Гроші, Книги, Новини, Поради

Змінити ставлення до грошей і не збирати борги: ці 9 книг навчать правильно розпоряджатися фінансами

24 Грудня, 2020

Не забудьте поширити ❤️

Згідно з дослідженням USAID, агентства США по міжнародного розвитку, Україна посідає останнє місце в індексі фінансової грамотності серед 30 країн. Українці в більшості випадків планують свої доходи і витрати не більше, ніж на місяць.

Редакція МС.today склала список з дев’яти базових книг, які допоможуть розібратися в тонкощах планування фінансів, інвестування та додаткових джерелах заробітку. Ділимося з вами найцікавішим.

«Думай і багатій», Наполеон Хілл

Купити в Rozetka, ціна 128 грн
Купити в Book24, ціна 193 грн

Починаючи з 1937 року «Думай і багатій» входить в число світових бестселерів. До моменту смерті автора в 1970 році книга була продана тиражем 20 мільйонів копій.

Одного разу молодий і амбітний журналіст Наполеон Хілл зустрівся з американським мультимільйонером Ендрю Карнегі, щоб дізнатися секрет успіху підприємця. Замість готової формули Карнегі запропонував самостійно розібратися у феномені успішності і провести інтерв’ю з багатими людьми. Ідея повністю захопила Наполеона. 20 років він збирав матеріал для книги, провів понад 500 інтерв’ю і розклав формулу успіху на 13 пунктів, кожен з яких допоможе перемогти страх і невпевненість в собі.

Кому буде корисна книга: всім, хто хоче розібратися з фінансами і зрозуміти, що змінити в собі для досягнення поставлених цілей.

Про автора

Наполеон Хілл – письменник, журналіст, радник президента Франкліна Рузвельта, творець філософії особистого успіху.

«Шлях до фінансової свободи», Бодо Шефер

Купити в Rozetka, ціна 121 грн (105 грн за промокодом UPRB-G1FT-RZDV-3457)
Купити в Book24, ціна 143 грн

Щоб стати багатим і вже через сім років заробити перший мільйон, важливо змінити ставлення до грошей. Автор на особистому прикладі показує, як згубні установки про негативний вплив грошей, вчить відповідальності та усвідомленого відношення до фінансів.

Кому буде корисна книга: тим, хто сумнівається в собі.

Про автора

Фінансовий консультант, бізнесмен, письменник, мільярдер. Бодо створював і втрачав бізнес, його стратегії виживання можна застосовувати в критичних ситуаціях. Складну інформацію Бодо подає легко, позитивно і з гумором, за що отримав прізвисько «фінансовий Моцарт». Знайомство дітей з фінансами можна почати з його книги «Пес на ім’я Мані».

«Багатий тато, бідний тато», Роберт Кіосакі

Купити в Rozetka, ціна 157 грн
Купити в Book24, ціна 592 грн, російською мовою, немає в наявності

Кіосакі розкладає по поличках знання, без яких неможливо заробити стан. Наприклад, вчить розділяти витрати на активи і пасиви. Кредитні картки, іпотека, будь-які інші кредити – це пасиви. До активів відносяться нерухомість, інтелектуальна власність і акції.

На думку Кіосакі, різниця між багатими та бідними в тому, що перші купують активи, а другі залазять в кредити, які не в змозі погасити. До бідняків автор відносить і середній клас – людей з хорошими зарплатами, але не вміють розпоряджатися фінансами. Книга «Багатий тато, бідний тато» протягом шести років входила в десятку бестселерів за версією New York Times.

Кому буде корисна книга: людям, які хочуть позбутися від боргів і почати примножувати доходи.

Про автора

Роберт Кіосакі – письменник, оратор, підприємець, фінансовий консультант. Його компанія The Rich Dad навчає інвестування.

«Найбагатша людина Вавилона», Джорж Семюель Клейсона

Купити в Rozetka, ціна 109 грн, російською мовою
Купити в Book24, ціна 304 грн, російською мовою

Спочатку Джордж Самюель Клейсон публікував нариси про фінансовий успіх в буклетах банків і страхових компаній. У 1926 році історії, написані у формі памфлетів Стародавнього Вавилона, з’явилися в книзі. Бестселер майбутні мільйонери зачитали до дірок. Для натхнення Клейсон використовував клинописні таблички вавилонської епохи, які описують мудрість торговців Вавилона. Схоже, закони грошей не підвладні часу.

Кому буде корисна книга: тим, хто любить повчальні історії.

Про автора

Бізнесмен, видавець, письменник, картограф, чия компанія Clason Map налагодила випуск дорожніх путівників і туристичних атласів в США. Завдяки корисному змісту путівники Клейсона користувалися успіхом, однак свій стан він заробив на виданні книг. Клейсону приписують авторство знаменитої фрази «Плати спочатку собі».

«Давай поговоримо про твої витрати і доходи», Карл Річардс

Коли ви робите чергову покупку, задумайтеся про її необхідність. А що якщо використовувати гроші по-іншому: покласти в банк, віддати борг, інвестувати. Карл Річардс закликає керуватися не емоціями, а тверезим розрахунком.

Кому буде корисна книга “Давай поговорим о твоих доходах и расходах”: всім, хто вже пробував інвестувати, але без особливого успіху. Ще одна його книга – «Психологія інвестицій. Як перестати робити дурниці зі своїми грошима» теж розповідає про це.

Про автора

Фінансовий консультант, автор колонки про особисті фінанси в New York Times. Його книги надихають і закликають до дії.

«Мій сусід – мільйонер», Томас Дж. Стенлі, Вільям Д. Данко

Купити в Bookovka.ua, ціна 14,50 грн, електронна книга

Існує думка, що мільйонери смітять грошима, живуть в дорогих будинках, їздять на дорогих машинах, носять дизайнерський одяг. Чи так це насправді, вирішили з’ясувати автори книги. Вони опитали тисячу багатих американців і виділили схожі риси.

Виявляється, мільйонери ведуть скромний спосіб життя і витрачають куди менше, ніж більшість представників середнього класу. Вони дбайливо ставляться до грошей, грамотно інвестують і економлять, незалежно від кількості мільйонів на своєму рахунку. Цим же принципам багаті американці навчають дітей.

Кому буде корисна книга: всім, хто хоче навчитися дбайливого відношення до грошей.

Про авторів

Томас Дж. Стенлі – професор маркетингу, доктор наук в управлінні бізнесом. Протягом 20 років робив інтерв’ю з мільйонерами.

Вільям Д. Данко – доктор філософії. 30 років Вільям вивчав споживчу поведінку, а ще проблему багатства і бідності.

«Уоррен Баффет. Як 5 доларів перетворити в 50 мільярдів», Роберт Дж. Хегстром

Купити в Rozetka, ціна 330 грн

Уоррен Баффет – мільярдер, який заробив статок на інвестуванні. «Оракул з Омахи» – так називають його в американських ЗМІ. У книзі викладені правила ведення бізнесу, управління фінансами, принципи взаємодії з людьми. Автор провів величезну аналітичну роботу, яка розкриває секрети інвестування.

Кому буде корисна книга: тим, хто хоче навчитися інвестувати.

Про автора

Роберт Дж. Хегстром – інвестиційний стратег Legg Mason Investment Counsel і автор восьми книг.

«Множинні джерела доходу», Роберт Аллен

Аллен переконаний, що фінансова свобода приходить через інвестиції, нерухомість і маркетинг. А багато додаткових джерел доходів – шлях до фінансового щастя. На думку автора, з таким доходом не потрібно багато працювати або постійно вкладати, а значить, є шанс більше часу приділяти сім’ї й собі. Наприклад, почати займатися здоров’ям або хобі.

Кому буде корисна книга: всім, хто хоче спробувати нові способи заробітку.

Про автора

Роберт Аллен – мільярдер, інвестиційний консультант, засновник «Інституту Роберта Аллена», який навчає інвесторів.

«Малюк і бюджет. Як українським батькам виховати фінансово успішних дітей», Любомир Остапів

Купити в Rozetka, ціна 250 грн

Є багато книг, які вчать дітей поводитися з грошима. Книга Любомира відрізняється тим, що розрахована на дітей і батьків з України. Автор вибрав головне з досвіду закордонних колег, адаптував під українські реалії, додав ігри, вправи та історії з життя.

За два роки роботи над книгою Любомир зробив серію інтерв’ю з батьками, які домоглися успіху в навчанні дітей фінансової грамотності. Автор наполягає: діти копіюють батьків. Тому важливо навчитися працювати з особистим капіталом і батькам.

І так, якщо вас лякають книги про фінанси, почніть з цієї – заповніть прогалини в освіті і зрозумієте, куди рухатися далі.

Кому буде корисна книга: для батьків дітей від чотирьох років. Ще одна книга автора – «Любов і бюджет. Домашні фінанси для сімейних пар на шляху до фінансової свободи» допоможе впорядкувати бюджет молодим сім’ям.

Про автора

Любомир Остапів – фінансовий радник і консультант з управлінських фінансів, засновник соціального проекту фінансової грамотності українців «Сімейний бюджет», партнер консалтингової компанії iPlan.ua.

 

Підпишіться на e-mail розсилку Українського Спектру

Про “Український Спектр”

«Український Спектр» – це онлайн медіа-організація, яка націлена на те, щоб допомогти своїм читачам, глядачам та відвідувачам успішно розвиватися в бізнесі та повсякденному житті, завдяки неперевершеному доступу та найкращому у своєму класі поданню новин та історій.

«Український Спектр» в Telegram – коротко про головне один раз на день
Підписатись на канал

Ми у соціальних мережах:

Ми у соцмережах:

Слідкуйте за UAspectr у Facebook або ж читайте усе найцікавіше у нашому каналі в Telegram
Menu