Бізнес, Новини, Фішки

Відбили 1,5 млн грн за 9 місяців: історія TATTon.me, які створюють тату з доповненою реальністю

20 Листопада, 2020

TATTon.me – український стартап, який створює тимчасові татуювання. Їх останній проєкт – тату з доповненою реальністю – виявився настільки популярним, що інвестиції в 1,5 млн грн повернули за дев’ять місяців.

Співзасновники компанії Ксенія і Микита Фурсова розповіли редакції MC.today про те, як створювався проєкт, що вміють робити AR-тату і про плани на майбутнє, а ми ділимося з вами найцікавішим.

Відбили 1,5 млн грн за 9 місяців: історія TATTon.me, які створюють тату з доповненою реальністю - fishky, news, businessВідбили 1,5 млн грн за 9 місяців: історія TATTon.me, які створюють тату з доповненою реальністю - fishky, news, business

З чого все почалося

Ідея тимчасових дитячих татуювань з’явилася, коли ми планували день народження нашого чотирирічного сина Дані. Хотіли додати щось незвичайне, крім святкових масок і ковпаків. Дитячих дизайнів татуювань ми не знайшли і замовили індивідуальний тираж для вечірки.

Після свята побачили, що діти в захваті, і зрозуміли: потрібно робити продукт.

Наша філософія – more than you expect (більше, ніж ви очікуєте). Поки всі бренди тимчасових тату борються в дизайні, тривалості збереження на тілі або реалістичності, ми знайшли свою «фішку» і вирішили, що у всіх будуть просто тату, а у нас – живі.

Готові тату створили всього за 2,5 місяці. Головною мотивацією для нас була січнева виставка Maison & Objet 2020 на Парижі – одне з ключових світових заходів у сфері декору і подарунків.

Відділ розробки був шокований, коли ми оплатили участь у виставці в Парижі: до неї залишалося рівно два місяці. Вони зрозуміли, що тепер шляху назад немає і зрушити дедлайн не вийде. Потрібно було створити продукт з нуля, зробити, придумати оформлення стенду з дистанційним монтажем і врахувати ще мільйон нюансів.

Але наш експеримент з доповненою реальністю повністю виправдав себе і залучив багато уваги на виставці в Парижі. Звідти ми поїхали з 32 замовленнями, а також зібрали базу потенційних партнерів: 292 компанії з 37 країн світу.

Як це працює

Щоб тату ожили, потрібно завантажити безкоштовний додаток TATTon.me, запустити його на смартфоні і навести камеру на татуювання. Коли вона сфокусується на тату і розпізнає зображення, з’явиться AR-об’єкт.

Перша лінійка татуювань – це звірятка, які говорять і рухаються в доповненій реальності. Але наша мета – впроваджувати навчальні інтерактивні елементи в майбутні AR-тату. Дитині буде цікаво взаємодіяти з персонажами, розглядати їх з усіх боків, дізнаватися про них і навколишній світ.

Сумарно ми витратили близько 1,5 млн грн, починаючи від ілюстрацій і розробки, закінчуючи маркетингом і упакуванням. Всі витрати – внутрішній ресурс компанії. Це був експеримент, в який сильно повірили.

Ми вже повернули цю суму, хоча продажі почалися в лютому 2020 року.
Але ми розуміємо, що робота з доповненою реальністю – постійний процес. Наступна стадія розробки, нові анімовані персонажі і цікавіша механіка – нам ще є на що витратитися.

Плани на майбутнє

Зараз ми поставляємо товар в Європу і США, а також розробляємо нові набори. Наші тату зараз – це тільки перша версія, тому в планах і взаємодія з персонажами, і розвивальні ігри для дітей всередині програми, і веселі дорослі «живі» тату.

«Український Спектр» в Telegram – коротко про головне один раз на день
Підписатись на канал

Ми у соціальних мережах:

Ми у соцмережах:

Слідкуйте за UAspectr у Facebook або ж читайте усе найцікавіше у нашому каналі в Telegram
Menu