Кар'єра, Новини, Поради, Розробникам

Чотири джерела додаткового доходу для програмістів

22 Липня, 2020

Один з важливих плюсів даної професії – можливість працювати звідки завгодно. Програмісти можуть виконувати безліч цікавих завдань, в тому числі в рамках сторонніх проєктів – для цього їм потрібен лише ноутбук з виходом в інтернет.

Щоб заробити гроші, потрібно або допомагати людям, або розважати їх. Ось чотири прості ідеї, які допоможуть отримати додатковий дохід.

Навчальні курси

Перший варіант – систематизувати свої знання і випустити на їх основі навчальний курс, який надалі можна буде продавати на власному сайті або на одній з популярних платформ.

Вибір тематики залежить від автора. Якщо ви багато знаєте про певну платформу або мову програмування – створіть навчальну методику, яка допоможе розібратися в основах цього середовища. Курс може бути й вужчим – це особливо актуально, якщо ви добре розбираєтеся в якійсь проблемі, яка часто викликає складності у новачків.

Можна піти ще далі та запустити персональний коучинг для розробників-початківців. Якщо люди бачать в розробнику експерта з певної теми, вони будуть раді перейняти його досвід.

Ведення блогу

Блоги не втрачають своєї актуальності вже понад десять років – популярні платформи типу Medium дозволяють виходити на величезну аудиторію. Почати вести свою сторінку легко – набагато складніше наповнювати її контентом на постійній основі.

Для створення нових постів потрібні час і енергія. Іноді в голову приходить стільки тем, що складно вибрати з них якусь одну, а іноді здається, що всі ідеї вже вичерпані.

Щоб спростити процес ведення блогу і пошуку нових тем для постів, можна документувати поточні робочі завдання. Це дозволить писати про те, що ви й так робите, а не робити щось спеціально для того, щоб було, про що написати. При такому підході недоліку в контенті точно не буде.

Якщо блоги – не ваш формат, можна спробувати випустити електронну книгу. Це слушний варіант для тих, хто хоче глибоко розкрити певну тему або не готовий регулярно генерувати контент.

Електронні книги – відмінне джерело додаткового пасивного доходу. Готовий текст можна продавати на власному вебсайті, але простіше робити це через якусь платформу – наприклад, Amazon Kindle.

Чотири джерела додаткового доходу для програмістів - developers, porady, news, career

Фріланс

Це відмінний спосіб організації праці, який дозволяє самостійно вибирати місце і час для виконання робочих завдань. Ще одна важлива перевага фрілансу – можливість отримати багато різноманітного досвіду розробки.

Шукати потенційних замовників найпростіше через інтернет. Для цього можна звернутися до представників місцевого бізнесу через соціальні мережі та знайти невелику компанію, якій потрібно зробити новий сайт або поліпшити чинний. У разі успішного виконання завдання за нею може піти багато подібних замовлень.

Якщо цей спосіб пошуку клієнтів з якихось причин не підходить, можна зареєструватися на одній з численних онлайн-платформ фрілансу. Там ніколи не бракує замовлень, правда, і конкуренція між виконавцями може бути досить серйозною.

Щоб домогтися популярності на подібних платформах, спочатку доведеться працювати за зниженою ціною – так ви зможете залучити більше клієнтів. Успішне і своєчасне виконання їх завдань допоможе створити репутацію, яка надалі буде працювати на вас і дозволить істотно підняти розцінки. Тому навіть якщо спочатку ця вигадка не приноситиме багато грошей, з часом фріланс може перетворитися на серйозне джерело доходу.

Розробка додатків

Ймовірно, найприбутковіший пункт в цьому списку і єдиний, для якого потрібно перш за все кодити. Якщо ви не фанат викладання або створення текстів – можливо, саме цей варіант підійде вам понад усе.

Щоб заробляти гроші за допомогою додатків, потрібна хороша ідея – без цього дохід швидше за все виявиться невеликим. Відповідний приклад – Flappy Bird. Це дуже простий додаток, написати який під силу навіть підлітку, проте сама ідея виявилася фантастичною. Повідомлялося, що реклама в ньому в кращі часи приносила творцям до $50 тисяч в день. Це простий і вигідний проєкт, який відмінно підійде розробникам-початківцям.

Зверніть увагу, що популярність додатків триває недовго, тому не варто розраховувати, що вони будуть приносити серйозний прибуток в довгостроковій перспективі.

Остання порада: документуйте процес створення програми. Розповідайте в блозі про технічні труднощі, з якими зіткнулися в ході його розробки, і зможете залучити два джерела доходу одночасно.

Підпишіться на e-mail розсилку Українського Спектру

«Український Спектр» в Telegram – коротко про головне один раз на день
Підписатись на канал

Ми у соціальних мережах:

Ми у соцмережах:

Слідкуйте за UAspectr у Facebook або ж читайте усе найцікавіше у нашому каналі в Telegram
Menu