Бізнес, Інвестиції, Новини

Не тільки «хлопці з Reddit»: хедж-фонд в США отримав $700 млн на акціях GameStop у «війні» інвесторів з Волл-стріт

05 Лютого, 2021

Приклад GameStop часто називають тріумфом любителів над професіоналами, багато досвідчених гравців змогли заробити на акціях компанії. Але мало хто заробив стільки ж, скільки Senvest Management Річарда Машала і Брайана Гоніка – майже $700 млн.

Інтерес хедж-фонду до акцій мережі магазинів викликала презентація нового виконавчого директора GameStop на конференції по споживчим інвестиціям в січні 2020 року.

Не тільки «хлопці з Reddit»: хедж-фонд в США отримав $700 млн на акціях GameStop у «війні» інвесторів з Волл-стріт - news, investytsiyi, businessНе тільки «хлопці з Reddit»: хедж-фонд в США отримав $700 млн на акціях GameStop у «війні» інвесторів з Волл-стріт - news, investytsiyi, business

Більшість аналітиків з Волл-Стріт грали на зниженні акцій мережі ігрових магазинів GameStop, вважаючи, що її положення буде тільки погіршуватися.

Але в Senvest Management помітили інтерес до GameStop, в тому числі з боку співзасновника Chewy Райана Коена, і вирішили купити акції. До кінця жовтня вони володіли більш ніж 5% акцій, причому основну частину з них вони придбали за $10 за штуку.

Машал і Гонік вирішили, що якщо GameStop зможе протриматися до появи наступного покоління ігрових консолей і збільшити попит на ігри й аксесуари, акції зможуть вирости.

GameStop тепер найприбутковіша інвестиція Senvest. Це призвело до того, що портфель активів під управлінням фірми зріс з $1,6 млрд в кінці 2020 року до $2,4 млрд.

  • «Битва Reddit з Уолл-стріт» стала інтернет-феноменом. У січні користувачі Reddit вирішили «по приколу» скуповувати акції GameStop і підвищити на них ціни. В результаті почали рости акції інших компаній, які до цього тільки падали.
  • Так учасники спільноти Wall Street Bets на Reddit хотіли перешкодити шорт-продавцям, які ставили на падіння акцій. Їх обурило, що хедж-фонди «топлять» GameStop. В результаті інвестиційні фірми вже втратили мільярди доларів.
  • Після різкого зростання акцій GameStop та інших через користувачів Reddit Robinhood відключив їх покупку. У відповідь група приватних інвесторів подала колективний позов проти онлайн-брокера. Для продовження роботи сервісу довелося залучити додаткове фінансування – $3,4 млрд.
  • З початку лютого акції GameStop почали падати до $90 – ще 28 січня ціна акцій досягала $469, а 1 лютого вона вже знизилася до $227 доларів за акцію.
«Український Спектр» в Telegram – коротко про головне один раз на день
Підписатись на канал

Ми у соціальних мережах:

Ми у соцмережах:

Слідкуйте за UAspectr у Facebook або ж читайте усе найцікавіше у нашому каналі в Telegram
Menu