Бізнес, Новини, Технології

MBA – це нісенітниця: Ілон Маск розповів, що він думає про підприємців з бізнес-освітою

08 Лютого, 2021

Глава Tesla і SpaceX Ілон Маск впевнений, що ступінь MBA не може дати реальний досвід, який необхідний для того, щоб успішно керувати компанією і створювати по-справжньому хороші продукти. За словами підприємця, випускники програм добре розбираються в презентаціях, але не знають, «як речі працюють насправді». Про це він заявив в інтерв’ю технічного консультанта Сенді Манро, яке вийшло на YouTube-каналі Munro Live.

«Шлях до лідерства не повинен лежати через навчання за програмою MBA. Лідерство треба заслужити, пройшовши шлях від низу до верху, роблячи корисні речі. Занадто багато випускників престижних програм MBA стають керівниками, не знаючи, як що працює. Вони можуть бути хороші в презентаціях PowerPoint, добре вміють виступати, але вони не знають, як що працює. Вони немов зістрибують на позицію керівника з парашутом, замість того, щоб пройти шлях від низу до верху. Вони не знають, що насправді потрібно, щоб робити відмінні продукти», – заявив глава Tesla і SpaceX Ілон Маск.

MBA - це нісенітниця: Ілон Маск розповів, що він думає про підприємців з бізнес-освітою - tech, news, businessMBA - це нісенітниця: Ілон Маск розповів, що він думає про підприємців з бізнес-освітою - tech, news, business

При цьому Маск визнає, що не збирається знецінювати студентів MBA, адже він сам отримав гарну освіту в Пенсильванському університеті. Однак підприємець підкреслює, що сама по собі освіта без реального досвіду не допоможе досягти успіху в бізнесі.

«Я зараз не хочу зовсім змішати з брудом випускників MBA. У мене у самого дві вищі освіти: я отримав ступінь бакалавра в галузі економіки у Вортонській школі бізнесу і в галузі фізики в Пенсильванському університеті. Я не з чуток знаю, що таке бізнес-школа, і, крім того, я два семестри був асистентом викладача та допомагав оцінювати студентів MBA. Я просто думаю, що це нісенітниця. Люди бачать в MBA спосіб швидко стати босом, замість того, щоб заслужити це право. Я не думаю, що це добре», – говорить він.

Раніше Маск порадив керівникам компаній витрачати менше часу на наради, презентації PowerPoint і електронні таблиці та більше уваги приділяти продуктам і роботі з відгуками споживачів. За словами підприємця, навіть якщо генеральний директор не спеціалізується на інноваціях, цій навичці «можна навчитися», концентруючись на поліпшеннях, які можна привнести в продукт.

Підпишіться на e-mail розсилку Українського Спектру

«Український Спектр» в Telegram – коротко про головне один раз на день
Підписатись на канал

Ми у соціальних мережах:

Ми у соцмережах:

Слідкуйте за UAspectr у Facebook або ж читайте усе найцікавіше у нашому каналі в Telegram
Menu