Бізнес, Історії, Новини, Розробникам, Технології

На WordPress зараз працює 40% сайтів: як розвивався сервіс

03 Червня, 2021

Не забудьте поширити ❤️

27 травня 2021 року популярна платформа для створення і підтримки сайтів WordPress відсвяткувала 18 років з дня запуску. Зараз, за ​​даними самої компанії, на цій платформі працює близько 40% всіх сайтів в інтернеті. На честь цієї події в офіційному блозі опублікували поетапну історію розвитку сервісу. Ділимось найцікавішим.

1 квітня 2003 Метт Мулленвіґ створив нову гілку b2 на SourceForge, а назву WordPress придумала його подруга Христина Трімуйе. Сервіс запустився в цьому ж місяці. Спочатку це була платформа для блогів розробників, документації та форумів підтримки. Тоді домашня сторінка WordPress свідчила, що це – «семантична платформа для публікацій з фокусом на естетиці, веб-стандартах та юзабіліті».

На WordPress зараз працює 40% сайтів: як розвивався сервіс - tech, developers, news, story, businessНа WordPress зараз працює 40% сайтів: як розвивався сервіс - tech, developers, news, story, business

Перша версія, WordPress 0.7, вийшла 27 травня 2003 року. Ті користувачі, які переключилися з b2 на WordPress, отримали доступ до нових функцій, зокрема, до спрощеної адмінки і WordPress Links Manager. Як тільки перша версія стала публічною, до проєкту почали приєднуватися нові розробники.

В кінці 2003 року сталося «велике перейменування»: важливі зміни в файловій структурі, включаючи перейменування b2-файлів в wp-.

13 травня 2004 року Six Apart – компанія-розробник CMS-системи Movable Type оголосила про оновлення ліцензійної угоди – софт, який раніше був безкоштовним, ставав платним. Це підстьобнуло розвиток WordPress: завантаження платформи виросли удвічі, з 8670 в квітні до 19 400 в травні.

У березні 2004 року в WordPress запустили систему плагінів. Core-розробники почали застосовувати правило в створенні функцій платформи: чи буде дана опція корисна 80% клієнтів? Якщо ні, краще написати плагін.

У травні 2004 року вийшов WordPress 1.2 Mingus, після чого платформа стала доступнішою для ширшої аудиторії. Великі релізи сервісу називали на честь великих джазових музикантів. Цей – на честь відомого американського контрабасиста Чарльза Мінгуса.

Також в травні 2004 року вийшов перший плагін (і він до цього часу є в WordPress) – Hello Dolly. Він рандомно виводив вірші з пісні Луї Армстронга зверху адмінської панелі. Він призначався для навчання розробників і користувачів.

У січні 2005 року запустили репозиторій плагінів WordPress Plugin Repository.

У лютому 2005 року для сервісу створили систему тем для оформлення сайтів, з використанням PHP. Ця система розділяє оформлення сайту на компоненти: заголовки, футери, сайдбари, кожен з них є окремим файлом, який дизайнер може налаштовувати як хоче. Дизайнери могли розробляти нові теми для сайтів, і при цьому їм не потрібно було вчити повністю новий синтаксис.

У березні 2005 року кількість завантажень склала 100 000.

15 травня 2005 року представили логотип платформи.

На WordPress зараз працює 40% сайтів: як розвивався сервіс - tech, developers, news, story, business

У серпні 2005 року платформу WordPress.com відкрили для реєстрації, але тільки по запрошенню.

В 2007 році вийшла версія WordPress v2.1 Ella, яка підтримувала імпорт та експорт XML без втрати якості, тобто, стало простіше переміщати контент між різними блогами WordPress.

В 2008 році вийшла версія WordPress v2.7 Coltrane, в ній сильно змінився інтерфейс адмінки. Зміни були такими значними, що користувачам з різним рівнем знання платформи довелося вчитися роботі з WordPress заново.

У версії WordPress v2.9 Carmen, яка вийшла в 2009 році, можна було запостити URL і він перетворювався в працюючий ембед-код, з підтримкою YouTube, Daily Motion, Blip.tv, Flickr, Hulu, Viddler, Qik, Revision3, Scribd, Google Video, Photobucket, PollDaddy, WordPress.tv.

У 2012 році пройшла перша конференція учасників спільноти WordPress – The Community Summit, в ній можна було брати участь тільки за запрошеннями.

У січні 2013 року платформі оновили дизайн, зокрема, члени спільноти WordPress запропонували ввести нові «плоскі» іконки, які б добре масштабувались на різних пристроях.

До серпня 2015 року користувачі WordPress завантажили плагіни 1 млрд раз.

Також, в 2015 році WordPress став CMS-платформою, на якій працюють 25% сайтів, за даними W3Techs.com, наступний за нею конкурент, Joomla, на той момент відповідав тільки за 2,8%.

В 2016 році Метт Мулленвіґ вперше оголосив про проєкт Gutenberg, ідеї блочного редактора CSM, перший комміт до нього трапився в лютому 2017 року, а як плагін для WordPress він вийшов в червні 2017 року. Gutenberg став кодовою назвою для нового підходу в створенні та публікації сайтів WordPress, розробники хотіли порівняти її революційність з діяльністю друкаря Гутенберга. Він передбачає роботу в редакторі блоків, модульний підхід до сторінок і публікацій. Кожен шматок контенту в редакторі, від абзацу тексту до галереї картинок, є окремим блоком, який можна переставляти, додавати, редагувати і т.д. Редактор, який передбачає роботу з блоками, став стандартом в WordPress v5.0 Bebo, в 2018 році. У лютому 2021 року спільнота відзначила 100-й реліз Gutenberg.

У лютому 2021 року, за даними W3Techs.com, WordPress став платформою на якій працюють 40% з топ-10 млн сайтів світу. Новий сайт на WordPress створюється приблизно кожні 2 хвилини.

Якщо ж брати 1000 найбільш популярних сайтів у світі, частка WordPress там навіть вище: близько 51,8%. Близько 66,2% всіх нових сайтів в світі використовують WordPress.

Підпишіться на e-mail розсилку Українського Спектру

Про “Український Спектр”

«Український Спектр» – це онлайн медіа-організація, яка націлена на те, щоб допомогти своїм читачам, глядачам та відвідувачам успішно розвиватися в бізнесі та повсякденному житті, завдяки неперевершеному доступу та найкращому у своєму класі поданню новин та історій.

«Український Спектр» в Telegram – коротко про головне один раз на день
Підписатись на канал

Ми у соціальних мережах:

Ми у соцмережах:

Слідкуйте за UAspectr у Facebook або ж читайте усе найцікавіше у нашому каналі в Telegram
Menu