Люди, Новини, Технології

Передбачив смартфони і відеодзвінки: які прогнози з книги Білла Гейтса «Дорога в майбутнє» збулися через 25 років

02 Грудня, 2020

Книгу «Дорога в майбутнє» Білл Гейтс опублікував в листопаді 1995 року, в ній він розповідає, як технології вплинуть на наше життя, і дає кілька конкретних прогнозів.

Перед випуском нової книги він глянув на свою стару роботу і розповів, що з ідей збулося.

Що збулось

    • Інтернет став доступним. У книзі Гейтс писав: «Глобальна інтерактивна мережа змінить нашу культуру настільки ж глибоко, як друкований прес Гутенберга – Середні століття». В одному зі старих інтерв’ю він додав: «У вас буде електронна пошта і відеоконференцзв’язок».
    • З’явилися смартфони. У дев’яності Гейтс назвав цю технологію «маленьким комп’ютером-гаманцем». «Він замінить майже все, що ви носите з собою сьогодні. Він буде зберігати тисячі фотографій ваших дітей », – заявив підприємець.
    • Створення соцмереж і їх швидке зростання.

Однак я здивований, як соцмережі об’єднують нас і при цьому створюють полярну атмосферу. Не чекав, що люди будуть фільтрувати різні точки зору.

Невдалі прогнози

  • Кіоски для виходу в інтернет без смартфона. Білл Гейтс вважав, що в майбутньому на вулиці будуть встановлені загальнодоступні «кіоски», за допомогою яких можна буде, наприклад, немов в телефонній будці, під’єднатися до відеоконференції. Але зараз в такому форматі залишилися тільки банкомати. «Тепер і це піде», – зазначив він.
  • Зростання цифрових асистентів. Підприємець представляв, що в майбутньому сервіси зможуть дізнаватися наші потреби так само як це робить реальний помічник. Але поки асистенти на кшталт Cortana, Siri і Alexa далекі від його уявлень.
  • Вплив інтернету на міста. Прогноз збувся частково, але Гейтс все ще вірить, що глобальні зміни відбудуться. На його думку, технології повинні вплинути на високі ціни на житло в мегаполісах. Наприклад, в цьому допомогла пандемія: людям вже необов’язково ходити в офіс, великі будинки в передмістях стають привабливішими.

Також Гейтс додав, що не згадав у «Дорозі в майбутнє» про зміни клімату, але про це він розповідає у своїй новій книжці «Як уникнути кліматичної катастрофи».

«Український Спектр» в Telegram – коротко про головне один раз на день
Підписатись на канал

Ми у соціальних мережах:

Ми у соцмережах:

Слідкуйте за UAspectr у Facebook або ж читайте усе найцікавіше у нашому каналі в Telegram
Menu