Бізнес, Кар'єра, Люди, Новини

У Amazon – новий керівник Енді Ясси. Хто він такий і що його чекає на новій посаді

12 Липня, 2021

Не забудьте поширити ❤️

На початку лютого 2021 року засновник компанії Amazon Джефф Безос заявив, що залишає посаду керівника компанії. Його місце 5 липня 2021 офіційно зайняв Енді Ясси, який до цього очолював найприбутковіший напрямок компанії – AWS.

Безос йде на піку: Amazon – одна з найбільших компаній США, один з найбільших e-commerce світу, останні кілька років компанія прибуткова, а особистий статок підприємця досяг $211 млрд – він найбагатша людина в світі. У Ясси все не так добре. Йому належить замінити Безоса, взяти на себе роботу з регуляторами, зберегти зростання і ще багато всього. До слова, сам Ясси не мільярдер.

У Amazon - новий керівник Енді Ясси. Хто він такий і що його чекає на новій посаді - news, people, career, businessУ Amazon - новий керівник Енді Ясси. Хто він такий і що його чекає на новій посаді - news, people, career, business

Редакція AIN.UA розповідає, як Ясси пройшов шлях до головної людини в Amazon і з чим він зіткнеться на новій посаді. Ділимося найцікавішим.

Все життя в Amazon

Енді Ясси народився і виріс в Нью-Йорку. Батько працював у юридичній фірмі, мати займалася домашнім господарством і вихованням трьох дітей. Після школи вступив до Гарварду, наслідуючи приклад батька. Пропрацювавши кілька років в Нью-Йорку, він повернувся в Гарвард – в місцеву бізнес-школу.

У Amazon - новий керівник Енді Ясси. Хто він такий і що його чекає на новій посаді - news, people, career, business

Яссе виступає на конференції AWS re: Invent в 2020 році, тут і далі фото Amazon

У 1997-му він повертається в Нью-Йорк і чи не через тиждень їде в Сіетл – місто, де знаходиться штаб-квартира Amazon. З 1997 року і до сьогоднішнього дня Ясси працює в одній компанії – Amazon. Його називають одним з найбільш ранніх співробітників компанії, до того ж він став тим, хто успішно запускав нові для компанії напрямку.

Але що цікаво – свій мільярд він з Amazon так і не заробив: у багатьох компаніях перші співробітники отримують великі опціони, які за роки роботи перетворюються у величезні стану. Компанія Джеффа Безоса для Ясси такою не стала, хоч він і побудував для неї найприбутковіший бізнес-напрямок. Втім, Ясси називають одним з найбільш оплачуваних менеджерів Amazon, його особистий статок оцінюють у $500 млн.

Ясси швидко себе зарекомендував. Він запропонував компанії торгувати не тільки книгами, а й виходити в інші сегменти. Маючи досвід бізнес-школи за плечима, він запропонував план виходу на музичний ринок. Безосу план сподобався і молодий менеджер зайняв пост керівника всього напряму.

C початку двохтисячних Ясси стає «технічним асистентом» Безоса. Таких в той час називали «тінню»: Безос ставив його в копії листів, брав з собою на виступи, займався підготовкою до зустрічей і тд. Фактично – ще одна пара очей і вух, щоб отримувати і обробляти більше інформації.

Для Ясси ця позиція стала трампліном для подальшого розвитку: він успішно себе зарекомендував, а головне – став довіреною особою Безоса. Настільки, що той навіть брав його на закриті зустрічі з так званої S-Team – командою топ-менеджерів Amazon. У майбутньому він сам став частиною цієї команди.

Безос цінував його за чесність і відвертість: «Джефф, ось що я помітив на цій зустрічі і я думаю, що нам потрібно вчинити інакше», – легко міг сказати Ясси. Це в майбутньому допомогло його кар’єрному росту.

AWS став тим проєктом, який зробив нинішнього Ясси. Саме він став ініціатором запуску Amazon Web Services і розвитку цього окремого бізнес напрямку, починаючи з 2006 року. Сам Ясси вказує, що просто помітив можливість раніше інших і почав використовувати цю можливість: поки інші інтернет-компанії ростили свій бізнес, він створював для них інфраструктуру. Вийшло непогано: сьогодні AWS займає 41% ринку хмарної інфраструктури, це – бізнес з виручкою в $50 млрд, команда в сотні тисяч людей. В 2006-му у Ясси в підпорядкування було лише 57 осіб.

У Amazon - новий керівник Енді Ясси. Хто він такий і що його чекає на новій посаді - news, people, career, business

У Ясси – свій стиль управління. Він глибоко вникає в усі деталі. При цьому, він цілком комунікабельний, енергійний і непогано ладнає з підлеглими, тоді як Безос часто міг розлютитися на зустрічі. З іншого боку, Ясси хоче знати, що співробітники готові викладатися на повну і навіть придумав інструмент під назвою «колесо»: на зустрічі він використовував колеса для випадкового вибору співробітника, який повинен був підготувати йому презентацію про свій бізнес-напрямок. Звичайно ж, він не соромився перебивати, виправляти і ставити безліч питань.

На місце Безоса

Незважаючи на те, що Ясси був керівником великої частини бізнесу Amazon, про нього мало говорили за межами технологічного ком’юніті багато років. Втім, йому це не заважало.

По-перше, він вважав за краще займатися розвитком бізнесу, а не виступати на конференціях або роздавати інтерв’ю. Сам Ясси вважався настільки потайливим, що виступав навіть проти розголошення показників AWS: так він намагався приховати від конкурентів, як швидко зростає хмарний бізнес.

По-друге, всі, кому потрібно було, про нього знали. Свого часу йому пропонували позиції керівників Microsoft і Uber.

У Amazon - новий керівник Енді Ясси. Хто він такий і що його чекає на новій посаді - news, people, career, business

фото Bloomberg

У будь-якому випадку, для Amazon це буде плюсом, вважають експерти. За Безосом, з яким порівнювали компанію, закріпилася в тому числі негативна репутація. навколо Ясси можна буде створити іншу історію, змінивши не тільки його імідж, а й імідж всієї компанії.

Зараз головне питання – чи зможе він замінити Безоса на його посаді. З одного боку, у нього величезний досвід, напрям AWS розвивався як окремий досить успішний бізнес. Як кажуть джерела, Ясси повністю керував ним сам, без надмірного втручання керівника Amazon. З іншого боку, Amazon – масштабний різносторонній бізнес, який потребує ще більшого занурення в деталі та знання в самих різних сферах: це і доставка, і стрімінг, і гаджети, і виробництво та управління штатом в мільйон чоловік.

Близькі до компанії люди кажуть, що незважаючи ні на що, саме Ясси повинен замінити Безоса: він пропрацював в компанії майже 25 років, був особистим помічником Безоса, його другом, лідером величезного бізнес-напрямку. При цьому, сам Безос залишається в компанії в ролі керівника ради директорів, братиме участь у вирішенні стратегічних питань і залишиться радником нового керівника.

Що чекає Ясси

Нового керівника Amazon чекає відразу кілька великих викликів.

  • Організувати наступність влади. Amazon повинна продовжити зростання на колишньому рівні. Зараз його завдання – зробити так, щоб Amazon росла так само, як AWS до цього. В інших компаніях – Сундар Пічаї в Google і Cатья Наделла в Mcirosoft – новим керівникам, що прийшли на місце засновників, це вдавалося.
  • У Amazon – постійні проблеми з владою США. Керівництво раз у раз ходить на засідання в Конгрес, виправдовуючи свої дії. Наприклад, компанію звинувачують у недобросовісній конкуренції на ринку: вони копіюють найпопулярніші товари продавців на своїй платформі та починають продавати їх дешевше.
  • Обмеження. Влада Штатів вважає, що компанія – і так занадто велика. Тому в майбутньому існує ймовірність, що зростання компанії штучно обмежать за рахунок заборони купівлі інших бізнесів. Так, питання поглинання MGM все ще під питанням.
  • Є й інший підхід – поділ. Бізнес AWS настільки величезний, що зараз все частіше говорять про потенційне його відокремлення від Amazon. Для компанії це може стати великим ударом, хоча компанії працюють окремо.

Незважаючи ні на що, аналітики вірять в Ясси і його здатності виростити компанію ще більше. За даними Barron’s, в наступні 3 роки капіталізація Amazon виросте до $2,8 трлн: $1,2 трлн – бізнес AWS, $1 трлн – роздрібний бізнес, ще $600 млрд – рекламний бізнес. Зараз капіталізація компанії – $1,8 трлн.

Вірять в Ясси і в компанії. Після отримання посади йому виділили пакет акцій вартістю понад $214 млн. Він зможе отримати його протягом наступних 10 років за умови належного виконання своїх обов’язків.

Підпишіться на e-mail розсилку Українського Спектру

Про “Український Спектр”

«Український Спектр» – це онлайн медіа-організація, яка націлена на те, щоб допомогти своїм читачам, глядачам та відвідувачам успішно розвиватися в бізнесі та повсякденному житті, завдяки неперевершеному доступу та найкращому у своєму класі поданню новин та історій.

«Український Спектр» в Telegram – коротко про головне один раз на день
Підписатись на канал

Ми у соціальних мережах:

Ми у соцмережах:

Слідкуйте за UAspectr у Facebook або ж читайте усе найцікавіше у нашому каналі в Telegram
Menu