Кар'єра, Розробникам, Технології, Топ

Найповільніші сучасні мови програмування: Perl, PHP, Python та Ruby

19 Лютого, 2021

Не забудьте поширити ❤️

На сьогодні у світі налічується близько 700 відомих мов програмування, при цьому використовується всього 250. Якщо раніше час виконання можна було вимірювати в днях, тепер це лише частки секунд. Ось кілька найбільш повільних мов програмування з динамічною типізацією.

В електроніці швидкість і продуктивність залежать від кількості транзисторів, які може мати конкретний чіп. Відповідно до закону Мура, їх число подвоюється кожні два роки. Ось чому сучасний мобільний телефон розміром з руку набагато швидше суперкомп’ютера 90-х років розміром з кімнату.

Найповільніші сучасні мови програмування: Perl, PHP, Python та Ruby - home-top, tech, developers, career

Закон Мура. Джерело: Wikimedia

Коли справа стосується інформатики, різниця між більш швидким кодом і швидшим ПК досить велика.

Intel і AMD створюють потужні обчислювальні системи з точки зору швидкості. Завдання програмістів – писати надійні та швидкі програми.

Одна з речей, яку слід враховувати при створенні програмного забезпечення – це мови програмування. Кожна з них реалізована по-різному, тому має свої переваги. А швидкість може просто не входити в їх число.

Якщо необхідно створити програму для складних завдань, таких як ігри та важкі математичні обчислення, краще не використовувати повільні мови програмування.

Вони бувають двох типів:

  • зі статичною типізацією;
  • з динамічною типізацією.

Статично типізовані мови зазвичай компілюються, тобто програма, яка називається компілятором, аналізує і перетворює весь англомовний код в мову асемблера і створює новий файл. Цей файл, своєю чергою, обробляється користувачем вручну.

Мови з динамічною типізацією зазвичай інтерпретуються, тобто програмне забезпечення – інтерпретатор – аналізує і виконує код за рядком.

Більшість схиляється до мов з динамічною типізацією, оскільки вони менш схильні до помилок і легко інтерпретуються людиною, наприклад, Python. Але за це доводиться платити швидкістю.

Perl

Perl – це мова сценаріїв Unix. Вон був створений для того, щоб полегшити програмістам процес написання довгих програм Shell. По суті це просто набір команд Shell, поміщених у файл.

Що ще більш важливо, Perl спростив завдання, виконання яких на C та іншими мовами Unix вважалося кошмаром.

Хай там як, Perl вимагає більшої швидкості.

Крім того, в наші дні знайти хорошого програміста, що працює на Perl, досить непросто. Це тому, що, на відміну, наприклад, від Python, Perl дуже чутливий до введення, і для роботи програми потрібно, щоб кожен оператор знаходився в потрібному місці.

Навіть в самих ефективних реалізаціях Perl все ще відстає від своїх конкурентів. Проте, мова все ще розвивається, а проблеми ефективності вирішуються одна за одною. У 2019 відбувся випуск Perl 6, який отримав назву Raku.\

Топ курси Perl на Udemy:

PHP

PHP – це скриптова мова програмування, яку використовують для веб-розробки, та яку зазвичай доповнюють HTML, CSS і MySQL при розгортанні вебсайтів.

Багато хто стверджує, що PHP застарів. Але це не так.

«PHP використовується в 79,0% всіх вебсайтів, мова програмування яких нам відома, – зауважив автор ресурсу w3techs.

Крім цього, за результатами недавнього опитування StackOverflow, присвяченого мов програмування, сценаріями та розмітці, з’ясувалося, що PHP є досить актуальним і перевершує такі мови, як C ++, так і Typescript.

Найповільніші сучасні мови програмування: Perl, PHP, Python та Ruby - home-top, tech, developers, career

Однак, оскільки PHP вимагає поступового навчання і дешевий в розміщенні, це відбивається на його продуктивності.

У нього низька швидкість через те, що це мова з динамічною типізацією й у неї відсутня своєчасна компіляція (JIT-компілятор). На щастя, 26 листопада 2020 року вийшов PHP 8 з функцією оптимізації продуктивності: вбудованим JIT-компілятором.

Він допоміг PHP наблизитися до мов програмування свого класу з точки зору швидкості та продуктивності.

Топ курси на Udemy, які допоможуть підтягнути PHP:

Ruby

Юкіхіро Мацумото, офіційний автор Ruby, відомий в спільноті Ruby як Matz, сказав: «Ruby створений, щоб радувати програмістів».

Ruby – об’єктноорієнтована мова програмування. Все інтерпретується як об’єкт. Це зробило його елегантним і простим інструментом.

Однак з точки зору продуктивності Ruby – це інтерпретована мова. Вони, як правило, працюють повільніше в порівнянні з мовами, в яких використовуються компілятори.

Також Ruby споживає багато пам’яті й повільно збирає сміття.

Топ курси Ruby на Udemy, які допоможуть писати швидший код:

Python

Універсальний Python недавно зайняв 1-е місце в рейтингу найбільш популярних мов програмування. Він широко використовується в обробці даних, веброзробки та кібербезпеки.

Всупереч вражаючим перевагам, у Python також є істотний недолік – швидкість.

Python і Ruby з одного сімейства. Вони обидва повільні через GIL і використання інтерпретатора. Основна відмінність між цими двома мовами полягає в тому, що перша орієнтована на обробку даних, а друга більше підходить для веброзробки.

Однак Python підтримується потужними бібліотеками та функціями. І деякі з них, такі як модуль Numpy і вбудована функція Filter (), реалізовані на C ++, що призводить до значного збільшення продуктивності. Ось чому в наші дні Python стрімко розвивається, випереджаючи інші мови програмування.

Топ курси Python на Udemy:

Висновок

Швидкість і продуктивність є важливими факторами, які слід враховувати при реалізації програмного забезпечення, однак вони залежать не тільки від вибору мови програмування
Основна причина серйозних проблем зі швидкістю і продуктивністю – погані реалізація і дизайн коду.

Незважаючи на те, що мови з динамічною типізацією працюють повільно, вони забезпечують багатообіцяючий досвід програмування, а також підвищують продуктивність.

Підпишіться на e-mail розсилку Українського Спектру

Про “Український Спектр”

«Український Спектр» – це онлайн медіа-організація, яка націлена на те, щоб допомогти своїм читачам, глядачам та відвідувачам успішно розвиватися в бізнесі та повсякденному житті, завдяки неперевершеному доступу та найкращому у своєму класі поданню новин та історій.

«Український Спектр» в Telegram – коротко про головне один раз на день
Підписатись на канал

Ми у соціальних мережах:

Ми у соцмережах:

Слідкуйте за UAspectr у Facebook або ж читайте усе найцікавіше у нашому каналі в Telegram
Menu