Бізнес, Інвестиції, Новини

Не тільки «хлопці з Reddit»: хедж-фонд в США отримав $700 млн на акціях GameStop у «війні» інвесторів з Волл-стріт

05 Лютого, 2021

Не забудьте поширити ❤️

Приклад GameStop часто називають тріумфом любителів над професіоналами, багато досвідчених гравців змогли заробити на акціях компанії. Але мало хто заробив стільки ж, скільки Senvest Management Річарда Машала і Брайана Гоніка – майже $700 млн.

Інтерес хедж-фонду до акцій мережі магазинів викликала презентація нового виконавчого директора GameStop на конференції по споживчим інвестиціям в січні 2020 року.

Не тільки «хлопці з Reddit»: хедж-фонд в США отримав $700 млн на акціях GameStop у «війні» інвесторів з Волл-стріт - news, investytsiyi, businessНе тільки «хлопці з Reddit»: хедж-фонд в США отримав $700 млн на акціях GameStop у «війні» інвесторів з Волл-стріт - news, investytsiyi, business

Більшість аналітиків з Волл-Стріт грали на зниженні акцій мережі ігрових магазинів GameStop, вважаючи, що її положення буде тільки погіршуватися.

Але в Senvest Management помітили інтерес до GameStop, в тому числі з боку співзасновника Chewy Райана Коена, і вирішили купити акції. До кінця жовтня вони володіли більш ніж 5% акцій, причому основну частину з них вони придбали за $10 за штуку.

Машал і Гонік вирішили, що якщо GameStop зможе протриматися до появи наступного покоління ігрових консолей і збільшити попит на ігри й аксесуари, акції зможуть вирости.

GameStop тепер найприбутковіша інвестиція Senvest. Це призвело до того, що портфель активів під управлінням фірми зріс з $1,6 млрд в кінці 2020 року до $2,4 млрд.

  • «Битва Reddit з Уолл-стріт» стала інтернет-феноменом. У січні користувачі Reddit вирішили «по приколу» скуповувати акції GameStop і підвищити на них ціни. В результаті почали рости акції інших компаній, які до цього тільки падали.
  • Так учасники спільноти Wall Street Bets на Reddit хотіли перешкодити шорт-продавцям, які ставили на падіння акцій. Їх обурило, що хедж-фонди «топлять» GameStop. В результаті інвестиційні фірми вже втратили мільярди доларів.
  • Після різкого зростання акцій GameStop та інших через користувачів Reddit Robinhood відключив їх покупку. У відповідь група приватних інвесторів подала колективний позов проти онлайн-брокера. Для продовження роботи сервісу довелося залучити додаткове фінансування – $3,4 млрд.
  • З початку лютого акції GameStop почали падати до $90 – ще 28 січня ціна акцій досягала $469, а 1 лютого вона вже знизилася до $227 доларів за акцію.

Підпишіться на e-mail розсилку Українського Спектру

Про “Український Спектр”

«Український Спектр» – це онлайн медіа-організація, яка націлена на те, щоб допомогти своїм читачам, глядачам та відвідувачам успішно розвиватися в бізнесі та повсякденному житті, завдяки неперевершеному доступу та найкращому у своєму класі поданню новин та історій.

«Український Спектр» в Telegram – коротко про головне один раз на день
Підписатись на канал

Ми у соціальних мережах:

Ми у соцмережах:

Слідкуйте за UAspectr у Facebook або ж читайте усе найцікавіше у нашому каналі в Telegram
Menu