Бізнес, Новини, Поради, Технології

В чому різниця між WordPress і Wix?

19 Жовтня, 2021

Не забудьте поширити ❤️

Вибираєте, на чому зробити сайт – на WordPress або Wix? З цією проблемою стикаєтеся не тільки ви. Насправді це питання хвилює багатьох підприємців. Вибір конструктора сайту для вашого бізнесу – важливе рішення, оскільки від нього залежить, що ви можете, а що не можете робити зі своїм сайтом.

У цій статті ми порівняємо два конструктора вебсайтів, щоб допомогти вам визначити, який найкраще підходить для вашого бізнесу. Ми розглянемо такі категорії, як:

В чому різниця між WordPress і Wix? - tech, porady, news, businessВ чому різниця між WordPress і Wix? - tech, porady, news, business
 • Шаблони
 • Легкість використання
 • Ціни
 • Служба підтримки
 • Модулі та додатки

WordPress або Wix: порівняємо шаблони

При порівнянні Wix і WordPress в першу чергу слід звернути увагу на шаблони. Дизайн вашого сайту значно впливає на вашу аудиторію – 94% користувачів зазначили, що перше враження залежить саме від дизайну. Тому вам потрібно переконатися, що ваш конструктор вебсайтів пропонує гарні, професійні шаблони, відповідні стилю вашого бренду.

Давайте подивимося на шаблони для кожної платформи:

Шаблони WordPress

WordPressпредлагает тисячі тем для дизайну вашого сайту. Ви можете вибрати безкоштовну тему або заплатити за неї.

В чому різниця між WordPress і Wix? - tech, porady, news, business

WordPress пропонує безліч типів тем, від шаблонів, орієнтованих на сайти розваг, до шаблонів інтернет-магазинів.

Всі теми WordPress професійно оформлені та сучасні, що робить будь-яку з них відмінним варіантом для вашого сайту.  Якщо ви почнете використовувати тему, і зрозумієте, що вона вам не подобається, ви завжди можете змінити її на іншу.

Шаблони Wix

Істотна різниця між WordPress і Wix – це параметри шаблонів. Хоча Wix пропонує на вибір більше 900 шаблонів, вони не такі чисті та професійно оформлені, як шаблони WordPress.

В чому різниця між WordPress і Wix? - tech, porady, news, business

Це не означає, що в Wix немає хороших шаблонів – вам просто потрібно добре пошукати, щоб знайти їх.

Wix пропонує безліч категорій, які допоможуть вам в пошуках, від бізнесу до інтернет-магазинів і хобі, що дозволяє легко знайти правильний шаблон для вашого типу бізнесу.

Всі шаблони Wix адаптивні, що означає, що вони адаптуються до всіх пристроїв, незалежно від того, що ваша аудиторія використовує для відвідування вашого вебсайту.

Майте на увазі, що який би шаблон ви не вибрали, це назавжди – Wix не дозволяє вам змінювати шаблони після вибору.

Переможець: WordPress

WordPress, безсумнівно, є переможцем, коли справа доходить до розгляду шаблонів. У нього не тільки більше варіантів шаблонів, але і вони більш стилістично привабливі. Крім того, у вас є можливість змінити шаблон на свій розсуд.

WordPress або Wix: простота використання

Наступний параметр – простота використання. Якщо ви створюєте свій вебсайт самостійно, а не наймаєте компанію, що займається вебдизайном, вам потрібно вибрати платформу, яку легко використовувати для створення свого вебсайту.

Давайте подивимося на простоту використання кожної платформи:

Простота використання WordPress

Подивившись на Wix і WordPress, ви виявите, що використовувати WordPress трохи складніше. WordPress дозволяє налаштовувати сайт за допомогою кодування, тому це відмінний варіант, якщо у вас є досвід розробки та ви хочете робити трохи більше налаштувань.

Якщо у вас немає досвіду кодування, WordPress дозволяє додавати блоки на ваш сайт, щоб вказати, де будуть розміщуватися елементи. Ви можете додавати блоки для тексту, кнопок, заголовків і т.д. Ви можете вільно переміщати ці блоки, щоб знайти правильне місце для їх розміщення.

В цілому, WordPress може бути складнішим використовувати, якщо у вас немає досвіду програмування або верстки вебдизайну, оскільки він пропонує велику свободу для переміщення елементів дизайну і налаштування.

Простота використання Wix

Коли ви створюєте свій сайт за допомогою Wix, у вас є конструктор з перетягуванням, який спрощує додавання елементів на ваш сайт. Ви можете змінити порядок свого сайту на свій розсуд.

Цей конструктор вебсайтів відмінно підходить, якщо у вас немає досвіду програмування. Вам не потрібно кодувати свій сайт, щоб він працював правильно, ви можете розміщувати елементи там, де вважаєте за потрібне, і налаштовувати їх.

Переможець: Wix

Якщо порівнювати Wix і WordPress з точки зору простоти використання, Wix випереджає конкурентів. Завдяки конструктору перетягування і відсутності необхідності кодування Wix набагато більше підходить для людей, які шукають простий у використанні конструктор вебсайтів.

WordPress або Wix: ціни

Також вам потрібно подивитися, скільки коштує кожна платформа, щоб побачити, чи укладаєтеся ви в наявний бюджет.

Ось порівняння цін кожної платформи:

Ціни на WordPress

Одна з найбільш значних відмінностей між WordPress і Wix полягає в тому, що WordPress – це продукт з відкритим вихідним кодом. Це означає, що використання самої платформи нічого не варто, тому що вона не прив’язана до однієї організації або компанії.

Це не означає, що це повністю безкоштовний конструктор сайтів. Є й інші витрати, які ви повинні врахувати, наприклад:

 • Доменне ім’я: 0,95 – 12 доларів на місяць
 • Вебхостинг: 24-10 000 доларів в рік
 • Вартість теми: від 0 до 200 доларів за тему.
 • Модулі: від 0 до 1000 доларів разово або постійно.
 • Обслуговування веб-сайту: від 0 до 449 доларів на місяць.

Це лише деякі з основних витрат, які ви можете понести при створенні сайту WordPress.

Ціни на Wix

З Wix у вас є кілька варіантів пакетів для вашого сайту. Існує також безкоштовний варіант, але він пропонує обмежені функції та не має власного домену.

Доступні чотири основних бізнес-пакети:

 • Комбінований план: 14 доларів на місяць.
 • Безлімітний план: 18 доларів на місяць.
 • План Pro: 23 долари на місяць.
 • VIP-план: 39 доларів на місяць.

Також доступні спеціальні плани для електронної комерції:

 • Базовий бізнес-план: 23 долари на місяць.
 • План Business Unlimited: 27 доларів на місяць.
 • Бізнес-план VIP: 49 доларів на місяць.

У Wix також є варіант корпоративного пакету, в якому ви можете отримати індивідуальний пакет, відповідний конкретним потребам вашого бізнесу.

Ви також можете понести додаткові витрати за використання додатків на своєму вебсайті або в обраній вами темі.

Переможець: WordPress

При виборі між Wix або WordPress WordPress трохи поступається Wix за вартістю. Незважаючи на те, що витрати на WordPress можуть бути набагато вищими, ніж у Wix, вони все ж більш доступні, ніж пакети Wix.

Не кажучи вже про те, що оскільки WordPress – движок з відкритим вихідним кодом і пропонує безліч безкоштовних функцій, ви отримуєте більше з меншим бюджетом.

WordPress або Wix: підтримка клієнтів

Якщо подивитися на різницю між WordPress і Wix, однією з найбільш значних відмінностей є рівень пропонованої підтримки клієнтів. Якщо ви створюєте вебсайт вперше, ви повинні бути впевнені, що у вас буде підтримка, якщо у вас виникнуть проблеми.

Ось що можна очікувати від кожної платформи:

Підтримка WordPress

WordPress не пропонує прямий довідковий центр, щоб люди могли зв’язатися з іншими питаннями. Оскільки це відкритий вихідний код, він належить спільноті, а це означає, що ви повинні покладатися на співтовариство при усуненні неполадок.

Цей процес включає перегляд форумів спільноти, щоб знайти відповіді на свої питання. Ви повинні покладатися на інших користувачів WordPress в рішенні ваших проблем. Спроба переглянути пов’язані повідомлення і знайти те, яке вирішить вашу проблему, може зайняти багато часу.

Служба підтримки Wix

З Wix у вас є доступ до спеціальної групи підтримки, яка працює цілодобово і без вихідних. Ви можете звернутися до служби підтримки, щоб швидко отримати відповіді на свої проблеми.

В чому різниця між WordPress і Wix? - tech, porady, news, business

 

Крім того, Wix пропонує центр підтримки, де ви можете знайти проблеми, які у вас виникли, і подивитися, чи зможете ви знайти рішення, перш ніж звертатися в службу підтримки. Цей центр підтримки також надає вам безліч відмінних ресурсів для розробки вашого сайту.

Переможець: Wix

Коли справа доходить до підтримки клієнтів, Wix – переможець. Завдяки спеціальному центру підтримки користувачам набагато простіше отримати необхідну допомогу.

WordPress або Wix: плагіни і додатки

Останній параметр, який ми будемо порівнювати – це плагіни і додатки. Ці функції допомагають поліпшити ваш вебсайт, додати нові функції.

Модулі WordPress

З WordPress у вас є доступ до тисяч полігонів, які допоможуть вам створити вебсайт, який забезпечить вашій аудиторії кращий досвід. WordPress пропонує більш 58000 безкоштовних плагінів, від конструкторів форм до інтеграції з електронною комерцією і плагінів для пошукової оптимізації (SEO).

В чому різниця між WordPress і Wix? - tech, porady, news, business

 

Ви можете додати будь-яку кількість цих плагінів на свій сайт, щоб налаштувати потрібні вам функції.

Додатки Wix

Wix пропонує сотні додатків, які ви можете інтегрувати на свій сайт. Є кілька варіантів безкоштовного додатку, а для інших потрібна щомісячна підписка.

В чому різниця між WordPress і Wix? - tech, porady, news, business

Ці додатки можуть допомогти вам розширити функціональність вашого сайту, від додавання контактних форм до інтеграції кнопок соціальних мереж.

Переможець: дружба

Обидві платформи пропонують відмінні варіанти інтеграції, які допоможуть вам поліпшити ваш сайт, тому вони обидві є відмінними варіантами для додавання функціональності на ваш сайт.

Що краще: Wix або WordPress?

Все ще не можете зрозуміти, хто краще? Краща платформа для вас та, яка відповідає вашим потребам.

Якщо ви шукаєте зручний конструктор вебсайтів з відмінною підтримкою клієнтів, то Wix – кращий варіант.

Якщо ви шукаєте конструктор вебсайтів, який пропонує більше свободи і налаштувань, то WordPress – кращий варіант.

Вам потрібно буде подумати про те, що найбільш важливо для вас і вашого бізнесу, щоб визначити, яка платформа пропонує те, що вам потрібно.

Підпишіться на e-mail розсилку Українського Спектру

Про “Український Спектр”

«Український Спектр» – це онлайн медіа-організація, яка націлена на те, щоб допомогти своїм читачам, глядачам та відвідувачам успішно розвиватися в бізнесі та повсякденному житті, завдяки неперевершеному доступу та найкращому у своєму класі поданню новин та історій.

«Український Спектр» в Telegram – коротко про головне один раз на день
Підписатись на канал

Ми у соціальних мережах:

Ми у соцмережах:

Слідкуйте за UAspectr у Facebook або ж читайте усе найцікавіше у нашому каналі в Telegram
Menu