Маркетинг, Новини, Технології

Що таке мережевий ефект? Пояснюємо на прикладі Google, Facebook та Apple

30 Листопада, 2020

Не забудьте поширити ❤️

Мережевий ефект означає, що чим частіше споживається продукт або послуга, тим ціннішими вони стають для клієнта. Це дозволяє компаніям створювати сильну конкурентну перевагу і утримувати споживачів. Саме мережевий ефект сприяв успіху таких найбільших технологічних компаній, як Apple, Facebook та Google.

Ось як мережевий ефект застосовується до різних напрямків бізнесу.

  • Маркетплейс або агрегатор стає сполучною ланкою між покупцем і постачальником.
  • Чим більше призначених для користувача даних збирає компанія, тим більшу цінність вони представляють.
  • Соціальна платформа підтримує залученість споживачів в екосистему продукту.

Amazon

Маркетплейс – це майданчик, де можуть зустрітися постачальники і покупці. Низькі ціни приваблюють клієнтів, а велика кількість покупців – продавців. Згодом, щоб стимулювати залучення користувачів і зростання компанії, Amazon додав нові функції і продаж без посередників.

Opentable

Сервіс з бронювання ресторанів OpenTable отримав мережевий ефект, коли зміг залучити на платформу критичну масу ресторанів і закладів громадського харчування. Більшість продуктів з мережевим ефектом не мають користі, поки в мережі не набереться достатньо учасників. Однак OpenTable відразу почав створювати і продавати програму для бронювання. Вона вже представляла цінність для ресторанів, навіть коли на платформі ще не було великого числа користувачів.

Uber

Спочатку Uber залучав незалежних водіїв тим, що пропонував їм гарантований потік клієнтів. Одночасно Uber обіцяв користувачам, що вони точно знайдуть водія. Це і забезпечило платформі зростання.

Google

Перевага Google виникла завдяки технологічній інновації: хорошого пошуку в інтернеті. Згодом домінівне становище серед пошукових систем і зібрані дані дозволили компанії створити значну конкурентну перевагу в рекламі, транспорті та онлайн-торгівлі.

Apple

Хоча iPhone відомий своїм дизайном і функціональністю, його успіх забезпечила екосистема Apple. Її довговічність і стійкість значною мірою залежить від iOS і способів, якими вона стимулює користувачів залишатися на платформі.

Facebook

Facebook – одна з найбільш швидкорослих технологічних компаній, багато в чому завдяки мережевому ефекту. Чим більше у користувача друзів на Facebook, тим більше користі він йому приносить. Facebook все більше проникає в соціальну активність користувачів, знижуючи ймовірність, що користувачі коли-небудь вирішать покинути платформу.

Підпишіться на e-mail розсилку Українського Спектру

Про “Український Спектр”

«Український Спектр» – це онлайн медіа-організація, яка націлена на те, щоб допомогти своїм читачам, глядачам та відвідувачам успішно розвиватися в бізнесі та повсякденному житті, завдяки неперевершеному доступу та найкращому у своєму класі поданню новин та історій.

«Український Спектр» в Telegram – коротко про головне один раз на день
Підписатись на канал

Ми у соціальних мережах:

Ми у соцмережах:

Слідкуйте за UAspectr у Facebook або ж читайте усе найцікавіше у нашому каналі в Telegram
Menu