Життя, Новини

Білл Гейтс назвав 12 причин сподіватися на краще у 2021 році

11 Січня, 2021

Білл Гейтс передбачив пандемію ще у 2015 році. Так, він не знав, який саме вірус вразить весь світ, але попереджав – наслідки його поширення будуть важкими. Коли COVID-19 став нашою реальністю, засновник Microsoft почав ретельно його вивчати і жертвувати на боротьбу з пандемією.

Звичайно, Гейтс не єдине джерело правдивої інформації про вірус. І так, він не може знати всього. Однак якщо враховувати скільки сил, часу і грошей він витратив на боротьбу з COVID-19, його думку можна вважати експертною.

У своєму блозі підприємець розповів, чому 2021 рік гідний того, щоб будувати плани і сподіватися на краще. Гейтс вважає, що у людства є як мінімум 12 приводів для радості в майбутньому році.

1. Вакцини проти коронавірусу були розроблені з шаленою швидкістю

Швидкість, з якою фармацевтичні компанії створили й протестували вакцину від коронавірусу, заслуговує на подяку, говорить Гейтс.

«Люди ніколи ще не досягали більшого прогресу в боротьбі з якою-небудь хворобою за рік», – зазначив він, додавши, що зазвичай створення вакцини може займати до десяти років.

2. Більшість людей змирилися з масками і необхідністю соціального дистанціювання

Звичайно, не можна сказати, що 100% населення Землі мають маски і дотримуються дистанції. Однак багато хто ставиться до запобіжних заходів дуже відповідально.

Гейтс сподівається, що носіння масок і дотримання дистанції буде і далі сповільнювати поширення вірусу.

3. Удар по вірусу буде завданий в усіх країнах

Білл Гейтс сподівається, що перемогти коронавірус вдасться в усьому світі. Спостереження за тим, як країни борються з пандемією, вселяє в підприємця оптимізм.

4. Вакцин ставатиме тільки більше

Раніше в цьому році Гейтс говорив про свій план інвестувати мільярди доларів в розвиток потужностей з виробництва семи вакцин. Він очікував, що тільки дві з них спрацюють.

Тепер засновник Microsoft вважає, що успішних проєктів буде ще більше. «З такою кількістю компаній, що використовують різні підходи, існує набагато більше шансів, що деякі з вакцин виявляться безпечними і ефективними. Їх уже дві, і, можливо, стане ще більше », – написав він.

5. Фармацевтичні компанії розділили між собою фінансові ризики

Одна з головних причин того, чому зазвичай вакцини розробляються так повільно, полягає в фінансових ризиках. Компанії та інвестори далеко не завжди готові брати їх на себе.

Але в цей раз все змінилося – пандемія привела до того, що фармацевтичні компанії буквально розділили ризики між собою за підтримки держави і фондів.

6. Виробники вакцин об’єднуються

Фармацевтичні компанії йдуть один одному назустріч – діляться виробничими ресурсами і технологіями. Гейтс говорить, що це вселяє надію на краще майбутнє.

7. Логістика розподілу вакцин налагоджується

Для повної перемоги над вірусом необхідно провести від 5 до 10 млрд доз вакцин. Але це не найголовніша проблема. Основна перешкода тут – логістика.

Гейтс не заперечує, що налагодження механізму щодо поширення вакцин зараз є, мабуть, найголовнішим завданням. Однак він вважає, що людство зможе її вирішити.

8. Лідери думок допоможуть боротися зі скептичним ставленням до вакцинації

Гейтс сподівається, що все більше людей перестануть скептично ставитися до щеплень і поширювати конспірологічні теорії про вакцини.

Підприємець пише, що громадські діячі, вчені та сімейні лікарі повинні взяти на себе важливу місію – розповідати людям про користь нової вакцини.

9. Прогрес в медицині

Крім появи вакцини, лікарі розробили й інші способи боротьби з вірусом – зокрема, використання антитіл.

10. Прогрес в тестуванні

Технології тестування на коронавірус з кожним днем ​​тільки розвиваються. Зовсім скоро люди масово зможуть отримати доступ до експрес-тестів, які можна буде проводити самостійно.

11. У країнах третього світу ситуація з коронавірусом не така страшна, як могла б бути

Фактично захворюваність і смертність в Африці на південь від Сахари нижче, ніж в США та Європі. Спочатку Гейтс припускав, що бідні країни не впораються з пандемією. Зараз підприємець каже, що був радий помилятися.

12. Люди показали, що здатні до глобального співробітництва

Весь світ згуртувався, щоб побороти пандемію. Звичайно, така велика трагедія не кращий привід для співпраці. Однак факт залишається фактом – люди показали себе з найкращого боку і отримали досвід, який допоможе кооперуватися і в інших важких ситуаціях.

«Український Спектр» в Telegram – коротко про головне один раз на день
Підписатись на канал

Ми у соціальних мережах:

Ми у соцмережах:

Слідкуйте за UAspectr у Facebook або ж читайте усе найцікавіше у нашому каналі в Telegram
Menu