в особі свого головного постачальника – Apple.

Зміни для покупців

  • В інших країнах після виходу Apple на ринок компанія починала працювати з двома дистриб’юторами техніки (в Україні зараз один – Asbis). Це робиться для того, щоб посилити конкуренцію і, як наслідок, ринок отримав кращі умови, обслуговування, акції і тд. Поки передумов на ринку немає, повідомляють інсайдери, але все може змінитися найближчим часом. Покупець, як результат, може отримати більш вигідні пропозиції для, наприклад, покупок техніки в кредит або на спеціальних умовах.
  • Apple активно набирає тренерів для навчання персоналу в магазинах. Важливо розуміти, що компанія не буде відкривати свій фізичний Apple Store. Мова про тренінг персоналу в магазинах партнерів, тих, хто зараз офіційно продає техніку в Україні. В ідеалі, користувач отримає сервіс краще.
  • Запуск сайту і підтримки.
  • Можливо, більш швидкий запуск сервісів в Україні, але розраховувати на щось феноменальне не варто.

Важливо розуміти, що Apple поки не планує відкривати Apple Store в Україні. Також в найближчі 1-2 роки в країні, швидше за все, не можна буде придбати техніку через офіційний сайт apple.com.

Чекати, що прихід Apple на ринок змінить ціни також не варто. Це залежить від економічної ситуації в Україні, а не бажання компанії. Американських цін тут не буде (як і в Європі).

Якщо підвести підсумок, то головний вигодонабувач від офіційного приходу Apple в Україні – державна скарбниця. Компанія спробує зменшити обсяг «сірого» імпорту, заплатить більше податків, зробить ринок техніки Apple в Україні прозорішим.

Підпишіться на e-mail розсилку Українського Спектру

Про “Український Спектр”

«Український Спектр» – це онлайн медіа-організація, яка націлена на те, щоб допомогти своїм читачам, глядачам та відвідувачам успішно розвиватися в бізнесі та повсякденному житті, завдяки неперевершеному доступу та найкращому у своєму класі поданню новин та історій.

«Український Спектр» в Telegram – коротко про головне один раз на день
Підписатись на канал

Ми у соціальних мережах:

Ми у соцмережах:

Слідкуйте за UAspectr у Facebook або ж читайте усе найцікавіше у нашому каналі в Telegram
Menu