Новини, Розробникам, Технології

10 причин, чому не варто використовувати готові шаблони сайтів

25 Січня, 2021

Кожен бізнесмен намагається перевести свій бізнес в онлайн, або прагнути відкрити свій інтернет-магазин. У цьому є своя логіка, адже велика частина покупок, на щастя чи ні, відбувається саме в режимі онлайн. У будь-якому випадку прийнявши таке рішення, необхідно задуматися про створення самого сайту.

Важливим етапом розробки – дизайн. Якщо ви вибрали послуги невеликої веб-компанії або окремого фрілансера, вам відразу запропонують використовувати спеціальні шаблони. Безумовно, такі ресурси мають переваги – ціна і швидкість створення, проте є моменти про які варто знати, адже вони можуть вплинути на розвиток бізнесу.

Що таке шаблонний дизайн сайту?

Шаблони html є сторінками, які раніше вже були розроблені дизайнерами і до них вже під’єднаyj все найнеобхідніше: СSS, Java- скрипти, PSD та інше. Вся робота з таким сайтом буде зводитися до наповнення його контентом. Найчастіше, шаблони створюються для максимально зручного редагування інформації. Тобто створити такий сайт може будь-хто з мінімальними навичками.

10 причин на користь кастомних рішень

Почнемо з визначення. Кастомний – означає зроблений за індивідуальним проєктjv, тобто повністю заточений під конкретного користувача. Він несе в собі індивідуальні риси, на відміну від масового і стандартного. Чому ж фахівці Києва та інших міст в один голос стверджують, що саме такі сайти зроблять бізнес впізнаваним і потрібним? Постараємося розкласти все по полицях, щоб більше питань не виникало.

1. Унікальність

І так зрозуміло, що якщо у вільному доступі є безліч шаблонів, при чому безкоштовних, кожен охочий може звантажити їх. Але в такому разі про унікальність і мови бути не може. Ви з легкістю можете наштовхнутися в інтернеті на такий же сайт. Це не особливо добре вплине на розвиток бізнесу і бренду.

Варто пам’ятати, що саме оригінальність – головна перевага, яка відіб’ється на конверсії і трафіку. Крім того, використовуючи шаблонний варіант, впровадити в нього особисті побажання не вийде.

2. Брендінг

До першого пункту можна додати і той факт, що готові шаблони не дозволяють формувати айдентику (сукупність елементів, які створюють образ компанії в очах споживача). Шрифти, колірна палітра, логотипи та інше. Все це впливає на розвиток бренду, не варто недооцінювати цей момент.

3. SEO просування сайту

Звучить дивно, але пошукові роботи вміють розрізняти унікальний сайт від шаблонного. На жаль в гонитві за економією (шаблонні сайти коштують дешевше) ви ризикуєте отримати ресурс, який не принесе вам прибутку в результаті. Річ у тому, що шаблони можуть погіршити просування, особливо інтернет-магазину і корпоративного сайту. Також це може стати причиною низьких позицій в пошуковій видачі.

4. Вшиті посилання

Попри те, що шаблонні сайти розробляють професіонали, вони можуть бути небезпечними для вашого бізнесу. Розробники часто впроваджують в файли index або function посилання на свої сайти. З їхнього боку це досить не поганий спосіб збільшити кількість посилань, однак для вашого ресурсу такий шаблон стане справжньою проблемою, адже очистити від сторонніх посилань код сайту, не так і легко.

5. Бізнес-орієнтованість

Унікальні, кастомні сайти кращі тим, що фахівці проводять бізнес-аналіз для компанії, вивчають потреби ЦА і заточують проєкт чітко під замовника та його клієнтів. З таким ресурсом буде зручно працювати не тільки власнику сайту, але і користувачам.

Використовуючи навіть адаптивний шаблон сайту він вам не дозволить налаштувати все під себе. На жаль весь функціонал там обмежений. До слова, самий мінімум функцій і можливостей зустрічається у безкоштовних шаблонів.

6. Інтеграція

Говорячи про бізнес, варто пам’ятати те, що крім сайту, ви працюєте з великою кількістю інструментів, що спрощують роботу: СРМ, ERP-системи, соціальні мережі та інші допоміжні сервіси. Щоб робота була злагодженою варто інтегрувати їх зі своїм сайтом. І тут, у власників безкоштовних шаблонних сайтів, виникає невелика проблема – зробити це нереально.

7. Конкуренція

Даний пункт тісно пов’язаний з пунктом “Унікальність”. Маючи свій власний інтернет-магазин, логічно, що у вас будуть конкуренти, які пропонують такі ж товари і послуги. Щоб утримати відвідувача, варто звернути увагу на власний бренд і кастомізованість.

8. Юзабіліті

Ще один пункт, який здебільшого спрямований на зручність для користувача. Вибираючи нешаблонний сайт, розробники зможуть правильно розташувати ста- елементи і блоки, де буде розміщена приваблива і важлива інформація для користувача. Велика частина шаблонних сайтів не дозволяють верстати текст, додавати унікальні елементи, міняти зображення, слайдери, анімації та інше. Створюючи сайт, в першу чергу, думайте про клієнта, а не про те, як би заощадити. Тільки тоді ви зможете досягти поставлених цілей.

9. Тенденції

Ще один мінус шаблонних сайтів в тому, що вони можуть швидко застаріти. На жаль адаптувати їх під нові тренди (дизайн і функціональність) практично неможливо. А ось сайт, написаний з нуля, легко піддається редизайну. Розробник може додати невелику фічу, щоб підвищити інтерес до вашого ресурсу.

10. Юридичні питання

Купуючи готові шаблони сайтів важливо перевірити таку інформацію, щоб уникнути проблем в майбутньому:

  • Хто є офіційним власником обраного вами шаблону. Чи допускаються виправлення.
  • Чи можна переводити шаблон на інші мови.
  • Це важливо тим, хто хоче створити багатомовний ресурс.
  • Чи обов’язково додавати посилання на авторів шаблону.

Сайт на шаблонах може і хороша ідея, але тільки для тих, хто створює невеликий ресурс. А ось унікальний веб-сайт – проєкт на довгострокову перспективу. Його можна покращувати. Так, на його розробку піде більше часу, але в підсумку виходить краще рішення для вашого бізнесу.

Джерело: блог технічного директора студії BRAINLAB Колеснікова Дмитра

«Український Спектр» в Telegram – коротко про головне один раз на день
Підписатись на канал

Ми у соціальних мережах:

Ми у соцмережах:

Слідкуйте за UAspectr у Facebook або ж читайте усе найцікавіше у нашому каналі в Telegram
Menu