Бізнес, Інвестиції, Новини

10 успішних компаній-випускників акселератора Y Combinator

30 Листопада, 2020

Y Combinator – один з найавторитетніших акселераторів у світі. Свого часу його програму пройшов цілий ряд успішних компаній, включаючи Airbnb і Dropbox. Ділимося добіркою кращих випускників Y Combinator. Їх сумарна оцінка перевищує $150 млрд.

Що таке Y Combinator

Y Combinator був заснований у 2005 році групою інвесторів на чолі з Полом Гремом. Він став першою компанією, де замість тривалої інкубації проєктів стартапам запропонували короткі групові програми підготовки та невеликі посівні інвестиції.

10 успішних компаній-випускників акселератора Y Combinator - news, investytsiyi, business10 успішних компаній-випускників акселератора Y Combinator - news, investytsiyi, business

Тепер Y Combinator – один з найпрестижніших акселераторів, куди мріють потрапити майже всі стартапи. Мрії часто залишаються мріями, адже в Y Combinator проходять тільки 1,5% стартапів, які подають заявки. Саме тому вступ туди – саме по собі досягнення.

Y Combinator пропонує стартапам стандартну угоду. Компанія інвестує $125 000 посівних інвестицій в обмін на 7% компанії. Проте в фонді акцентують увагу, що фінансування – далеко не головне. Найважливіше – це робота над ідеями стартапів.

«Наші поради не можна купити. Той, хто здатний дати такі ж, вже багатий. Тому отримати такі поради можна тільки в інвесторів », – кажуть в Y Combinator.

Десятка найуспішніших випускників Y Combinator виглядає так:

Stripe

Stripe розробляє рішення для приймання онлайн-платежів і виконання складних глобальних операцій. Компанію заснували брати Джон і Патрік Коллісон. Програмне забезпечення Stripe використовують як невеликі стартапи, так і публічні компанії на кшталт Salesforce і Facebook. У квітні 2020 року Stripe залучила $600 млн від Andreessen Horowitz, General Catalyst, GV (Alphabet) і Sequoia Capital. За інформацією SiliconANGLE, Stripe веде переговори про новий раунд фінансування при оцінці понад $70 млрд.

Cruise

Cruise – американська компанія з виробництва безпілотних автомобілів. Її заснували інженер Кайл Фогт і підприємець Ден Кан. У березні 2016 го General Motors купила Cruise за приблизно $1 млрд. У листопаді 2020 року стало відомо про партнерство Cruise і Walmart. Безпілотні електромобілі компанії Chevy Bolts будуть доставляти покупки з магазину Walmart в Скоттсдейл, штат Арізона. Пілотний проєкт стартує на початку 2021 року.

Airbnb

Airbnb – це онлайн-платформа, яка дозволяє короткочасно орендувати і здавати житло по всьому світу. Компанію заснували дизайнери і підприємці Брайан Ческі і Джо Гебб, а також розробник Нейтан Блечарзік. В цьому році компанія готується стати публічною – вона вже оприлюднила документи для свого IPO. З них стало відомо, скільки грошей Airbnb втратила через пандемію коронавірусу. За перші дев’ять місяців 2020 року виторг компанії склав $2,5 млрд, що на 32% менше, ніж за той же період 2019 го. У 2020 році мандрівники забронювали через Airbnb 146,9 млн ночей і заходів. Це на 41% менше, ніж за аналогічний період минулого року.

Instacart

Instacart доставляє продукти з місцевих магазинів в США і Канаді. Свої послуги компанія пропонує через вебсайт та мобільний додаток. Instacart заснували підприємці Апурва Мехта, Брендон Леонардо і Макс Маллен. Як повідомляє CNBC, в компанії вибрали Goldman Sachs для проведення свого IPO, яке може відбутися на початку наступного року. Додаток для доставлення продуктів можуть оцінити в приблизно в $30 млрд.

Doordash

DoorDash – це сервіс доставлення їжі. Компанію заснували четверо студентів Стенфорда – Тоні Сю, Стенлі Тан, Енді Фанг і Еван Мур. Пізніше Мур покинув компанію, тепер він є партнером Khosla Ventures. У червні компанія залучила близько $400 млн. Раунд очолили Durable Capital Partners і Fidelity. Market Watch повідомляє, що в листопаді DoorDash подала заявку на IPO.

Coinbase

Coinbase надає платформу, яка дозволяє легко купувати, продавати, переводити і зберігати криптовалюта. На сайті компанії говориться, що послугами платформи користуються понад 35 млн осіб з більш ніж 100 країн. Coinbase заснували програміст Брайан Армстронг і екс-трейдер Goldman Sachs Фред Ерсам. Влітку з’явилися чутки про те, що Coinbase вивчає можливість проведення IPO і веде переговори з банкірами і юристами.

Dropbox

  • Заснована: 2007
  • Інвестиції: $1,7 млрд
  • Ринкова капіталізація: $7,9 млрд

Dropbox забезпечує хостинг файлів, пропонує хмарне сховище, синхронізацію файлів, персональну хмару і клієнтське програмне забезпечення. Компанію створили студенти Массачусетського технологічного інституту (MIT) Дрю Х’юстон і Араш Фірдоусі. Мотивацією для створення компанії послужила забута Хьюстоном флешка. Тоді він зрозумів, яка перевага ховається за постійним доступом до своїх файлів незалежно від місця або девайса. У 2018 році компанія стала публічною. У листопаді 2020 року Dropbox повідомила, що зараз у неї 15,25 млн платних передплатників при 600 млн користувачів.

Ginkgo Bioworks

Ginkgo Bioworks – біотехнологічна компанія, яка за допомогою генної інженерії виробляє бактерії для промислового застосування. Її заснувала група вчених з MIT і очолив Том Найт. У листопаді стало відомо, що уряд США надасть компанії кредит в розмірі $1,1 млрд. Гроші підуть на програми, пов’язані з COVID-19, і виробництво препаратів, які допоможуть в боротьбі з майбутніми пандеміями.

Gusto

Gusto (раніше ZenPayroll) надає інтегровану платформу для розрахунку зарплат і посібників, а також управління персоналом компаній з США. Також Gusto обробляє в електронному вигляді документи, необхідні, щоб допомогти компаніям-клієнтам дотримуватися податкове, трудове і імміграційне законодавство. Компанію заснували Едвард Кім, Джошуа Рівз і Томер Лондон. Послугами Gusto користується понад 100 000 бізнесів в США.

Flexport

Flexport надає глобальну транспортно-експедиторську і логістичну платформу. Компанію заснував підприємець Райан Пітерсен. Flexport привносить сучасні технології в консервативну область доставлення вантажів. Так, Flexport акумулює документи про перевезення в одну базу даних і дає можливість відстежувати вантаж і вести фінансовий облік. Аналізуючи ці відомості можна дізнатися, які напрямки завантажені, а які – ні. Це може зробити транспортування вантажів швидким і дешевим.

 

«Український Спектр» в Telegram – коротко про головне один раз на день
Підписатись на канал

Ми у соціальних мережах:

Ми у соцмережах:

Слідкуйте за UAspectr у Facebook або ж читайте усе найцікавіше у нашому каналі в Telegram
Menu