Бізнес, Новини, Поради, Стартапи

10 головних помилок після запуску бізнесу

01 Грудня, 2020

Не забудьте поширити ❤️

Мабуть, рано чи пізно кожному спадає на думку залишити роботу і зайнятися бізнесом. Навіть придумавши унікальний продукт, підприємці часто приймають однакові неправильні рішення. Автор блогу на Medium.com Джордан Гросс розповів про головні помилки, які допустив за перші два роки після запуску бізнесу.

Діяти без плану

Джордан розповідає, що його рішення звільнитися з роботи було абсолютно імпульсивним. Це було його єдине джерело доходу, і він міг розраховувати тільки на свої заощадження і підтримку батьків. У нього не було ніякого плану, тільки кілька абзаців, які він згодом перетворив на свою першу книгу.

10 головних помилок після запуску бізнесу - startups, porady, news, business10 головних помилок після запуску бізнесу - startups, porady, news, business

Якщо ви хотіли б стати індивідуальним підприємцем або заснувати свою компанію, краще продумати свої дії заздалегідь. Зрозуміло, це залежить від вашої готовності ризикувати і ставлення до невідомості.

Занадто багато відпочивати

У власника бізнесу немає начальника, і він може влаштувати собі вихідний в будь-який час. Однак тим більша спокуса відкласти роботу на наступний день і почати прокрастинувати.

Але й відмовлятися від вихідних не можна. Сон допомагає нам відновити сили і бути готовими до наступного дня. Однак пам’ятайте, що надлишок вільних днів робить нас менш ефективним і впливає на нашу продуктивність.

Погоджуватися на все

Джордан вирішив приймати всі пропозиції. Він був готовий до будь-якої зустрічі і хотів вчитися чого завгодно. Спочатку це було навіть здорово: він отримував нові знання про найнесподіваніші теми – будь то криптовалюта, будівельний бізнес або інвестиції в нерухомість. Але через деякий час він зрозумів, що витрачає час, яким можна було б розпорядитися розумніше.

Погоджуватися на все – весело і цікаво. Так ви напевне чогось навчитеся і отримаєте цікавий досвід. Однак такий підхід швидко вимотує. Коли ви намагаєтеся сподобатися всім, в результаті ви не подобаєтеся нікому, особливо собі.

Діяти занадто спонтанно

Джордан не тільки витрачав дорогоцінний час, погоджуючись на всі пропозиції, але і не планував розклад. Він насолоджувався свободою від начальства, і йому здавалося, що більше вже не доведеться дотримуватися графіка. Але саме так виникають шкідливі звички. Бували дні, коли він зовсім нічого не робив, і тижні, коли він зовсім не просувався вперед.

Підприємець може сам розпоряджатися своїм часом. Але йому все одно потрібен графік, інакше є ризик стати занадто неорганізованим. Спонтанність допомагає урізноманітнити життєвий досвід, але її надлишок шкодить бізнесу.

Фокусуватися на короткострокових результатах

Для бізнесмена важливо бути терплячим. Джордан хотів почати негайно і відразу отримати результати. Він мріяв добитися великого прибутку і зібрати тисячі передплатників за кілька тижнів. Однак найчастіше успіх приходить через роки наполегливої ​​праці.

Концентруйтеся на довгостроковій перспективі. Це дасть вам відчуття мети і задоволення і зробить все ваші дії більш значущими. Так домагатися цілей буде ще приємніше.

Не готувати самостійно

Цей аспект стосується здоров’я. Джордан вважав, що він дуже зайнятий і йому ніколи готувати, тому замовляв всю їжу. В результаті він швидко набрав вагу, тиск зріс, він огидно себе почував.

Коли він знову почав готувати для себе і розуміти, з чого складається його їжа, то став енергійнішим і продуктивнішим. Здорове харчування критично важливе для гарного самопочуття, а бізнесмен не може дозволити собі хворіти.

Звикати працювати з дому

У статусі підприємця Джордана привертав і сам спосіб життя. Вже не потрібно було носити костюм, розчісуватися, голити бороду і навіть носити туфлі. Він залишався вдома і надавав перевагу дзвінка, а не зустрічам, тому що не хотів витрачати час на дорогу.

За його словами, він відчув прогрес тільки тоді, коли почав виглядати і поводитися так, як ніби йшов на роботу. Він переодягнувся з піжами в джинси, зустрічався з людьми в кав’ярнях. Виявилося, що ці речі теж мають значення.

Робити занадто багато речей одночасно

На самому початку він хотів випробувати кожну ідею. Джордан хотів створити НКО, стартап і написати книгу одночасно. Крім того, він намагався вести сторінки у всіх соціальних мережах для всіх проєктів. Підприємець приділяв кожному 5-10% свого часу, і результати були мінімальними. Тільки коли він звузив коло своїх інтересів, його зусилля почали приносити відчутні плоди.

Буває заманливо працювати над декількома проєктами і тестувати різні ідеї. Але важливо не робити це одночасно. Терпіння – це якість, якої часто не вистачає підприємцям-початківцям.

Бути занадто довірливим

У перші дні і місяці Джордан намагався якомога більше вчитися в інших. В результаті найрізноманітніші люди намагалися продати йому свої послуги. Він не хотів нікому відмовляти і майже завжди погоджувався на те, що йому пропонували, наприклад, на послуги коуча або дизайн логотипу вартістю в кілька сотень доларів.

Навчитися говорити «ні» дуже важливо. Коли Джордан зрозумів, що відмова дозволить зберегти час не тільки йому, але й іншій людині, він почав приймати зважені рішення.

Не замислюватися про гроші

Нам здається, що якщо займатися тим, що нам цікаво, і приносити користь оточенню, то ми неминуче отримаємо дохід. Відразу після запуску бізнесу Джордан вірив в це буквально і абсолютно не хвилювався про витрати або заробіток. Для нього це було неважливо. Йому здавалося, що якщо він буде допомагати людям, то почне заробляти.

Але потім він почув точку зору, яка змінила його погляд на ситуацію. Гроші роблять нас тими, хто ми є насправді. Тому тепер він вірить, що чим більше заробляє, тим більше грошей може використовувати, щоб допомагати більшій кількості людей.

Помилятися нормально. Ми живемо в мінливому світі, і передбачити все неможливо. Ставтеся до помилок як до коштовного досвіду та уроків. Головне – не повторювати їх знову і знову.

Підпишіться на e-mail розсилку Українського Спектру

Про “Український Спектр”

«Український Спектр» – це онлайн медіа-організація, яка націлена на те, щоб допомогти своїм читачам, глядачам та відвідувачам успішно розвиватися в бізнесі та повсякденному житті, завдяки неперевершеному доступу та найкращому у своєму класі поданню новин та історій.

«Український Спектр» в Telegram – коротко про головне один раз на день
Підписатись на канал

Ми у соціальних мережах:

Ми у соцмережах:

Слідкуйте за UAspectr у Facebook або ж читайте усе найцікавіше у нашому каналі в Telegram
Menu