Бізнес, Новини, Технології

Як створити сайт самостійно та безкоштовно: конструктор сайтів чи WordPress

03 Липня, 2020

Не забудьте поширити ❤️

Використання конструктора вебсайтів або CMS, такого як WordPress, таке ж просте, як створення облікового запису в соціальних мережах – просто зареєструйтеся, завантажте свій контент і почніть ділитися ним.

Чи можна створити сайт безкоштовно?

На сьогодні кожен може створити сайт безкоштовно, незалежно від наявних технічних навичок, знань в області програмування та вебдизайну. Це може бути досить складним та лячним завданням для новачків, але з ним можна впоратися, якщо у вас є правильні цілі та ефективні інструменти, які допоможуть вам отримати максимальну віддачу від процесу створення дизайну.

Як створити сайт самостійно та безкоштовно: конструктор сайтів чи Wordpress - tech, news, businessЯк створити сайт самостійно та безкоштовно: конструктор сайтів чи Wordpress - tech, news, business

Що ви повинні розуміти, так це те, що запуск безкоштовного вебсайту вимагає деякого часу та зусиль, і вам доведеться самостійно завершити всі етапи процесу розробки проєкту. Створення сайту самостійно не така вже складна задача, якщо ви знаєте основні етапи даного процесу та вам вдалося вибрати правильні інструменти.

Конструктори вебсайтів і системи управління контентом – це два популярні способи нового покоління вебсайтів «зроби сам». Обидва варіанти дозволяють запускати якісні проєкти та управляти ними, і обидва не вимагають серйозного досвіду програмування або вебдизайну.

Вебконструктори більш інтуїтивно зрозумілі, прості та зручні, ніж CMS, хоча останні дозволяють отримати велику творчу свободу і просунути налаштування дизайну сайту. Вам не потрібно бути професіоналом в області кодування або досвідченим вебдизайнером, щоб освоїти, а також використовувати конструктори – настільки зрозумілі та прості ці системи.

Однак коли мова заходить про використання CMS, ви повинні бути готові витратити більше часу і зусиль на освоєння процесу: використання систем управління контентом спочатку передбачає певні знання в області веброзробки та дизайну. Тому, ви просто не зможете обійтися без редагування коду, якщо збираєтеся запустити професійний сайт з гідною уваги продуктивністю та ексклюзивним дизайном.

При виборі найбільш придатної та ефективної платформи можна буде враховувати кілька аспектів. До них відносяться ваші знання основ програмування, навички, досвід вебдизайну, тип проєкту, який ви збираєтеся почати, короткострокові та довгострокові цілі тощо.

Настав час обговорити основні нюанси використання обох типів систем, щоб допомогти вам знайти найкраще рішення, яким ви будете задоволені в довгостроковій перспективі.

Які плюси й мінуси є у конструкторів сайтів

Головний плюс, звичайно ж, в тому, що ви створюєте сайт самостійно без залучення фахівців, дешево і швидко. Однак є нюанси.

Створення сайту за допомогою конструктора обійдеться в суму – 150-400 гривень на місяць. Багато опції доступні в рамках безкоштовних тарифів, але на умовах визначених обмежень. Якщо ви вже вибрали конструктор, але потрібні більш широкі можливості, то безкоштовним тарифом тут не обійтися.

Ще одна стаття витрат – підключення власного домену, щоб отримати більш привабливу адресу сайту. Ви, звичайно, можете використовувати варіант за замовчуванням з розміщенням на безкоштовному піддомені самого конструктора, але цей варіант підійде далеко не всім. Для підключення власного домену потрібно перейти на платний тариф. Також враховуйте, що іноді, починаючи з другого року використання хостингу, його вартість може підвищитися.

Другий вагомий плюс – ви створюєте свій сайт самостійно, не сплачуєте роботу ні програмісту, ні дизайнерові. Єдине, доведеться заплатити своїм часом, яке піде на вивчення роботи сервісу: розраховувати на персональні консультації не доведеться – далеко не у всіх конструкторів є техпідтримка, здатна оперативно обслуговувати клієнтів.

Також якщо користувач далекий від веб-дизайну, то сайт, швидше за все, вийде не дуже привабливим. Так що якщо бюджет дозволяє, то під певні завдання доцільно його замовляти у фахівців. У будь-якому випадку за допомогою конструктора можна продумати структуру майбутнього сайту і підготувати контент – це прискорить процес розробки.

До мінусів також можна віднести:

 • відсутність доступу до HTML-коду сайту;
 • обмежений функціонал, особливо на дешевих тарифах;
 • неможливість повністю індивідуалізувати сайт;
 • обов’язкова доплата за домен і хостинг;
 • перенесення тільки статичних файлів при переході інший хостинг.

Виберіть, яку платформу для створення вебсайту використовувати

Універсальність безкоштовних вебсайтів не означає, що ви повинні вибрати найперший сервіс, з яким зіткнетеся. Існують системи, які найкраще підходять для ваших конкретних завдань вебдизайну і користуються всесвітньою популярністю завдяки своїм функціям, можливостям та важливості справ.

Подивімося на кращі інструменти розробки вебсайтів, які врівноважують простоту використання з гнучкістю та доступністю.

Wix – кращий конструктор для створення сайту безкоштовно

Як створити сайт самостійно та безкоштовно: конструктор сайтів чи Wordpress - tech, news, business

Wix – це найкращий конструктор, який ви можете вибрати та використовувати для запуску повнофункціонального сайту без інвестицій в проєкт. Дана система вже підтримує мільйони вебсайтів по всьому світу, і ви також можете вибрати її для розробки будь-якого особистого чи бізнес-проекту.

Коли мова заходить про вибір кращої безкоштовної платформи для вебзбірки, у Wix взагалі немає конкурентів. Навряд чи знайдеться користувач (будь то новачок або професіонал), який нічого не чув про цей конструктор. Є кілька безкоштовних функцій, які виділяють систему з натовпу:

 • Сучасні шаблони – Wix може похвалитися однією з найдивовижніших колекцій мобільних готових дизайнів, доступних безкоштовно. В цей час налічується понад 550 висококласних тем, а багато інших знаходяться в стадії розробки. Дизайн на 100% налаштовується, і ви можете отримати доступ до кількох інструментів налаштування дизайну, які можуть додати вашому проєкту ексклюзивну привабливість.
 • Wix ADI – конструктор виділяється з натовпу завдяки своєму безкоштовному інструменту штучного дизайн-інтелекту (ADI), який дозволяє легко, швидко і безпроблемно редагувати вебсайт. Ця функція забезпечує автоматизований процес вебдизайну, даючи можливість користувачам створювати персоналізований макет та структуру вебсайту, відповідаючи на ряд питань, які система генерує за замовчуванням. Те, що ви повинні зробити, це просто надати інформацію про ваш вебсайт/бізнес, завантажити необхідний контент і почекати, поки система створить проєкт для вас.
 • Редактор WYSIWYG – для тих користувачів, які не хочуть використовувати інструмент
  ADI, конструктор дозволяє створювати сайти, працюючи в редакторі WYSIWYG. Саме тут ви можете використовувати зручну функцію перетягування для розробки вебсайту самостійно. Редактор абсолютно безкоштовний і має вбудовану підтримку редагування для забезпечення найкращого можливого результату. Саме ви відповідаєте за процес веброзробки. Зручна функція попереднього перегляду дозволяє побачити процес розробки вебсайту в дії, таким чином, контролюючи кожен його етап. Крім того, можна створити мобільну версію вашого сайту, зробивши правки в мобільному редакторі абсолютно безкоштовно.
 • Магазин безкоштовних додатків – Wix може похвалитися однією з найбільш дивовижних колекцій безкоштовних додатків і віджетів, доступних в інтегрованому Wix App Market. Є десятки безкоштовних нішевих доповнень і віджетів, які ви можете переглянути та вибрати для подальшої інтеграції у свій проєкт.
 • Блоги – Wix поставляється з досить гарною платформою для ведення блогів, що дозволяє створювати, управляти та оновлювати повнофункціональні блоги. Тут ви можете публікувати та планувати публікації статей, інтегрувати мультимедійні файли, включати функцію коментування та додавати інші елементи, які необхідні для розробки вашого блогу.
 • Електронна комерція – конструктор вебсайтів також може похвалитися гідним движком електронної комерції, який дозволяє вам запускати та керувати невеликим і середнім інтернет-магазином. Ця функція дає можливість додавати та оновлювати галереї товарів, налаштовувати параметри оплати/доставки/податку, налаштовувати інструменти управління вебмагазином, створювати та впроваджувати купони на знижки/бонуси, вибирати з декількох адаптивних шаблонів електронної комерції, імпортувати/експортувати товари з CSV-файлів тощо.

Безкоштовна версія Wix дозволяє створити гарний вебсайт на піддомені під брендом Wix. Маючи безкоштовний тарифний план, ви можете використовувати практично всі функціональні можливості конструктора. План нескінченний, що дає можливість кожному не тільки протестувати можливості сервісу, але й створити з його допомогою кілька типів сайтів для практики та вдосконалення своїх навичок. Майте на увазі, однак, що безкоштовний план поставляється з системним рекламним банером, піддоменом і деякими іншими обмеженнями.

uKit – потужний конструктор сайтів для вашого бізнесу

Як створити сайт самостійно та безкоштовно: конструктор сайтів чи Wordpress - tech, news, business

uKit – це потужний конструктор сайтів для розвитку малого бізнесу. Платформа була спеціально створена з урахуванням потреб та вимог малого і середнього бізнесу й, таким чином, вона поставляється з широким набором функцій, необхідних для створення подібних проєктів.

Однак конструктор також може бути використаний для запуску інших видів проєктів завдяки своїй гнучкості, інтуїтивно зрозумілому підходу до вебдизайну, приголомшливою простотою використання та зручністю. Тепер погляньте на набір функцій uKit, щоб дізнатися його сильні сторони:

 • Безкоштовна колекція шаблонів – конструктор надає доступ до безлічі безкоштовних адаптивних шаблонів, які за умовчанням є чуйними та налаштовуваними. Для персоналізації обраної теми не потрібно ніяких спеціальних технічних навичок або знань кодування – зручний редактор перетягування разом з опцією попереднього перегляду дозволить вам повністю взяти на себе відповідальність за процес створення вебсайту. Крім того, в разі потреби можна перемикати шаблони на будь-якому етапі процесу веброзробки.
 • Інтеграція віджетів – uKit дозволяє створювати індивідуальну структуру сайту за допомогою інтеграції віджетів. Кількість віджетів, які ви можете вибрати та використовувати для свого проєкту, не така велика, але всі вони ідеально підходять для будь-якого макета сайту.
 • Безкоштовний SSL сертифікат – платформа дозволяє отримати максимальну віддачу від безпеки вашого сайту, дозволивши вам підключити розширений SSL сертифікат. Ця функція абсолютно безкоштовна для всіх передплатників системи. Це сприяє додатковій безпеці вебсайту, що особливо важливо для сайтів, що містять конфіденційну інформацію або платіжні дані.
 • Тимчасові права керування сайтом – ця функція спрощує процес розробки сайту для агентств дизайну та вебдизайнерів, які працюють в командах. uKit дозволяє призначати тимчасові права керування вебсайтом певним користувачам, щоб вони могли разом працювати над створенням проєкту. Щоб запобігти втраті контенту, система автоматично створює резервну версію вашого проєкту, що є ще однією незаперечною перевагою даного конструктора.

Сервіс має безкоштовну 14-денну пробну версію, якої цілком достатньо для перевірки та тестування всіх його функціональних можливостей. В кінці пробного періоду ви зможете підписатися на один з платних планів, які поставляються з декількома перевагами. До того часу ваш сайт буде зберігатися протягом року на хостингу uKit, але він не буде доступний в інтернеті.

WordPress – краща хостингова платформа (CMS) для сайту або інтернет-магазину

Як створити сайт самостійно та безкоштовно: конструктор сайтів чи Wordpress - tech, news, business

WordPress – це найпопулярніша безкоштовна система управління контентом, яка спочатку була запущена для ведення блогів, але пізніше перетворилася в програмне забезпечення для вебдизайну, що застосовується для розробки всіляких інтернет-проєктів. CMS дещо відрізняється від стандартних конструкторів сайтів з точки зору складності та ступеня налаштування сайту.

Це не найкраще рішення для новачків, які мають нульові навички вебдизайну, але воно безумовно відмінно підходить для досвідчених веброзробників, які мають певний досвід вебдизайну і готові впоратися з нюансами редагування коду. Щоб отримати уявлення про всі переваги WordPress, які він готовий запропонувати, погляньте на список основних моментів CMS:

 • Інтеграція плагінів – WordPress виділяється з натовпу завдяки своїм великим можливостям інтеграції плагінів, які дозволяють використовувати систему як універсальну платформу для вебзбірки. Велика інтеграція плагінів дозволяє використовувати CMS для розробки всіх типів проєктів. Так, плагін WooCommerce, наприклад, можна використовувати для запуску всіляких інтернет-магазинів, в той час як плагін Elementor дозволяє створювати вебсторінки WordPress. Це робить платформу гідним інструментом для створення повнофункціональних персональних/ділових сайтів практично без навичок кодування.
 • Вибір шаблону – система пропонує набір вбудованих шаблонів, які повністю налаштовуються, але ви також можете переглянути велику колекцію сторонніх дизайнів, щоб вибрати той, який ідеально підходить для вашої індивідуальної розробки вебсайту. Вибираючи найбільш відповідну тему, ви отримуєте доступ до безлічі інструментів настройки дизайну та функцій, які допомагають надати їй персоналізований вид.
 • Хостинг і домен – як CMS, WordPress не надає ніяких варіантів хостингу або домену. Ви можете вибрати будь-якого хостинг-провайдера на свій розсуд, а також плани та доменне ім’я, які він пропонує. Коли справа доходить до вибору хостингу, Bluehost виявляється найбільш відповідним рішенням. Це хостинг-провайдер номер один, який офіційно рекомендований WordPress. Він надає безліч хостингових рішень і переваг, включаючи установку WordPress в один клік, швидку швидкість завантаження сторінок, високі показники безвідмовної роботи та інші переваги, які більшість користувачів CMS безумовно оцінять. Система також виділяється з натовпу своєю доступністю. Ви можете скористатися її перевагами всього за $2,95 на місяць, що, безумовно, є незаперечною родзинкою системи.

Розглянуті вище найбільш популярні веббудівельні платформи – це ті, які заслуговують на особливу увагу, коли мова заходить про розробку сайтів самостійно. Яке рішення найкраще підходить для ваших потреб у вебдизайні? Які з них можна використовувати для запуску вашого особистого або бізнес-проекту?

Остаточний вибір в кінцевому підсумку залежить від ваших намірів у галузі вебдизайну, вимог та типу проєкту, який ви плануєте запустити. Насправді, є сенс протестувати кожну з цих систем, щоб з’ясувати, яка з них найбільше відповідає вашим потребам, ґрунтуючись на вашому власному досвіді. Всі ці системи абсолютно безкоштовні – це всього лише питання вашого часу і досвіду, щоб вибрати ту, яка буде відповідати вашим потребам найбільше.

Отримайте та підключіть безкоштовне доменне ім’я

Тепер, коли ви протестували та вибрали правильний інструмент для створення сайту, саме час перейти до вибору доменного імені. Вибір домену має велике значення, коли мова заходить про підвищення репутації та популярності вашого проєкту. Ніякі піддомени тут не допускаються, оскільки це, безсумнівно, негативно позначиться на подальшому просуванні вашого бізнесу.

Вибір доменного імені повинен ґрунтуватися на декількох аспектах. Воно повинно бути зрозумілим і легко запам’ятовуватися, щоб ваші потенційні відвідувачі сайту або клієнти могли тримати його в пам’яті, а не записувати десь. Воно також не повинно бути занадто довгим і обов’язково мати зв’язок з назвою вашої компанії або нішею, на якій ви фокусуєтеся.

При виборі домену враховуйте наступні рекомендації:

 • Простота. Доменне ім’я повинне бути лаконічним, простим і таким, що запам’ятовується.
 • Довжина. Не робіть його занадто довгим або перенасиченим символами: чим воно коротше – тим легше користувачеві буде зберегти його в пам’яті.
 • Впізнаваність. Доменне ім’я не повинно містити безглузду комбінацію букв, символів і цифр. Замість цього, воно повинно включати слово або фразу, які будуть якось пов’язані з вашим бізнесом, типом сайту і спеціалізацією тощо.
 • Репутація бренду. Красиве доменне ім’я має бути відображенням вашого фірмового стилю: воно повинно підкреслювати та підсилювати ваш бренд, роблячи його стійким щодо конкуренції в ніші.

Чи можна безкоштовно отримати та підключити гідне доменне ім’я при роботі з творцями сайтів? Або вам все одно доведеться платити за впізнаване?

Ви будете раді дізнатися, що більшість конструкторів вебсайтів (у тому числі розглянуті вище) допускають призначене для користувача підключення доменного імені, надаючи цю опцію абсолютно безкоштовно. Більш того, авторитетні конструктори часто мають спеціальні пропозиції та знижки для преміум користувачів.

Наприклад, Wix надає бонусне доменне ім’я для користувачів, які підписуються на річний план і роблять разовий платіж. Це дозволяє заощадити до 10-30 доларів в залежності від обраної доменної зони. Вам не потрібно робити нічого особливого, щоб підключити домен до вашого сайту. Це буде автоматично зроблено, як тільки ви його отримаєте. Дуже просто, економить час і зручно!

Налаштування вашого сайту

Отже, ви вирішили використовувати конструктор сайтів і вже вибрали для нього доменне ім’я. Що ви повинні зробити, щоб процес пройшов успішно? Які кроки необхідно зробити, щоб виконати завдання та отримати повнофункціональний готовий вебсайт, який відповідає вашим особистим/діловим потребам? Нижче перераховані пункти, яких необхідно дотримуватися при налаштуванні вашого вебсайту:

 • Увійдіть в обрану вами систему. Деякі сервіси дозволяють зареєструватися за допомогою облікових записів соціальних мереж, але також можна використовувати свою адресу електронної пошти.
 • Виберіть шаблон. Відкрийте колекцію шаблонів і вивчіть категорії, щоб вибрати тему, що відповідає вашій ніші та спеціалізації.
 • Налаштуйте його. Відкрийте панель моніторингу та дізнайтеся, які інструменти налаштування пропонує система, щоб забезпечити вашому сайту максимальну продуктивність і найкращу візуальну привабливість.
 • Створіть свій сайт. Тепер саме час розробити дизайн вашого сайту і налаштувати необхідні параметри. Завантажте контент, який ви вважаєте важливим, і створіть стільки сторінок, скільки вам потрібно. Це найбільш трудомістка частина всього процесу створення сайту.
 • Виберіть план, який найбільше підходить для вашого сайту. Вивчіть цінову політику системи та функції, які вона має. Виберіть план, який вам найбільше подобається.
 • Виберіть доменне ім’я. Якщо ви закінчили з дизайном вашого сайту, виберіть доменне ім’я, щоб вийти в онлайн. Конструктори вебсайтів пропонують підключення домену в один клік, тим самим спрощуючи процес.
 • Опублікуйте готовий сайт. Нарешті, опублікуйте свій сайт та насолоджуйтеся ним!

Кроки, перераховані вище, містять докладні рекомендації про те, як почати роботу з вашим сайтом. Вибір платформи та отримання доменного імені – це тільки перші два кроки, необхідні для запуску повнофункціонального проєкту. Як тільки ви закінчите з цими кроками, ви можете приступити до вибору дизайну і завантаження контенту. Не поспішайте робити це і підходите до процесу з розумом.

Що ви також повинні знати, так це те, що популярні веббудівельні платформи, подібні розглянутим вище, завжди поставляються з інтегрованими інструментами вебдизайну і порадами про те, як отримати максимальну віддачу від кожного етапу процесу розробки вебсайту. До них відносяться спливаючі підказки та меню, кілька варіантів підтримки клієнтів, рекомендації та відео/текстові підручники тощо, які надають чітку інформацію про процес створення вебсайту.

Дотримання цих порад в кінцевому підсумку дозволяє отримати персоналізований вебсайт, який не матиме нічого спільного з обраним вами шаблоном. Завершивши процес налаштування сайту, перейдіть до публікації проєкту.

Ще одне питання: Чи створення сайту зводитися тільки до процесу розробки або є щось більше, щоб зробити ваш проєкт успішним?

Насправді, запуск вебсайту – це лише одна частина процесу веброзробки. Як тільки ви зробите його доступним в інтернеті, вам слід подбати про декілька важливих нюансів, а саме:

 • SEO оптимізація. Ретельно відрегулюйте необхідні SEO-параметри сайту, щоб підвищити його рейтинг в пошукових системах. Це допомагає витримувати конкуренцію в ніші, просувати свій бренд і в кінцевому підсумку генерувати більше трафіку.
 • Якість контенту. Переконайтеся, що ви регулярно оновлюєте контент свого сайту. Однак зверніть увагу на якість контенту, що додається. «Контент – головне» – не забувайте про це!
 • Соціальні мережі. Ще одним фактором успішного просування сайту є ефективний маркетинг в соціальних мережах. Витратьте час на створення групи в соціальних мережах, заохочуйте користувачів приєднуватися до неї, вводьте спеціальні пропозиції для підвищення лояльності користувачів і застосовуйте інші маркетингові стратегії (або розробляйте свою власну), щоб зробити ваш недавно створений сайт популярним серед цільової аудиторії. Нехай ваші зусилля по створенню вебсайтів увінчаються успіхом!

Платити чи не платити за сайт?

Попри те, що конструктори сайтів і CMS надають можливість запускати повнофункціональні проєкти та управляти ними практично безкоштовно, вони не є повністю безкоштовними. Кожна з цих платформ поставляється з платними підписками (або плагінами), які охоплюють широкий спектр функцій, інструментів та варіантів вебдизайну. Чи варті оплачені варіанти інвестицій в довгостроковій перспективі?

Безумовно так. Ви отримуєте інструмент, який ставить вас на чолі процесу розробки вебсайту, забезпечуючи свободу дій, продуманий та інтуїтивно зрозумілий підхід до вебдизайну, а також доступ до кількох інструментів налаштування дизайну.

З одного боку, ви можете використовувати ці функції, не вкладаючись в них фінансово, і результат вам сподобається. Однак якщо ви дійсно маєте намір почати повнофункціональний проєкт з високою продуктивністю і вражаючою візуальною привабливістю, ми рекомендуємо перейти на один з платних варіантів, що надаються платформою, яку ви вибрали.

Це, безумовно, гідна інвестиція, яка обов’язково окупиться. Більш того, підписка не настільки дорога, і в більшості випадків вам доведеться платити пару доларів на місяць тільки для того, щоб отримати результат, який буде відповідати всім вашим потребам і потребам вебдизайну.

Якщо ви дійсно збираєтеся створити сайт, то кращий спосіб зробити це швидко і без будь-яких витрат – використовувати конструктор сайтів. Такі послуги охоплюють широкий спектр потреб у вебдизайні та дозволяють самостійно запустити гідний проєкт. Нема потреби мати справу зі студіями вебдизайну або наймати розробників. Замість цього ви отримуєте можливість заощадити, користуючись першокласним результатом, який перевершить ваші очікування.

Конструктори сайтів, розглянуті в статті, є лідерами ніші. Вони дозволяють запускати гідні сайти в найкоротші терміни та з мінімальними фінансовими вкладеннями. Протестуйте їх, щоб вибрати рішення, яке відмінно підходить для ваших конкретних потреб.

На що орієнтуватися при виборі конструктора сайтів

Розраховувати на безкоштовні платформи особливо не варто через їх обмежений функціонал. Хороший конструктор буде платним. Але якщо порівнювати платні тарифи і вартість роботи дизайнера і програміста, то очевидна значна економія бюджету. При виборі варто виходити з того, що потрібно отримати на виході: у кожного сервісу є свої нюанси, функціонал багатьох заточений під конкретні типи сайтів.

Фактори, які важливі при виборі конструктора:

 • зрозумілий і зручний інтерфейс . Ідеально, якщо користувач відразу розбереться, що до чого, і не витратить багато годин на вивчення;
 • можливість розвивати сайт. Чи зможе обраний сервіс надати все необхідне для розвитку, вирішувати нові завдання;
 • співвідношення функціоналу та ціни. Потрібно розуміти, чи вартий функціонал запитуваної ціни;
 • особливості налаштування. Чим більше додаткових параметрів можна коригувати, тим складніше у використанні стає конструктор.

Підпишіться на e-mail розсилку Українського Спектру

Про “Український Спектр”

«Український Спектр» – це онлайн медіа-організація, яка націлена на те, щоб допомогти своїм читачам, глядачам та відвідувачам успішно розвиватися в бізнесі та повсякденному житті, завдяки неперевершеному доступу та найкращому у своєму класі поданню новин та історій.

«Український Спектр» в Telegram – коротко про головне один раз на день
Підписатись на канал

Ми у соціальних мережах:

Ми у соцмережах:

Слідкуйте за UAspectr у Facebook або ж читайте усе найцікавіше у нашому каналі в Telegram
Menu