Новини, Соціальні медіа, Технології

Монетизація Telegram – Павло Дуров анонсував зміни у 2021 році

24 Грудня, 2020

З наступного року в Telegram з’являться платні функції. Про це у своєму каналі пише засновник месенджера Павло Дуров.

Що трапилося

Telegram поступово буде вводити монетизацію за деякі функції та послуги. Дуров пов’язав цей крок з ростом месенджера.

«У міру того, як Telegram наближається до позначки в 500 млн активних користувачів, багато хто ставить питання: хто буде платити за це зростання? Адже чим більше користувачів, тим більше витрат на сервери і трафік. А підтримка проєктів нашого масштабу обходиться в сотні мільйонів доларів в рік», – пише підприємець.

Дуров стверджує, що монетизація пройде майже непомітно для більшості користувачів. Вона не торкнеться всіх поточних сервісів. «Ми запропонуємо додаткові функції для бізнес-команд і користувачів з розширеними потребами. Деякі з цих нових функцій будуть ресурсомісткими та, як наслідок, стануть платними», – пише Дуров.

Також в команді месенджера вважають неприйнятною рекламу в особистих і групових чатах. Зате Дуров оголосив про створення рекламної платформи для каналів.

«У багатьох країнах власники таких каналів заробляють на показі реклами своїм передплатникам, іноді через сторонні рекламні платформи. Рекламні оголошення, які вони публікують, виглядають як звичайні повідомлення і нерідко нав’язливі. У зв’язку з цим ми запропонуємо нашу власну рекламну платформу для каналів. Вона забезпечить користувачам комфорт і конфіденційність, а нам дозволить покривати витрати на сервери та трафік », – пояснив Дуров.

Що буде далі

Коли ці нововведення з’являться в Telegram – невідомо. Дуров заявив, що не збирається продавати месенджер, «як це зробили засновники WhatsApp». Для нього важливо зберегти незалежність Telegram.

«Український Спектр» в Telegram – коротко про головне один раз на день
Підписатись на канал

Ми у соціальних мережах:

Ми у соцмережах:

Слідкуйте за UAspectr у Facebook або ж читайте усе найцікавіше у нашому каналі в Telegram
Menu