Новини, Розробникам

Чому Python – одна з найпопулярніших мов нашого часу

31 Березня, 2020

Не забудьте поширити ❤️

У лютому 2020 року мова програмування Python стала третьою за популярністю в індексі TIOBE і першою – у PYPL. Співзасновник аналітичної компанії RedMonk Джеймс Гавернер заявив, що ця мова вже стала основною для Data Science

Розбираємося, що ж робить Python таким популярним.

У сучасному світі активно використовуються десятки мов програмування, і їх кількість тільки зростає. Але серед найпопулярніших ми як і раніше бачимо C і C ++, C# і Go, Java і JavaScript, Python і Ruby.

У кожної з них є свої особливості й переваги. Наприклад, C і C++ – низькорівневі та дають користувачеві контроль над тим, що відбувається в процесорі комп’ютера. Java популярний для створення великих програм, як правило, використовується великими компаніями, яким важливі перевірені часом технології. JavaScript – номер один для розробки браузерної частини додатків, тому що тільки він безпосередньо
підтримується браузерами.

А ось які переваги є у Python

Python просто вчити

Головною метою засновника Python, Гвідо ван Россума, було створити просту і зрозумілу широкому колу людей мову програмування.

Вивчення будь-якої мови вимагає посидючості та дисципліни. Але Python в цьому сенсі вважається одним із найкомфортніших, особливо для новачків. Простий синтаксис дозволяє легко вчитися, читати й ділитися. Саме це робить його настільки популярним.

Він дуже поширений

Python універсальний завдяки багатій стандартній бібліотеці (набору функцій, які доступні без додаткової настройки), тому його застосовують в самих різних областях:

Знання Python зробить тебе потрібним фахівцем

На програмістів Python зараз величезний попит, тому що цих фахівців менше, ніж відкритих вакансій. Середня зарплата – $2000, в залежності від рівня і досвіду. Максимальні пропозиції на ринку оцінюються у $4500 – $6000.

Де вчити Python

З огляду на всю перспективність мови Python, виникає логічне запитання: а де ж можна навчитися, скільки це може зайняти часу, чи обов’язково це робити платно? В якому віці бажано починати вивчення?

Тепер існує декілька варіантів:

Класичні школи й університети

Вже досить давно багато шкільні викладачі перейшли на мову Python на уроках програмування. За ними й пішли деякі ВНЗ.

Самостійно і безкоштовно

Хоча це і не найпростіший варіант, тому що вимагає самоорганізації та підвищеної дисципліни, його не можна скидати з рахунків. Способів багато: книги, форуми та навіть курси. Такі надають, наприклад SoloLearn. Якщо користувач достатньою мірою володіє англійською мовою, то до його послуг – цілий асортимент популярних ресурсів для самостійного навчання програмуванню:

Онлайн курси

Дистанційна освіта почала розвиватися багато в чому саме завдяки предметам, пов’язаним з розробкою. Існує величезна кількість варіантів онлайн-курсів, де ефективно викладають Python. Деякі навіть орієнтовані на школярів молодших класів.

Як освоїти Python

Зазвичай курс починається з самих азів і простих дискретних алгоритмів, наприклад, команди «вправо-вперед-вправо-вперед-вперед» або «зроби те, зроби це». Основна мета на цьому етапі – розібратися з тим, що таке алгоритм, і тим, як і створювати прості дискретні алгоритми.

На наступних етапах мова і завдання будуть ускладнюватися. Додадуться параметри («вперед 10»), умовні конструкції, цикли, взаємодія кількох виконавців, функції. Основний упор робиться не на вивченні конкретної мови програмування, а на доступні дітям в цьому віці алгоритми, підходи та ідеї.

Наприклад, алгоритми, пов’язані з сортуванням: зробити універсальне сортування в другому класі навряд чи багатьом під силу, але впорядкувати 3-4 конкретних предмета вже можна. Те ж з чергами ( «перший увійшов – перший вийшов») і стеками ( «перший увійшов – останній вийшов»), з графами і їх обходами, і, звичайно, з арифметикою.

Програмування ведеться англійською мовою (як і практично всі «дорослі» мови програмування), при цьому нові англійські слова вводяться поступово, містять озвучку і піктограми. Тому у дитини не буде проблем з розумінням, навіть якщо вона ніколи не вивчала іноземну мову.

Тривалість онлайн-програм може бути різною, вона залежить як від початкового рівня учня, так і від поставлених цілей і завдань на навчання. Для того, щоб почати вирішувати за допомогою Python якісь практичні завдання взагалі без досвіду програмування, потрібно витратити на практику від 10 до 30 годин. А якщо мета – це отримати роботу, то навчання з нуля зажадає декількох сотень годин. Якщо у тебе є досвід програмування на інших мовах цей період сильно скорочується.

Розробка – одна з найперспективніших областей, яку можна вибрати як основну спеціальність. А Python, і собі, одна з найпоширеніших мов програмування, яка ще довгий час буде перебувати на піку популярності.

Підпишіться на e-mail розсилку Українського Спектру

Про “Український Спектр”

«Український Спектр» – це онлайн медіа-організація, яка націлена на те, щоб допомогти своїм читачам, глядачам та відвідувачам успішно розвиватися в бізнесі та повсякденному житті, завдяки неперевершеному доступу та найкращому у своєму класі поданню новин та історій.

«Український Спектр» в Telegram – коротко про головне один раз на день
Підписатись на канал

Ми у соціальних мережах:

Ми у соцмережах:

Слідкуйте за UAspectr у Facebook або ж читайте усе найцікавіше у нашому каналі в Telegram
Menu