Гроші, Інвестиції, Новини, Стартапи

Klarna – найдорожчий стартап Європи: він залучив $639 млн з оцінкою $45,6 млрд

11 Червня, 2021

Не забудьте поширити ❤️

Європейський фінтех-стартап Klarna, який надає можливість купити товар у розстрочку, залучив новий раунд фінансування. Компанію оцінили в понад $45,6 млрд, пише TechCrunch.

  • Компанія змогла залучити $639 млн інвестицій.
  • Раунд фінансування очолив фонд Vision Fund 2 SoftBank. Також взяли участь існуючі інвестори Adit Ventures, Honeycomb Asset Management і WestCap Group.
  • Нова оцінка $45,6 млрд на 47,3% більша в порівнянні з оцінкою Klarna в ході попереднього раунду фінансування на початку березня, коли компанія залучила $1 млрд.
  • Також це на 330% більше, ніж оцінка компанії у $10,6 млрд під час раунду фінансування у вересні минулого року.
  • Гендиректор і співзасновник Klarna Себастьян Семятковський сказав, що компанія активно зростає у США і планує частково використовувати новий капітал для продовження зростання.
  • За словами Семятковського, компанія планує також розширити штат співробітників.

Про Klarna

Сервіс Klarna запустили в 2005 році шведи Себастьян Семятковський, Віктор Якобссон і Ніклас Адальберт. Засновники Klarna мали на меті надати такий сервіс споживачам, аби вони могли купувати зараз, а платити пізніше.

Вперше Klarna стала найдорожчою фінтех-компанією в Європі в серпні 2019 року, коли була оцінена в $5,5 млрд, залучивши $460 млн інвестицій, повідомляв Forbes.

За останній рік Klarna активно зростала у США – нині понад 18 млн американських споживачів використовують Klarna. Це на 118% більше, ніж роком раніше. Klarna працює з 24 зі 100 найбільших роздрібних мереж США, що, за даними компанії, «більше, ніж у будь-кого з конкурентів».

Загалом, Klarna присутня на 20 ринках, має понад 90 млн активних користувачів у всьому світі, які здійснюють понад 2 млн транзакцій у день.

Це дає змогу компанії показувати вражаючі фінансові показники. У першому кварталі обсяг продажів Klarna склав $18,1 млрд у порівнянні з $9,9 млрд в першому кварталі минулого року. Всього за 2020 рік обсяг продажів склав $53 млрд.

Дохід Klarna в 2020 році перевищив $1 млрд. За словами Семятковського, хоча компанія була прибутковою протягом перших 14 років, останні два роки не була такою навмисно. «Ми значно збільшили інвестиції в наше зростання і технології», – сказав Семятковський.

Тільки в 2021 році Klarna вийшла на шість нових ринків, включаючи Францію і Нову Зеландію.

Найближчий конкурент Klarna у Європі – фінтех-стартап Revolut, який у лютому минулого року залучив $500 млн при оцінці в $5,5 млрд. А також Лондонський фінтех-стартап Checkout.com, який у січні оцінили в $15 млрд.

Підпишіться на e-mail розсилку Українського Спектру

Про “Український Спектр”

«Український Спектр» – це онлайн медіа-організація, яка націлена на те, щоб допомогти своїм читачам, глядачам та відвідувачам успішно розвиватися в бізнесі та повсякденному житті, завдяки неперевершеному доступу та найкращому у своєму класі поданню новин та історій.

«Український Спектр» в Telegram – коротко про головне один раз на день
Підписатись на канал

Ми у соціальних мережах:

Ми у соцмережах:

Слідкуйте за UAspectr у Facebook або ж читайте усе найцікавіше у нашому каналі в Telegram
Menu