Життя, Країна, Новини, Топ

Названо найкращі міста для життя в 2021 році

10 Червня, 2021

Не забудьте поширити ❤️

Дослідницька організація Economist Intelligence Unit представила Global Liveability Index 2021, в якому 140 міст оцінюються за якістю життя. Публікуємо десятку кращих для життя місць в 2021 році.

Міста Азіатсько-Тихоокеанського регіону домінували в топ-10 Global Liveability Index в 2021 році, навіть незважаючи на те, що пандемія привела до зниження загальної придатності для життя в усьому світі.

  • Окленд, Нова Зеландія (96,0)
  • Осака, Японія (94,2)
  • Аделаїда, Австралія (94,0)
  • Веллінгтон, Нова Зеландія (93,7)
  • Токіо, Японія (93,7)
  • Перт, Австралія (93,3)
  • Цюрих, Швейцарія (92,8)
  • Женева, Швейцарія (92,5)
  • Мельбурн, Австралія (92,5)
  • Брисбен, Австралія (92,4)

Завдяки успішній боротьбі з коронавірусом в Новій Зеландії залишалися відкритими школи, театри, ресторани і культурні пам’ятки протягом усього періоду дослідження, з 22 лютого по 21 березня 2021 року.

Нова Зеландія ввела суворий загальнонаціональний локдаун на кілька тижнів в 2020 році. Країна також закрила міжнародні кордони для більшості мандрівників.

Economist Intelligence Unit ранжирує міста на основі більш ніж 30 якісних і кількісних факторів за п’ятьма категоріями: стабільність, охорона здоров’я, культура і навколишнє середовище, освіта та інфраструктура.

Через пандемію EIU додала нові показники, такі як навантаження на охорону здоров’я і обмеження на спортивні заходи, музичні концерти, роботу театрів, ресторанів і шкіл.

У міст, в яких було введено локдаун або в яких спостерігався сплеск захворюваності, знизилися оцінки за кількома критеріями, що призвело до падіння в індексі багатьох європейських міст. Відень, стабільно займав перше місце протягом останніх кількох років, не зміг в 2021 році пробитися в топ-10 і зайняв 12 місце.

Азія знаходиться значно нижче США і Західної Європи в Global Liveability Index. Дамаск, столиця Сирії, визнаний найменш придатним для життя містом в світі – в країні з 2011 року йде громадянська війна.

У той час як міста в Австралії, Новій Зеландії і Японії домінують в першій десятці, такі міста як Дакка (Бангладеш), Карачі (Пакистан) і Порт-Морсбі (Папуа-Нова Гвінея) залишилися в нижній частині індексу.

Підпишіться на e-mail розсилку Українського Спектру

Про “Український Спектр”

«Український Спектр» – це онлайн медіа-організація, яка націлена на те, щоб допомогти своїм читачам, глядачам та відвідувачам успішно розвиватися в бізнесі та повсякденному житті, завдяки неперевершеному доступу та найкращому у своєму класі поданню новин та історій.

«Український Спектр» в Telegram – коротко про головне один раз на день
Підписатись на канал

Ми у соціальних мережах:

Ми у соцмережах:

Слідкуйте за UAspectr у Facebook або ж читайте усе найцікавіше у нашому каналі в Telegram
Menu