Гроші, Криптовалюти, Новини, Технології

NYT розповіла про забуті паролі до гаманців з біткоїнами – власники не можуть скористатися $140 млрд

14 Січня, 2021

Не забудьте поширити ❤️

Біткоїни загальною вартістю близько $140 млрд знаходяться на електронних гаманцях, власники яких втратили паролі від них, повідомляє The New York Times з посиланням на компанію з обробки даних про криптовалюти Chainalysis.

«Застрягла» криптовалюта становить близько 20% від усіх існуючих біткоїнів, стверджують аналітики. Інтерес до неї зріс на тлі пандемії, коли інвестори стали побоюватися ослаблення традиційних валют і почали інвестувати в криптовалюти.

Різке зростання припало на грудень і січень, коли валюта кілька разів оновила історичний максимум, спочатку досягнувши $20 тисяч, а потім продовживши рости до $42 тисяч.

Компанія Wallet Recovery Services, яка допомагає відновити втрачені цифрові ключі від гаманців, відзначила зростання звернень в цей період. Вона стала отримувати по 70 запитів в день – в три рази більше, ніж за місяць до цього.

NYT зазначає, що ситуація пов’язана з технологічними особливостями біткоїнів, які дозволяють створити гаманець без реєстрації та перевірки особистості. На відміну від традиційних банків або платіжних систем, власник гаманця з біткоїнами не може скинути або відновити пароль. Він може тільки створити адресу, де зберігаються гроші, і пов’язаний з ним ключ, який буде відомий тільки власнику.

Власники гаманців зберігали паролі на папері та в ноутбуках. Але потім втратили їх

Газета привела історії кількох власників гаманців, які втратили свої паролі. Один з них, програміст Стефан Томсон з Сан-Франциско втратив пароль від гаманця, де зберігаються 7002 біткоїни (близько $220 млн).

Томсон розповів, що отримав валюту у 2011 році за створення ролика, де розповідається про технології біткоїнів, і написав пароль від гаманця на папері, який потім втратив. За його словами, він використовував вісім комбінацій, які виявилися неправильними, і тепер у нього залишилося дві спроби, перш ніж доступ до гаманця заблокується.

Ще один підприємець, Габріель Абед з Барбадосу, втратив близько 800 біткоїнів (близько $25 млн) після того, як його колега переформатував ноутбук, де зберігалися паролі.

Він зазначає, що у випадку з біткоїном людина стає «банком для самої себе» і вважає це ризикованим. Однак Абед назвав ризики виправданими, оскільки вони дозволяють отримати «вільний доступ до грошей».

Ще один підприємець, Бред Ясар з Лос-Анджелеса, розповів, що витратив «сотні годин», намагаючись повернути свої гаманці. Він отримав тисячі біткоїнів у перші дні існування технології, однак потім втратив паролі. «Я не хочу, щоб кожен день мені нагадували про те, що у мене зараз є тільки частина того, що могло б бути», – сказав Ясар.

Підпишіться на e-mail розсилку Українського Спектру

Про “Український Спектр”

«Український Спектр» – це онлайн медіа-організація, яка націлена на те, щоб допомогти своїм читачам, глядачам та відвідувачам успішно розвиватися в бізнесі та повсякденному житті, завдяки неперевершеному доступу та найкращому у своєму класі поданню новин та історій.

«Український Спектр» в Telegram – коротко про головне один раз на день
Підписатись на канал

Ми у соціальних мережах:

Ми у соцмережах:

Слідкуйте за UAspectr у Facebook або ж читайте усе найцікавіше у нашому каналі в Telegram
Menu