Бізнес, Інвестиції, Новини, Технології

Куди українцям інвестувати гроші закордон? 5 бізнесів у які можна вкластися по-крупному

08 Лютого, 2021

Не забудьте поширити ❤️

Інвестиції – це спосіб зберегти свої гроші від інфляції та примножити дохід. Ділимось матеріалом MC.Today, які розібралася, у що інвестувати за кордоном великі суми і як це зробити українцям.

Скільки та куди можна інвестувати

З кінця 2019 року Нацбанк України дозволив українцям інвестувати за кордон до 100 тисяч євро на рік. До цього такий електронний ліміт, або е-ліміт, був в два рази менше. Е-ліміт можна використовувати для розміщення на своїх закордонних рахунках, оформлення закордонної страховки або для інвестицій в акції іноземних компаній.

Куди українцям інвестувати гроші закордон? 5 бізнесів у які можна вкластися по-крупному - tech, news, investytsiyi, businessКуди українцям інвестувати гроші закордон? 5 бізнесів у які можна вкластися по-крупному - tech, news, investytsiyi, business

Як купити закордонні акції

Щоб інвестувати з України в акції за кордоном, потрібно спочатку відкрити е-ліміт в одному з банків, який надає таку послугу. Наприклад, «ПриватБанк», «ЮНЕКС Банк», «МТВ Банк» та інші.

Після цього ви знаходите брокера за кордоном, він повинен належати до організації, яка контролюється Securities and Exchange Commission (Комісія з цінних паперів і бірж). Потім ви підписуєте договір і можете торгувати акціями.

Другий варіант – купувати закордонні акції на біржі, яка вже співпрацює з іноземними брокерами. Наприклад, ви можете купити акції закордонних компаній на Українській біржі.

Серед популярних – акції Apple, Johnson & Johnson, Tesla та інших відомих компаній.

5 бізнесів, в які можна інвестувати за кордоном

Крім інвестицій в акції ви можете інвестувати в бізнес за кордоном. Один з найпростіших способів це зробити – відкрити франшизу відомого бренду. Так вам не потрібно буде самостійно аналізувати незнайомий ринок, адже франчайзер надає готове рішення для бізнесу.

Перед тим як вкладатися в закордонний бізнес, краще проконсультуватися з юристами, щоб відразу дізнатися, які юридичні тонкощі вас очікують.

McDonald’s

У цій популярній мережі швидкого харчування є ресторани по всьому світу. У компанії дуже гарна історія появи і розвитку та відмінна репутація на ринку.

Щоб відкрити заклад, вам потрібно буде заповнити анкету на офіційному сайті, після чого компанія з вами зв’яжеться для подальших дій.

Паушальний внесок: $45 000

Витрати на відкриття: від $1 314 500 до $2 306 500 (залежить від розташування ресторану, його розміру, обладнання, дизайну та інших параметрів). Для відкриття нового ресторану у вас на руках має бути 40% від цієї суми. Якщо ви хочете купити вже чинний ресторан, перший платіж складе 25%. Залишок суми можна виплатити протягом 7 років.

Роялті: 4%.

Інші платежі: щомісячна оренда будинку, яка залежить від місця розташування та розміру ресторану.

Окупність та прибуток: за даними Business Insider, середній ресторан McDonald’s приносить близько $2,7 млн ​​на рік, значить, окупність складе близько року.

Термін дії франшизи: 20 років.

Dunkin ‘Donuts

Це відома американська мережа кав’ярень, яка спеціалізується на пампушках. Заклади Dunkin ‘Donuts можна зустріти вже в 32 країнах світу. Франчайзер приділяє увагу не тільки створення закладу, а також його активного маркетинговому просуванню. Цієї ж компанії належить відомий бренд кондитерської Baskin Robbins. Його франшизу теж можна відкрити через Dunkin ‘Donuts.

Паушальний внесок: ціна залежить від кількості ресторанів і країни, на офіційному сайті вказано внесок $1,5 млн для 20 ресторанів. Згідно Franchise Direct, внесок становить від $40 тис. до $90 тис.

Витрати на відкриття: від $95 700 до $1 688 200, включаючи паушальний внесок, за даними Franchise Direct.

Роялті: 5,9%, за даними Franchise Direct.

Інші платежі: 5% від продажів на рекламу і маркетинг, за даними Franchise Direct.

Окупність і прибуток: продажі ресторану становлять від  $620 тис. до $1,3 млн на рік, за даними Franchise Business Review. Значить, франшиза окупиться приблизно за два-три роки.

Термін дії франшизи: 20 років.

Papa John’s

Мережа піцерій Papa John’s працює з 1984 року. Зараз це майже 5 тис. ресторанів у більше ніж 30 країнах світу. Піцерія забезпечує франчайзі тренінги протягом 6-8 тижнів, після чого потрібно пройти сертифікацію. Тільки після отримання сертифікату ви зможете відкрити франшизу.

Паушальний внесок: $5 тис.

Витрати на відкриття: $300 тис. – для ресторану площею близько 110-130 кв. метрів. Ціна може змінюватися в залежності від розміру закладу.

Роялті: 5%.

Інші платежі: 8% від продажів на маркетингові активності.

Окупність і прибуток: франшиза може принести вам від $66 тис. до $67 тис. на рік, згідно Franchise.com. Тобто вона окупиться приблизно за п’ять років.

Термін дії франшизи: 10 років.

RE/MAX, LLC

Компанія займається продажем нерухомості. RE/MAX існує вже понад 40 років, і у неї понад 8 тис. офісів по всьому світу. Перед відкриттям офісу франчайзі повинен пройти навчання в штаб-квартирі в Колорадо.

Крім цього, потрібно відповідати поточним стандартам компанії. Всі офіси компанії незалежні один від одного, але їх об’єднує загальний бренд, бізнес-модель, умови роботи та цінності.

Паушальний внесок: на офіційному сайті компанії інформацію про внески можна отримати тільки за запитом. Згідно Franchise Direct, внесок становить від $10 тис. до $25 тис.

Витрати на відкриття: від $39,5 тис. до $221 тис., включаючи паушальний внесок, за даними Franchise Direct.

Роялті: інформація не зазначена.

Інші платежі: управлінський внесок – $138 в місяць за кожного торгового представника, внесок за просування – $131 в місяць за кожного торгового представника, транзакційний збір – 1% від прибутку, за даними Franchise Direct.

Окупність і прибуток: інформацію не вказують.

Термін дії франшизи: 5 років.

Great Clips

Це досить відома за кордоном мережа перукарень. Вона працює з 1983 року, і вже відкрилися понад 4 тис. точок в США і Канаді. Перукарні Great Clips найчастіше відкривають у великих торгових центрах. Франчайзер надає лінійку продуктів і послуг, методи ведення бізнесу і навчання. Якщо потрібно, франчайзі можуть безплатно проходити повторне навчання.

Паушальний внесок: згідно Franchise Direct, внесок становить $20 тис., на офіційному сайті цю інформацію можна отримати тільки за запитом.

Витрати на відкриття: від $146,9 тис. до $282,4 тис., включаючи паушальний внесок, за даними Franchise Direct.

Роялті: 6%, за даними Franchise Direct.

Інші платежі: 5% від прибутку на маркетингові активності, за даними Franchise Direct.

Окупність і прибуток: згідно FranchizeBiz Review, середній дохід 2238 точок – $77 742 в рік, значить, окупність складе приблизно 2-4 роки.

Термін дії франшизи: 10 років.

Підпишіться на e-mail розсилку Українського Спектру

Про “Український Спектр”

«Український Спектр» – це онлайн медіа-організація, яка націлена на те, щоб допомогти своїм читачам, глядачам та відвідувачам успішно розвиватися в бізнесі та повсякденному житті, завдяки неперевершеному доступу та найкращому у своєму класі поданню новин та історій.

«Український Спектр» в Telegram – коротко про головне один раз на день
Підписатись на канал

Ми у соціальних мережах:

Ми у соцмережах:

Слідкуйте за UAspectr у Facebook або ж читайте усе найцікавіше у нашому каналі в Telegram
Menu