Технології

Як видалити себе з Facebook, Google і будь-якої іншої онлайн-платформи

05 Січня, 2019

Не забудьте поширити ❤️

Повністю видалити себе з мережі майже неможливо, але вам буде під силу звести до мінімуму цифровий слід і запобігти копіюванню та зберіганню ваших даних цими компаніями.

Якщо ви коли-небудь гуглили своє ім’я, ви, ймовірно, натрапляли на свою особисту інформацію, яку ви вже навіть не пам’ятаєте коли розміщували. Варто усвідомлювати, що інформація в Інтернеті є публічною та цілком доступною.

Наприкад, Facebook зіткнувся з серйозною негативною реакцією після того як виявилось, що особиста інформація більш ніж 50 мільйонів користувачів Facebook була використана британською компанією Cambridge Analytica для орієнтації політичних оголошень під час президентських виборів 2016 року для кампанії Трампа.

Ситуація ще більше погіршилася, коли Facebook оголосив, що одна з функцій, призначених для профілів, дозволяє хакерам красти дані користувачів. Пізніше повідомлялося, що компанія поділилася інформацією про профіль користувачів із такими сторонніми компаніями, як Netflix, Spotify, Microsoft і Amazon.

Читайте також| Як прочитати видалені повідомлення у WhatsApp

Ці відкриття змусили Facebook призупинити багато функцій, а також погіршити зв’язки з Cambridge Analytica, та її мережею, але збитки вже були завдані. Ваша особиста інформація вже була використана, і ви не могли зробити нічого, щоб зупинити інші компанії від використання вашої інформації подібним чином.

І тому багато хто прагне видалити свою особисту інформацію з Інтернету, а в деяких випадках і повністю профіль.

Отже, ось як ви можете видалити свою інформацію з Інтернету:
– Видалити облікові записи соціальних мереж, магазинів чи інших веб-служб
– Подумайте, в яких соціальних мережах у вас є профілі.
– Складіть список усіх профілів соціальних мереж – Facebook, Reddit, Tumblr, Google+, Twitter, LinkedIn, Instagram та інші. Крім того, зверніть увагу на всі торгові сайти, на яких ви зареєструвалися. Найпоширеніші з них можуть включати інформацію, що зберігається на таких веб-сайтах, як Amazon, Myntra, Flipkart, Jabong, Koovs та інші.

Щоб видалити їх, перейдіть до налаштувань облікового запису з розділу “Безпека” або “Конфіденційність” та знайдіть вимкнення, видалення або закриття облікового запису.

Ви також можете пошукати в Інтернеті «Як видалити», додавши певну назву облікового запису, який потрібно видалити. Якщо ви все ще не можете видалити обліковий запис, переконайтеся, що змінили інформацію на щось випадкове чи підроблене.

Визначте та видаліть себе з усіх сайтів збору даних Spokeo, Whitepages.com, PeopleFinder – це деякі з багатьох компаній, які збирають дані з кожного вашого ходу в Інтернеті, а потім продають цю інформацію зацікавленій стороні. Це робиться спеціально для поліпшення реклами для вас і продажу вам більше речей.

Шукайте своє ім’я на цих сайтах, а потім окремо займайтеся кожним з них, щоб видалити ваше ім’я та інформацію. Однак процедура може відрізнятися на кожному сайті.

Не виключена необхідність відправлення факсів і в деяких випадках оформлення документів вручну.

Якщо ви хочете цього уникнути – ви можете перейти на функцію DeleteMe, доступну на Abine.com, яка допоможе вам виконати всі процедури та видалити вас з цих сайтів брокера даних.

Видалити дані безпосередньо з веб-сайтів

Якщо ви хочете видалити стару публікацію на форумі чи старому блозі, зв’яжіться з веб-майстром цього сайту окремо. Подивіться на розділ Про нас або Контакти конкретного сайту або зайдіть на сайт www.whois.com і виконайте пошук доменного імені. Це допоможе вам знайти інформацію про особу, з якою ви бажаєте зв’язатися.

Видалити особисту інформацію з веб-сайтів

Якщо ви розмістили свою конфіденційну інформацію в Інтернеті, і веб-майстер сайту відмовляється його видалити, то вам слід надіслати юридичний запит до Google на https://support.google.com/legal/troubleshooter/1114905, щоб видалити конфіденційну інформацію .

Видаліть застарілі результати пошуку

Якщо ви все ще зазначені як працівник компанії у колишнього роботодавця, ви можете зв’язатися з ним, щоб він оновив свою сторінку. І якщо навіть після цього ваше ім’я відображається в результатах пошуку, ймовірно, що стара версія сторінки все ще кешується на серверах Google. У цьому випадку надішліть URL-адресу в Google, щоб він міг оновлювати свої сервери та видаляти кешовані результати пошуку, хоча це не гарантує, що Google оновить свої сервери, це лише крок до видалення даних в Інтернеті.

Видалення облікових записів електронної пошти

Видалення облікових записів електронної пошти може змінюватись залежно від облікового запису, який ви використовуєте. Увійдіть у свій обліковий запис електронної пошти та знайдіть опцію видалити або повністю закрити обліковий запис. Деякі облікові записи можна лише деактивувати, їх не можна видалити назавжди, щоб ви могли повторно активувати їх за необхідності. Вам все одно доведеться зберегти останню адресу електронної пошти для завершення процесу.

Треба зауважити, що весь цей процес вилучення особистої інформації потребує часу і може зайняти кілька днів або навіть місяців.

Підпишіться на e-mail розсилку Українського Спектру

Про “Український Спектр”

«Український Спектр» – це онлайн медіа-організація, яка націлена на те, щоб допомогти своїм читачам, глядачам та відвідувачам успішно розвиватися в бізнесі та повсякденному житті, завдяки неперевершеному доступу та найкращому у своєму класі поданню новин та історій.

«Український Спектр» в Telegram – коротко про головне один раз на день
Підписатись на канал

Ми у соціальних мережах:

Ми у соцмережах:

Слідкуйте за UAspectr у Facebook або ж читайте усе найцікавіше у нашому каналі в Telegram
Menu