Гаджети, Новини, Поради, Технології

Вісім способів продовжити заряд акумулятора на Android

11 Січня, 2021

На час автономної роботи телефону з Android впливають безліч чинників. Тонкіші корпуси та яскраві екрани, процесори з покращеною швидкістю, збільшення кількості ПЗ, що працює у фоновому режимі, і більш швидке інтернет-з’єднання – все це позначається на тривалості заряду акумулятора.

Розглянемо вісім простих способів продовжити час автономної роботи Android. Врахуйте, що кожен виробник використовує різні версії ОС, тому назви деяких налаштувань і функцій можуть відрізнятися, а самі вони можуть розташовуватися в іншому місці.

Увімкніть режим енергоощадження

Він автоматично відключає функції, які сильно витрачають заряд батареї. Більшість телефонів пропонують кілька опцій для цього режиму.

Вісім способів продовжити заряд акумулятора на Android - tech, porady, news, gadzhety

Скріншоти: Джейсон Коен

 

Наприклад, на Android 10 є чотири різні варіанти.

  • Продуктивний режим споживає більше заряду, оскільки підвищує яскравість і дозвіл екрану.
  • Оптимізований підтримує баланс між продуктивністю і збереженням заряду батареї.
  • Енергоощадний продовжує автономну роботу шляхом обмеження використання даних і зниження яскравості, дозволу і продуктивності процесора.
  • Ультрарежим дозволяє використовувати тільки основні сервіси та додатки.

Крім цього, є також адаптивний режим, який управляє витратою батареї в залежності від того, чи використовується пристрій наразі.

Включити режим енергоощадження в Android 10 можна в верхньому спадному меню. Також можна перейти в «Налаштування» і знайти подробиці в розділі «Батарея». Крім того, деякі додатки можна налаштовувати так, щоб вони споживали менше енергії або повністю відключалися, коли не використовуються.

Забороніть передачу даних через мережу

Для цього вимкніть режим «Передача даних» на панелі швидких налаштувань. Ця функція сильно витрачає заряд акумулятора, тому по можливості використовуйте Wi-Fi.

Ви також можете активувати «Режим польоту», щоб відключити всі мережі передачі даних і перемикнутися на Wi-Fi. Але в такому випадку ви не зможете приймати вхідні дзвінки та SMS.

Активуйте темний режим

Це також дозволить заощадити заряд, але тільки для пристроїв з OLED / AMOLED-дисплеями. Більшість старих телефонів використовують LCD-екрани. Лише флагманські телефони від Samsung, OnePlus і Google перейшли на нові технології.

Вісім способів продовжити заряд акумулятора на Android - tech, porady, news, gadzhety

Скріншоти: Джейсон Коен

 

Щоб показати чорний колір, пікселі на OLED / AMOLED-екрані фактично відключаються і перестають споживати енергію. За даними iFixit, таким чином можна заощадити один годину заряду.

Активувати темний режим можна як в спадному меню, так і в налаштуваннях екрану. Безліч додатків також пропонують власні налаштування темного режиму.

Включайте ці функції тільки при необхідності

Такі функції, як Bluetooth, NFC і GPS, хоч і корисні, але сильно розряджають телефон. Тому постарайтеся активувати їх, тільки коли вони дійсно потрібні.

Голосовий помічник також споживає енергію, оскільки прослуховує телефон у фоновому режимі. Якщо ви не використовуєте його постійно, то перейдіть в його налаштування і відключіть.

Зменште яскравість екрану

Екран сучасного смартфона з чітким дозволом і великою кількістю пікселів виглядає дуже гарно, але сильно витрачає заряд. Тому перейдіть в налаштування і зменште його яскравість.

 

Вісім способів продовжити заряд акумулятора на Android - tech, porady, news, gadzhety

Скріншоти: Джейсон Коен

Також варто скасувати автоналаштування яскравості, яка регулюється в залежності від передбачуваних потреб та іноді підвищує яскравість сильніше, ніж потрібно. Час переходу в сплячий режим також можна налаштувати на мінімальну кількість секунд. Також корисно відключити активацію екрану при отриманні повідомлень від додатків.

Вимкніть зайві звуки

Звукові сигнали і вібрація від повідомлень також споживають багато енергії, оскільки телефону потрібно залучити внутрішній двигун. Перейдіть в розділ «Звуки і вібрація» і зменшите інтенсивність вібрації. Тут також можна відключити віброрежим, який активується при введенні тексту або натисканні на екран.

Контролюйте додатки

Багато з них працюють у фоновому режимі і споживають зайвий заряд. Перевести невикористовувані сервіси в сплячий режим можна в розділі «Додатки». Однак врахуйте, що в такому випадку вони не будуть отримувати оновлення, якщо не використовуються, а значить це потрібно робити вручну.

 

Вісім способів продовжити заряд акумулятора на Android - tech, porady, news, gadzhety

Скріншоти: Джейсон Коен

Також варто стежити за додатками з рекламою. Як повідомив BuzzFeed у 2019 році, існують такі схеми шахрайства, які можуть перехоплювати рекламу в додатках і запускати відео у фоновому режимі. Ви їх не побачите, проте вони зараховуються як переглянуті. Таким чином рекламодавець змушений платити, а ваш телефон втрачає дорогоцінний заряд.

Регулярно переглядайте розділ «Батарея» в налаштуваннях, щоб простежити, які програми споживають найбільше енергії, і при необхідності заборонити їм працювати у фоновому режимі.

Постарайтеся не використовувати анімовані шпалери, оскільки для їх роботи потрібна додаткова енергія. Також варто вибирати зображення з меншою кількістю кольорів, оскільки їх зображення теж споживає заряд. Якщо у вас OLED-дисплей, вибирайте варіанти з великою кількістю чорного.

Попри зручність, віджети також є активним споживачем енергії телефону, тому що являють собою активну програму, доступну прямо з домашнього екрана.

Автоматизуйте процес

Якщо вам важко запам’ятати всю цю інформацію, то скористайтеся сервісом IFTTT (If This Then That). Він підтримує автоматизовані робочі процеси, які допоможуть зберегти заряд батареї. Він здатний відключати такі сервіси, як Wi-Fi та Bluetooth, в залежності від вашого місця розташування або відключати деякі налаштування, коли заряд падає до певного відсотка.

Аналізувати встановлені додатки і виявляти ті, що споживають найбільше енергії, допоможе Greenify. Він переводить невикористовувані сервіси в сплячий режим, забезпечуючи тривалу автономну роботу телефону.

«Український Спектр» в Telegram – коротко про головне один раз на день
Підписатись на канал

Ми у соціальних мережах:

Ми у соцмережах:

Слідкуйте за UAspectr у Facebook або ж читайте усе найцікавіше у нашому каналі в Telegram
Menu