Гаджети, Новини, Продуктивність

Як проводити менше часу в телефоні: 4 поради від експерта по продуктивності

26 Листопада, 2020

На початку листопада експерт по особистій ефективності та автор книг «Гіперфокус» і «Мій продуктивний рік» Кріс Бейлі запустив челендж. Він запропонував читачам свого блогу користуватися смартфоном так, щоб одного заряду батареї вистачило на два-три дні – чим довше, тим краще. Так Бейлі хоче допомогти читачам сформувати більш здорові звички при використанні гаджетів. У новій статті він поділився чотирма рекомендаціями про те, як досягти цієї мети з більшою ймовірністю. Переказуємо його матеріал про те, як змусити телефон працювати на вашу продуктивність. 

Зрозумійте, яку роботу виконує для вас телефон

Американський теоретик менеджменту з Гарварда Клейтон Крістенсен – автор безлічі цікавих бізнес-ідей. Одна з них – теорія Jobs To Be Done (в пер. з англ. «Робота, яку треба зробити»). Її суть в тому, що кожен продукт, який купуємо, повинен виконувати за нас якусь «роботу». Наприклад, паперові хусточки ми «наймаємо», щоб вони дбали про гігієну нашого носа.

З точки зору цієї теорії, наш смартфон – це різнороб. Це і будильник, і навігатор, і газета, ігрова приставка, а також календар … список довгий. Тож не дивно, що ми витрачаємо в телефоні стільки часу: це наш універсам, в якому можна купити що завгодно. Щоб витрачати менше часу на телефон, передайте частину його завдань іншим пристроям: користуйтеся будильником, читайте справжні газети. Ще краще відмовитися від того, що ніяку роботу заради вашого блага насправді не робить: соціальні мережі, відеоігри, серіали.

Наведіть порядок на головному екрані

Всі ми дістаємо телефон, щоб написати повідомлення другу, а через пів години розуміємо, що весь цей час гортали стрічку твіттера. Зробіть головний екран свого гаджета більш нудним, і будете менше спокушатися. Подумайте, які програми викликають у вас тривогу і заважають бути щасливими, просто видаліть їх, або хоча б перемістіть на другий або третій екран. У самого Бейлі на телефоні є папка «Соцмережі» (ім’я якої він змінює на «Відволікає», коли йому хочеться максимально утримати себе від використання соціальних мереж). Щоб відкрити її потрібно зробити всього одне зайве натискання, але для Бейлі воно стає нагадуванням про те, що йому слід користуватися телефоном трохи більш усвідомлено.

Знову станьте господарем свого телефону, заповнивши головний екран додатками, які мають для вас значення. Може бути, це буде таймер для медитації, додаток з аудіокнигами або фітнес-трекер. Чим рідше рука буде тягнуться до телефону, тим довше протягне ваша батарея.

Користуйтеся з розумом різними режимами на смартфоні

Такі режими, як «Не турбувати», «Режим польоту», «Режим економії заряду», режим чорно-білого екрана відключають деякі функції смартфона – це робить його менш привабливим і допомагає зберігати батарею.

Про режим чорно-білого екрана варто поговорити окремо. На перший погляд, при його включенні здається, що нічого особливого не сталося. Однак дуже багато програм використовують психологію кольору, щоб змушувати вас частіше користуватися ними. У чорно-білому режимі такі трюки не працюють.

Отримуйте новинні повідомлення з одного джерела

Важко бути продуктивним, коли завалюють повідомленнями з пів дюжини новинних програм. Виберіть один додаток для новин, і нехай повідомлення приходять тільки від нього. Усвідомлено і вибірково залишаючи включеними тільки корисні нотифікації, ви допомагаєте собі зберігати зосередженість і менше переживати.

Як ви, напевно, вже здогадалися сенс челенджу Кріса Бейлі зовсім не в тому, щоб навчитися рідше заряджати телефон. Його суть в тому, щоб стати більш усвідомленими щодо інформації, яку ви споживаєте. Головна умова продуктивності – внутрішній спокій. А ось нескінченне переглядання телефону не веде ні до продуктивності, ні до безтурботності.

«Український Спектр» в Telegram – коротко про головне один раз на день
Підписатись на канал

Ми у соціальних мережах:

Ми у соцмережах:

Слідкуйте за UAspectr у Facebook або ж читайте усе найцікавіше у нашому каналі в Telegram
Menu