Бізнес, Новини, Стартапи, Технології

Барселона – європейська Кремнієва долина та центр туристичних стартапів.

05 Січня, 2021

Слово «стартап» все ще часто асоціюється з Кремнієвою долиною. Однак під час пандемії підприємці у сфері цифрових технологій та розробники ПЗ звернули увагу й на інші міста, в яких також є технологічні центри. 

Серед них Барселона, де переважають туристичні стартапи. Розглянемо чотири основні чинники, які можуть визначити подальше зростання міста в цьому напрямку.

Барселона - європейська Кремнієва долина та центр туристичних стартапів. - tech, startups, news, businessБарселона - європейська Кремнієва долина та центр туристичних стартапів. - tech, startups, news, business

«Коли ми заснували TravelPerk, ми хотіли вибрати місто, яке буде зображати культуру та ідентичність нашої компанії», – розповідає CEO і співзасновник TravelPerk Аві Меїр. Стартап реалізує платформу з бронювання та управління діловими поїздками. У раунді фінансування C йому вдалося зібрати $104 млн.

«Барселона – яскраве і динамічне місто, повне амбіцій і можливостей», – стверджує Меїр.

За даними звіту Mobile World Capital, в Каталонії розташовано близько 9100 компаній в категорії тревел-технології. У 2020 році на цю індустрію в регіоні припадало близько 7% вакансій в цифровій сфері.

В районі Барселони розташовані офіси та штаб-квартири близько 370 туристичних бізнесів. За інформацією зі звіту:

  • 44% – цифрові продажі тревел-послуг;
  • 47% – постачальники технологій для туристичного сектора;
  • 9% – консультанти по туризму.

«Ми є найсильнішим технологічним центром в Південній Європі», – стверджує Хорді Арруфі, директор програми цифрових талантів у MWCapital, яка профінансувала створення цього звіту.

Барселона сприяла розвитку декількох компаній у сфері тревел-технологій. Найбільшого успіху серед них досягло онлайн тревел-агентство eDreams, яке стало першим іспанським стартапом, оціненим в €1 млрд. Компанія перетворилася на конгломерат під назвою eDreams Odigeo, який у 2020 році перемістив свої штаб-квартири в Люксембург, мабуть, через податкові пільги. Проте великий кампус eDreams все ще знаходиться в Барселоні.

Сприятливі умови

Багата історія туризму, сонячні території та вигідна вартість життя – одні з основних сприятливих факторів Барселони.

«В Іспанії є безліч переваг для туристичних стартапів, завдяки великому місцевому ринку і багаторічному досвіду туризму», – розповідає засновник і CEO The Hotels Network (THN) Хуанхо Родрігез.

«За щорічною кількістю туристів Іспанія перевершує США і поступається лише Франції, – стверджує Родрігез. – Однак це неконцентрований сектор: в ньому не домінують кілька компаній. В Іспанії розташовано безліч туристичних організацій, готових придбати продукти тревел-стартапів».

Ця динаміка сприяла розвитку The Hotels Network, який допомагає готелям збільшити кількість прямих бронювань. Компанія знаходиться в Барселоні та у 2020 році отримала $11 млн в раунді B.

Цифровізація туристичного сектора

Барселона довгий час була популярним місцем для відпочинку в Європі. Історія Гільєрмо Гаспарта відмінно демонструє перехід цієї сфери до цифрових технологій. Він став одним із засновників сервісу ByHours, за допомогою якого гості можуть забронювати номери в партнерських готелях всього на кілька годин.

Гаспарт родом з Барселони та він представляє четверте покоління родини в іспанському готельному бізнесі. Знання цього сектора дозволили йому створити перспективний стартап. У 2020 році ByHours закрив раунд фінансування на суму близько $8,9 млн.

Відносно невеликі витрати на проживання також залучають підприємців і технічних фахівців в Барселону. «В цілому, Іспанія більш доступна як для бізнесів, так і для співробітників технологічного сектора, – розповідає Меїр з Travelperk. – Другим прийнятна вартість життя дає можливість накопичувати заощадження».

У звіті MWCapital повідомляється, що в Каталонії технологічні спеціальності в середньому оплачуються вище середнього, а сфера тревел-технологій пропонує вищі зарплати, ніж в середньому по всьому сектору.

«Завдяки доступним цінам на нерухомість знаходити високоякісні офіси набагато легше, ніж в Лондоні і Парижі, де їх вартість нереально висока», – каже Меїр.

«Зручність пересування – ще одна перевага Барселони, – додає він. – До аеропорту можна дістатися на таксі всього за 30 хвилин і полетіти звідти прямим рейсом до Сан-Франциско, більшості технологічних центрів Європи та Азії».

Розвиток новітніх технологій і моделі підписки

У Барселоні також знаходиться безліч технічних університетів, що займають високі позиції в Європі в галузі інженерії, інформатики та комп’ютерних наук. Вони випускають відмінних фахівців, які володіють найсучаснішими навичками.

Щоб прискорити зростання у сфері стартапів, місту потрібно розвиватися в передових областях, таких як AI, ML і IoT. «Щоб досягти реальної конкурентоспроможності, нам потрібно вийти за рамки створення торгових онлайн-майданчиків і впроваджувати більше інновацій», – стверджує Арруфі.

Деякі постачальники туристичних технологій вже застосовують новітні розробки, особливо в управлінні доходами та каналами продажів. Однак в цілому в цьому напрямку має бути ще багато роботи.

Рушійною силою цього розвитку можуть стати світові туристичні бренди. Представництва в Барселоні є у Booking.com, Expedia, Kayak.com і TravelClick, що належить Amadeus.

Поширення моделі підписки у сфері подорожей також може вплинути на розвиток Барселони як технологічного центру, віддаленого від провідних венчурних компаній з Кремнієвої долини, Лондона і Сінгапуру. Причина в тому, що нові інвестори, такі як Capchase і Pipe, надаватимуть стартові інвестиції на умовах отримання частки доходу від підписки. Ця можливість дає альтернативу венчурним капіталістам Кремнієвої долини.

Кризове затишшя

Пандемія пригальмувала туристичний розвиток Барселони. Багато команд працюють віддалено. За даними звіту MWCapital, до початку кризи близько третини фахівців у сфері цифрових технологій в Барселоні приїхали з інших країн для роботи.

Під час пандемії кількість робочих місць в місті скоротилася в порівнянні з минулим роком. Однак, як повідомляє MWCapital, протягом 2020 року в секторі тревел-технологій Каталонії все ж було відкрито 766 вакансій. На основі цієї статистики можна припустити, що Барселона повернеться до бурхливого зростання, коли відновиться сфера туризму.

 

«Український Спектр» в Telegram – коротко про головне один раз на день
Підписатись на канал

Ми у соціальних мережах:

Ми у соцмережах:

Слідкуйте за UAspectr у Facebook або ж читайте усе найцікавіше у нашому каналі в Telegram
Menu