Життя, Новини, Поради

Мільярдер Марк Кубан пояснив, чому варто прагнути вийти на пенсію до 35

01 Лютого, 2021

Коли мільярдерові Марку Кубану було 20, йому доводилося спати на підлозі, а в його квартирі, яку він ділив з 6 сусідами, нерідко відключали світло. Уже тоді він поставив собі головну мету: вийти на пенсію до 35 років і отримати повну свободу розпоряджатися своїм життям. Кьюбан розповів, як йому це вдалося.

«Коли я почав працювати, моя мета полягала в тому, щоб вийти на пенсію до 35 років. Тому що єдине, що ви ніколи не зможете купити, – це час, – згадував Кубану в п’ятничному випуску шоу «Shark Tank» на ABC. «Я хотів витрачати час на себе. І я був готовий відмовитися від багато чого, щоб прийти до цієї мети», – додав підприємець в подкасті« Raising The Bar».

На цю ідею його надихнула книга Пола Терхорста «Cashing in on the American Dream: How to Retire at 35» («Наживатися на американську мрію: як вийти на пенсію в 35 років»), зізнавався підприємець в інтерв’ю для CNN Money. Після прочитання він ще більше впевнився в тому, що «якщо жити як студент і постаратися заощадити $1 млн, можна рано вийти на пенсію».

В остаточному підсумку його старання окупилися. У 1990 році, коли Кубану було 30 років, він продав свою компанію MicroSolutions CompuServe за $6 млн. «Після цього я буквально пішов на пенсію», – повідомив підприємець в інтерв’ю Bloomberg. – Я купив довічний квиток в American Airlines, подорожував по світу і гуляв, як рок-зірка, наступні кілька років».

П’ять років по тому Кубану і його друг Тодд Вагнер заснували Broadcast.com, яку в 1999 році за $5,7 млрд купила Yahoo.

«Незабаром після цього я зрозумів, що можу використовувати свій стан, щоб робити те, що дозволяє виграти час, – сказав підприємець в інтерв’ю Барбарі Коркоран у 2019 році в подкасті« 888-Барбара».

«Заплативши трохи більше, я можу прискорити процес. І це дуже важливо, тому що час – єдиний актив, який не можна купити або повернути. Давним-давно я перестав намагатися заробити якомога більше. У мене достатньо грошей, і я ціную свій час набагато більше, ніж наступний зароблений долар», – зазначив Марк Кьюбан.

«Український Спектр» в Telegram – коротко про головне один раз на день
Підписатись на канал

Ми у соціальних мережах:

Ми у соцмережах:

Слідкуйте за UAspectr у Facebook або ж читайте усе найцікавіше у нашому каналі в Telegram
Menu