Гроші, Інвестиції, Криптовалюти, Новини, Технології

Як створити і продати свій NFT, інструкція

24 Березня, 2021

Не забудьте поширити ❤️

Чотири роки тому роботи з колекції CryptoPunks роздавались за безцінь. Нещодавно один з таких малюнків був проданий за $ 7,49 млн. тепер кожен може випустити власний NFT-токен і заробити на ньому!

Майку Вінкельманну, відомому як Beeple, вдалося увійти в трійку найдорожчих з нині живих художників світу завдяки NFT-токенам (невзаємозамінних токенів). 11 березня аукціонний дім Christie’s завершив торги його колекції цифрових малюнків «Кожен день: перші 5 тис.днів» (Everydays: The First 5000 Days), в якій було представлено 5 тис. робіт. Лот вдалося продати за рекордні $ 69,35 млн.

Робота художника стала першим лотом в історії аукціонного дому Christie’s, який був проданий за криптовалюту. Оплата за картину була проведена в Ethereum, а комісійні Christie’s потрібно буде виплатити в доларах США.

Нещодавно в невзаємозамінний токен була конвертована робота ще одного художника – Бенксі. Саму картину спалили в невідомому місці в Нью-Йорку, а після цього створили токен, прив’язаний «цифровому образу предмета мистецтва». Крім мистецтва, NFT-токени вже почали входити у сферу нерухомості. Інвестор з США продає 50-відсоткову частку в житловому будинку за допомогою не взаємозамінюваного токена.

NFT (невзаємозамінний токен) — це особливий тип криптовалюти, що являє собою одиницю даних на основі блокчейну. У такий спосіб токен є унікальним цифровим елементом та підтверджує право власності.

Останнім часом спостерігається справжній бум: артисти, митці, IT-спеціалісти, голови великих корпорацій і навіть політичні активісти використовують NFT та продають власні унікальні витвори.

Зростання популярності

Об’єм торгів NFT-токенами за лютий 2021 року склав $340 млн, що більше, ніж об’єм торгів за весь 2020 рік. Увага до токенів зростає через їх унікальну технологію, яка дозволяє підтвердити право власності на який-небудь об’єкт, будь він фізичний або віртуальний.

Технологія NFT була створена у 2017 році на основі смарт-контрактів Ethereum. У тому ж році на платформі Rare Pepe Directory з’явився токен, прив’язаний до картки із зображенням Гомера Сімпсона, стилізованого під жабеня Пепе. За кілька місяців лот виріс в ціні до $500, а вже через рік був проданий за $38 тис.

Як створити і продати свій NFT, інструкція - tech, news, kryptovalyuta, investytsiyi, groshi

Що таке SMART-контракти?

Широку популярність технологія NFT отримала завдяки грі CryptoKitties, в якій можна колекціонувати котів. Кожен кіт прив’язаний до власного унікального токена і є цифровим активом. У колекціонерів є можливість створювати нових котів і продавати їх інших гравцям.

Як створити та продати власний NFT-токен

Найпопулярнішими майданчиками для роботи з невзаємозамінними токенами є Rarible, OpenSea і Mintable. Вони надають можливість створювати власні колекції токенів. Для цього необхідний Ethereum-гаманець і контент, який буде прив’язаний до токена. Підійдуть картинки, музика, відеоролики й навіть 3D-моделі. Також при створенні токена можна додати заблокований контент, який зможе побачити тільки його власник.

Більшість токенів продаються у форматі аукціону. Але для їх продажу потрібно буде заплатити комісію за транзакцію в мережі Ethereum. OpenSea створює NFT-токен вже після його покупки й стягує комісію з покупця. Це позбавляє автора від додаткових витрат. Rarible працює за іншим принципом і стягує комісію з автора. Розмір комісії буде залежати від навантаження мережі Ethereum. При максимальному завантаженні комісія може становити більше ніж $80.

Покупка чужого токену

Для придбання NFT-токенів необхідно завести ETH-гаманець (використовується криптовалюта Ethereum). Саме за допомогою гаманця можна авторизуватися на всіх платформах, що торгують токенами. ETH-гаманець ідентифікуватиме вас за допомогою вашого публічного та приватного ключа.

Як створити і продати свій NFT, інструкція - tech, news, kryptovalyuta, investytsiyi, groshi

На платформах Open SeaSuperRareRaribleAuctionity  вже торгуються тисячі віртуальних лотів. Серед них: доменні імена, предмети цифрового мистецтва, віртуальна нерухомість, ігрові предмети, набори колекціонування. Для покупки цих лотів також буде потрібно Ethereum-гаманець з цифровими монетами. Універсального правильного способу колекціонування NFT і шляху заробітку на них не існує. Варто враховувати, що наразі важко оцінити ліквідність токенів, а цінність кожного предмета суб’єктивна. Вартість NFT може зрости або навпаки — раптово знизитись після його придбання.

На OpenSea можна знайти колекцію CryptoPunks, яка містить 10 тис. піксельних портретів. Спочатку вони поширювалися авторами безкоштовно, але зараз малюнки оцінюються в сотні цифрових монет. Один з малюнків нещодавно був проданий за рекордні 4,2 тис.Ethereum ($7,49 млн). Також на майданчику представлені криптокотята з гри CryptoKitties.

На майданчику можна знайти віртуальну нерухомість з пісочниці The Sandbox. Наприклад, нещодавно ділянка землі була продана за 85 Ethereum ($146 тис.), що за ціною не поступається вартості землі в реальному світі.

Як створити і продати свій NFT, інструкція - tech, news, kryptovalyuta, investytsiyi, groshi

Створення і випуск свого NFT, тобто токенізація будь-якого об’єкта, називається мінтінгом. Найпростіший спосіб — зробити це на Rarible або Open Sea. На різних платформах процес відбувається по-різному. На Rarible, наприклад, ваш витвір “мінтиться” одразу, тому вам доведеться ризикнути й заплатити за просування. А на Opensea процес відбудеться тільки якщо на вашу роботу знайдеться покупець.

NFT-токени дозволяють аудиторії фінансово підтримати улюбленого автора і дають користувачам право на використання цифрового контенту, розміщення в соціальних мережах, використання як аватара тощо. А відтепер витвори з NFT — окремий колекційний актив, цінність якого може з часом підвищуватися або падати.

Безкоштовне отримання токенів

Різні розробники й творці NFT-проєктів часто проводять у своїх соціальних мережах роздачі токенів, щоб залучити нову аудиторію. Так робить один із засновників проєкту Avalanche Дон Вонтон. Для участі в розіграшах потрібно стежити за його акаунтом в Twitter і репостити записи з оголошенням безкоштовної роздачі. Також в коментарях до розіграшу необхідно залишати Ethereum-гаманець.

Можливість безкоштовно отримати токени надає агрегатор криптовалют Coingecko.com. кожен день на сайті можна отримувати спеціальні бонусні бали. З кожним наступним днем кількість балів буде збільшуватися. Сервіс кілька разів на місяць розміщує власні NFT-токени, які можна купити за бонусні бали. Крім токенів за них також можна придбати сувенірну продукцію (футболки, блокноти й т.д.). Один з таких токенів був проданий на OpenSea за 1,5 Ethereum ($2,67 тис.).

Поява та популярність NFT-токенів вже змінює ринок та створює нові формати й поняття власності у діджитал-просторі. Завдяки токенам творці контенту (художники, музиканти, блогери й будь-хто) можуть заробляти гроші без посередників, одержуючи кошти просто від аудиторії.

Токени вже змінюють систему, за якою працюють авторські права на цифровий контент, і можуть захистити його від незаконного копіювання. Це не лише новий ринок для колекціонерів, а й новий спосіб ліцензування контенту. Адже теоретично будь-який цифровий об’єкт можна токенізувати.

Підпишіться на e-mail розсилку Українського Спектру

Про “Український Спектр”

«Український Спектр» – це онлайн медіа-організація, яка націлена на те, щоб допомогти своїм читачам, глядачам та відвідувачам успішно розвиватися в бізнесі та повсякденному житті, завдяки неперевершеному доступу та найкращому у своєму класі поданню новин та історій.

«Український Спектр» в Telegram – коротко про головне один раз на день
Підписатись на канал

Ми у соціальних мережах:

Ми у соцмережах:

Слідкуйте за UAspectr у Facebook або ж читайте усе найцікавіше у нашому каналі в Telegram
Menu