Кар'єра, Новини, Поради

Чому вас не беруть на роботу: п’ять серйозних помилок під час відгуку на вакансію

27 Жовтня, 2020

Не забудьте поширити ❤️

Відгук на вакансію – це перший контакт з потенційним роботодавцем. Важливо справити хороше враження. Навряд чи когось зацікавить порожній лист з резюме, без теми та супровідного тексту. Розглянемо п’ять найпоширеніших помилок, які допускають кандидати, і способи їх уникнути.

«Я ідеальний кандидат на цю посаду»

Впевненість – відмінна якість, проте вашу відповідність вакансії визначатиме роботодавець. Нехай отримана освіта і попередній досвід роботи представлять вас як найкращого кандидата.

Не вказуйте вигаданий досвід, щоб справити враження. Рано чи пізно наймач виявить, що ви збрехали.

Довгий список навичок і досвіду роботи також не представить кандидата як ідеального фахівця, особливо якщо включати в нього роботу вожатим у літньому таборі при відгуку на вакансію бухгалтера.

Рішення

Розкажіть про пройдені курси та досвіді роботи, пов’язані з бажаною посадою. Вкажіть, які навички вам вдалося поліпшити і яких результатів ви змогли досягти. Залиште всю зайву інформацію за кадром – при необхідності її можна буде згадати на співбесіді, якщо вам здасться, що це може справити враження на наймача.

Коли компанія шукає нового співробітника, перед нею стоїть конкретна проблема – нестача персоналу. Ваше завдання – розповісти про те, як ви можете вирішити цю проблему.

Граматичні та друкарські помилки

Гарні резюме та супровідний лист повинні легко читатися, бути структурованими та не містити помилок. Не використовуйте довгі речення, далекі від суті. Пишіть коротко і по справі, виділіть окремий абзац для кожної теми. Так роботодавцю буде набагато простіше помітити важливу інформацію.

Рішення

В інтернеті можна знайти тисячі безкоштовних шаблонів для резюме і супровідного листа. Вам потрібно лише скопіювати шаблон і додати свої дані.

Перевірте граматичні та орфографічні помилки за допомогою онлайн-сервісів і попросіть друга прочитати отриманий результат – можливо, він зможе запропонувати якісь зміни.

Для письма можна використовувати таку структуру:

    • Привітання: «Добрий день / вечір», «Здрастуйте» із зазначенням імені людини, до якої ви звертаєтеся.
    • Перший параграф: коротко розкажіть про себе і причини звернення в компанію. Вкажіть посаду, на яку ви претендуєте.
    • Другий параграф: розкажіть, чому підходите на цю посаду і яку користь можете принести компанії.
    • Висновок: повідомте, що чекаєте відповіді та хочете зустрітися особисто.
    • Підпис і контакти.

Масова розсилка знеособлених листів

Лист, в якому не вказана бажана посада і причини, за якими вас варто найняти, не несе ніякої цінності для роботодавця.

У великій компанії може бути відкрито відразу декілька вакансій. Ніхто не буде витрачати час на те, щоб отримати додаткову інформацію від кандидата, який надіслав порожній лист.

Пам’ятайте, що на одну посаду претендує величезна кількість людей. Тому так важливо виділитися з перших рядків, інакше резюме загубиться серед інших.

Рішення

Додайте до  свого листа пару пропозицій про компанію, в яку ви хочете влаштуватися. Розкажіть, як ви дізналися про компанію, чому вона вас зацікавила, які інтереси вас об’єднують і що ви можете запропонувати потенційному роботодавцю.

Швидше за все, власник бізнесу зверне увагу на того кандидата, який потрудився знайти інформацію про його компанії, а не просто розіслав один і той же лист всім компаніям.

Кандидат проживає в іншому місті

Деякі роботодавці не зацікавлені в наймі співробітників з інших міст і не надають умови для віддаленої роботи.

Якщо роботодавець пропонує роботу в офісі та хоче призначити особисту співбесіду в короткі терміни, фахівцю доведеться зіткнутися з безліччю труднощів – від термінового переїзду до самостійного пошуку житла на новому місці.

Рішення

Вирішити цю проблему можна декількома способами: переїхати в місто, в якому ви хочете знайти роботу, шукати роботу в місті проживання або ж розглянути варіанти віддаленої роботи.

«У мене немає досвіду, але я готовий навчатися»

Уважно прочитайте оголошення про вакансії та переконайтеся, що відповідаєте вимогам. Не варто витрачати даремно як свого часу, так і час роботодавця.

Якщо компанія не надає можливості для навчання і шукає співробітника, готового приступити до роботи після пари вступних днів, швидше за все, роботодавець не зацікавиться недосвідченим кандидатом.

Рішення

Якщо у вас немає досвіду роботи на бажаній посаді, вкажіть, які soft skills зроблять вас ідеальним кандидатом. Не варто згадувати те, чого ви не вмієте – краще представте свої сильні сторони.

Опишіть, в якій сфері працюєте наразі і яку посаду хотіли б отримати, а також вкажіть навички, які підходять для бажаної посади.

 

Підпишіться на e-mail розсилку Українського Спектру

Про “Український Спектр”

«Український Спектр» – це онлайн медіа-організація, яка націлена на те, щоб допомогти своїм читачам, глядачам та відвідувачам успішно розвиватися в бізнесі та повсякденному житті, завдяки неперевершеному доступу та найкращому у своєму класі поданню новин та історій.

«Український Спектр» в Telegram – коротко про головне один раз на день
Підписатись на канал

Ми у соціальних мережах:

Ми у соцмережах:

Слідкуйте за UAspectr у Facebook або ж читайте усе найцікавіше у нашому каналі в Telegram
Menu