Люди, Новини

Чому Ілон Маск – не друга найбагатша людина світу

30 Листопада, 2020

Можливо, ви бачили новини про те, що Ілон Маск посів друге місце в списку найбагатших мільярдерів світу. Forbes пояснює, чому це поки не так.

Завдяки стрімкому зростанню акцій Tesla за час пандемії стан Ілона Маска збільшився майже в чотири рази – з $24,6 млрд в середині березня до поточних $126,8 млрд, випливає з підрахунків Forbes. Однак, попри цю космічну швидкість, 49-річний підприємець не став другою найбагатшою людиною у світі.

За оцінками Forbes, зараз в списку найбагатших людей світу Маск посідає третє місце. Він поступається Джеффу Безос, який лідирує зі статком $182,6 млрд, і французькому виробнику предметів розкоші Бернару Арно, чий статок оцінюється в $140,6 млрд. Після чергового стрибка котирувань Tesla на цьому тижні Маск обігнав Білла Гейтса, який тепер перебуває на четвертому місці зі статком $119,4 млрд.

Маску належить 21% Tesla, але він заклав більш ніж половину своєї частки в забезпечення по особистим позикам. Через це Forbes оцінює вартість його частки з дисконтом 25%. Оцінка стану Маска також містить в собі опціони на $25 млрд, які він отримав в травні в рамках компенсаційного плану, розрахованого на 12 траншів.

В кінці жовтня, коли Tesla перевершила передбачені планом вимоги по EBITDA, Маск отримав право на четвертий транш. Але поки що компанія публічно не підтвердила досягнення показника. Представник Маска не відповів на запит Forbes перед публікацією. До тих пір, поки отримання четвертого траншу не підтвердиться, Forbes враховує в оцінці стану Маска тільки приблизно 25 млн опціонів із загального пакета.

Крім частки в Tesla, Маску належить приблизно 48% космічної компанії SpaceX, яка нещодавно провела перший регулярний запуск з астронавтами на борту на замовлення NASA. У серпні інвестори оцінили SpaceX в $46 млрд. Застосувавши дисконт в 10%, який Forbes використовує для приватних компаній, частку Маска в SpaceX можна оцінити в трохи менш як $20 млрд.

Акції Tesla виросли на 36% з 17 листопада, коли агентство S & P Global оголосило, що 21 грудня включить виробника електромобілів в індекс S & P 500. Це означало, що більше взаємних фондів, які відстежують індекс S & P 500, будуть купувати акції Tesla.

За нинішньої ринкової капіталізації в $525 млрд Tesla коштує набагато більше Toyota ($198 млрд) і GM ($66 млрд) разом узятих. При цьому за перші три квартали поточного року Tesla поставила 318 000 автомобілів – всього лише малу частку від обсягів випуску найбільших автовиробників світу.

«Мені абсолютно все одно, – писав Маск Forbes в липні, коли його стан побив черговий рекорд. – Числа ростуть і падають, але що по-справжньому важливо, так це створювати відмінні продукти, які сподобаються людям».

«Український Спектр» в Telegram – коротко про головне один раз на день
Підписатись на канал

Ми у соціальних мережах:

Ми у соцмережах:

Слідкуйте за UAspectr у Facebook або ж читайте усе найцікавіше у нашому каналі в Telegram
Menu