Бізнес, Маркетинг, Новини, Технології

Арбітраж трафіку: що це і як заробити від $5 тис. на місяць

19 Квітня, 2021

Багато сучасних онлайн-професій пов’язані з маркетингом. Одна з таких спеціальностей – арбітраж трафіку. Розповідаємо, що це таке, як заробити на арбітражі та які навички вам знадобляться. 

Що таке арбітраж трафіку

Арбітраж – це економічний термін, який означає заробіток на різниці ціни. Наприклад, ви купуєте акції на одній фондовій біржі, де курс нижче, а продаєте їх на іншій, де курс вище. Ваш заробіток – різниця між купівлею і продажем. Це і є арбітраж.

Арбітраж трафіку: що це і як заробити від $5 тис. на місяць - tech, news, online-marketing, businessАрбітраж трафіку: що це і як заробити від $5 тис. на місяць - tech, news, online-marketing, business

Арбітраж трафіку – це залучення клієнтів за відсоток від продажів. Такий арбітраж часто плутають з партнерським маркетингом і CPA-маркетингом. Нумо розберімось, що є що.

Партнерський маркетинг (англ. Affiliate marketing) – допомога у продажу товару за комісію. Наприклад, будь-який магазин електроніки може продавати техніку Apple. Кожен з таких магазинів займається партнерським маркетингом, тобто, продає чужий товар за додатковий відсоток.

CPA-маркетинг (англ. Cost per action) – різновид партнерського маркетингу. Різниця в тому, що винагороду ви отримуєте за певну дію. Наприклад, за заявку на покупку, реєстрацію користувача або саму покупку.

В арбітражі трафіку ви залучаєте клієнтів для партнерського маркетингу. При цьому компанія-партнер ніяк не спонсорує рекламу або інші активності. Наприклад, є компанія, яка продає телефони. За кожного клієнта, якого ви приведете, вона готова заплатити $20. Ви налаштовуєте рекламу на $100. Реклама приносить 10 клієнтів, компанія платить вам $200. Так на арбітражі ви заробили $100.

Чим займається арбітражник

Найголовніша навичка арбітражника – налаштування та аналіз реклами. Сама реклама при цьому може бути різною і на різних майданчиках. Наприклад, контекстна і таргетована реклама в Instagram, Facebook або YouTube, реклама у блогерів або трафік на сайт.

«Білий» та «чорний» арбітраж

Арбітраж ділять на «білий» і «чорний». Це залежить від виду проєкту, на який ви залучаєте трафік.

«Білий» арбітраж – це просування звичних продуктів, інтернет-магазинів і онлайн-товарів. Наприклад, магазин одягу або техніки для цього використовують таргетовану і контекстну рекламу, просування за допомогою SEO або постів в соцмережах.

«Чорний» арбітраж – просування продуктів і сервісів, які можуть обманювати користувачів. Зазвичай це букмекерські контори та азартні ігри. Для просування в «чорному» арбітражі використовуються: клікбейт (контент, який привертає увагу заголовком, але його зміст часто не відповідає дійсності), обхід рекламних заборон та інші не зовсім чесні способи.

Особливості арбітражу трафіку

У роботі з арбітражем трафіку є три особливості.

 • Ви можете втратити гроші. Про це говорять практично всі арбітражники. Наприклад, Олександр Недавніх, керівник партнерської CPA-мережі PDL-profit. Арбітражник вкладає в рекламу і просування свої гроші й отримує винагороду лише після залучення клієнтів. Завжди є шанс прогоріти і нікого не привести. Але Олександр зазначає, що новачкові не варто боятися витратити перші гроші в невідомість.
 • Потрібно постійно тестувати рекламу. Щоб розуміти, що добре працює, а що ні, арбітражнику потрібно проводити регулярні тести. Про це говорить Дмитро Волконський, засновник компанії Trionika. Він зазначає, що тестувати рекламні креативи й шукати способи отримати більше посилань на сайт потрібно кожен день.
 • Швидше за все, знадобиться команда. Дмитро Волконський каже, що для арбітражу важлива зв’язка технаря і креативщика. Експерт, про якого Дмитро пише у своїй книзі, Іван, теж рекомендує зібрати сильну команду.

Як стати арбітражником

Арбітражнику знадобиться комплексне розуміння маркетингу та навички роботи з рекламою. Ще потрібно розуміти, як залучати трафік з різних джерел.

Основні джерела трафіку:

 • контекстна реклама;
 • таргетована реклама;
 • email-розсилки;
 • сайти;
 • трафік з YouTube та з інших відеоплатформ.

Щоб стати хорошим арбітражником, потрібно вміти працювати з усім перерахованим вище. Можна пройти курси за кожним напрямом, загальний курс з маркетингу або спеціалізовані курси з арбітражу.

Додатково ви можете читати тематичну літературу. Наприклад, «Трафік-бізнес» Дмитра Волконського, «Арбітраж трафіку: як тестувати оффер» або «Залучення трафіку на сайт платними методами» від Алекса Номейна.

Скільки можна заробити на арбітражі

Заробіток на арбітражі залежить від того, скільки грошей ви вкладете в просування і який отримаєте трафік. Буває, що свої гроші вкладати не потрібно: замовник вам платить, ви налаштовуєте рекламу і те, що залишається – ваш заробіток. Дмитро Волконський каже, що арбітражник може заробляти від $5 тис. до $50 тис. І навіть більше.

Арбітражник може працювати й за іншими спеціальностями. Наприклад, таргетологом, PPC-спеціалістом, affiliate manager – менеджером по партнерському маркетингу. У більшості вакансій зарплата прихована, але середні дані по Україні – від $700 до $3 тис. в місяць.

Якщо говорити про конкретні вакансії, то можна влаштуватися affiliate/account manager і отримувати $700-800, якщо у вас є від року досвіду роботи в партнерському маркетингу й ось такі навички:

Арбітраж трафіку: що це і як заробити від $5 тис. на місяць - tech, news, online-marketing, business
Арбітраж трафіку: що це і як заробити від $5 тис. на місяць - tech, news, online-marketing, business
Якщо ви працюєте з рекламними кампаніями 2-3 роки, у вас англійська рівня Upper Intermediate і вище, можна отримувати від $1 тис. до $3 тис.:

Арбітраж трафіку: що це і як заробити від $5 тис. на місяць - tech, news, online-marketing, business

Які сервіси використовувати для роботи

Арбітражнику потрібно виконувати різні завдання. Ці сервіси, які допоможуть вам в роботі:

 • Tilda – для швидкого створення простих сайтів і лендінгів. Для арбітражу може знадобитися окремий сайт. За допомогою Tilda сайт можна зробити за кілька годин.
 • Radaar – платформа, на якій можна об’єднати акаунти всіх своїх соціальних мереж, планувати публікацію, переглядати аналітику і багато іншого.
 • Smmplanner – сервіс, за допомогою якого можна планувати публікації в Facebook, Instagram, Telegram і на інших ресурсах.
 • AdsBridge – сервіс для відстеження трафіку, посилань і ефективності реклами.
 • Anstrex допоможе відстежувати рекламу конкурентів і її статистику. Це потрібно, щоб робити рекламу ефективніше.

5 книг для читання арбітражникам

Арбітраж трафіку

Автор: Шестаков Олексій

Книга для тих, хто давно хотів знайти свою нішу для бізнесу в Інтернеті. Для тих, хто хоче навчитися продавати і заробляти на своїх майданчиках і ресурсах. Для тих, хто поки не знає, як розвинути свій потік трафіку і монетизувати його.

Арбітраж трафіку: як тестувати оффер

Автор: Номейн Олексій

У цьому виданні розповідається, як необхідно тестувати оффери перед потужним зливом трафіку на них. Все написане тут підійде вам, якщо: — Ви працюєте з торговими партнерами по моделі «Оплата за підтверджену заявку». — Ви працюєте самі на себе і перед закупівлею товару тестуєте попит і заявки на нього. — Ви хочете підвищити кругозір в арбітражі трафіку.

Пам’ятка для рекламодавця. Як заставити рекламу відробити кожну вкладену в неї копейку?

Автор: Борис Жалило

Пам’ятка рекламодавця аккумулює багаторічний досвід автора, що знаходиться в десятці найкращих консультантів, і, раніше всього, направлена на збільшення результативності реклами.

Ідеальний Landing Page. Створюємо продаючі веб-сторінки

Автор: А. Петроченков, Е. Новіков

Ця книга в усіх деталях вивчає Landing Page. Автори – професіонали своєї справи – в деталях розповідають про інтернет-маркетинг і про те, як залучати нових клієнтів та підтримувати їх, як правильно розробляти веб-сторінки, які помилки частіше всього допускаються при створенні посадових сторінок та як їх розширюють, а також багато іншого.

Легко не буде. Як будувати бізнес, коли питань більше, ніж відповідей

Автор: Бен Хоровіц

У книзі відображаються рекомендації щодо побудови та розвитку стартапів. Поради автора стосуються найскладніших проблем, які зазвичай не обговорюються у бізнес-школі.

Бен Хоровіц об’єктивно аналізує проблеми, з якими щоденно зустрічаються лідери, і пропонує рішення, основані на його досвіді при розробці стартапів, управління ними, продажі, консультування та інвестування в стартапи. Ця книга підійде  досвідченим підприємцям, а також тим, хто тільки відкриває своє перше діло.

Відео про арбітраж трафіку

За матеріалами сайту MC.Today.

Підпишіться на e-mail розсилку Українського Спектру

«Український Спектр» в Telegram – коротко про головне один раз на день
Підписатись на канал

Ми у соціальних мережах:

Ми у соцмережах:

Слідкуйте за UAspectr у Facebook або ж читайте усе найцікавіше у нашому каналі в Telegram
Menu