Кар'єра, Новини, Поради, Розробникам

5 порад для програмістів початківців

23 Червня, 2021

Не забудьте поширити ❤️

Коли я тільки починав займатися програмуванням, то часто перебував в спантеличеному стані. Часом виникали почуття розгубленості та невпевненість в своїх силах, що змушувало постійно міняти мову програмування, керівництва та навчальні курси. Я хапався за все підряд, але не міг закінчити жодної справи. Зрештою почав розуміти, що це вірний шлях до невдачі.

Маніш Джейн дав кілька порад, які допомогли йому і можуть допомогти вам почати методично розбиратися в кожному компоненті праці програміста і в результаті стати хорошим фахівцем.

1. Мова програмування не має визначального значення

Звичайно, мова програмування важлива, тому що вона є посередником при взаємодії програміста з комп’ютером, але це не найголовніша ланка. Можна вивчати різні мови, включаючи Java, Python, Javascript і C ++, але в кінцевому підсумку різниця між ними не така вже й велика. Ви зможете розібратися в кожній з них досить швидко. Не варто турбуватися про те, яка з мов буде найпопулярнішою в 2021 році, а яка в 2025 році. Після того, як ви вивчите одну мову програмування, переключитися на нову буде досить легко.

Цей процес можна порівняти з вивченням англійської, німецької або іспанської мов. Якщо ви знаєте, що слово “Привіт” використовується при зустрічі з ким-небудь, то це досить просто зробити на будь-якій мові. У кожній з них є слова для привітання: Hello, Hallo або Hola. Така ж ситуація і в програмуванні – найбільш важливі, фундаментальні основи завжди незалежні від мови.

Після вивчення основних конструкцій мови програмування, таких як призначення змінних, виконання циклів, умовні вирази, процедури методів і типи даних, стане зрозуміло: всі мови програмування мають щось спільне. Тому просто виберіть одну та почніть вивчати.

2. Знайдіть наставника

В історії людства можна знайти багато свідчень ефективного впливу наставників. До формування сучасної системи освіти основною формою навчання було наставництво. Чимало найбільших в світі представників творчих спеціальностей навчалися у інших.

Наставник допоможе розібратися в темі, що вивчається і створити міцну основу знань. У процесі спілкування з ним виявляються прогалини в розумінні предмета, контролюється процес навчання. Досвідчений наставник допоможе розібратися в складній концепції, а в разі ускладнень вкаже правильний напрямок для подальшого вивчення.

На початку навчання у мене була можливість спілкуватися з фахівцями, від яких я отримував різні поради і рекомендації. У той час у нас на роботі існувала система професійного наставництва з персональними кураторами для молодих фахівців. Ви також можете аналізувати відгуки колег по роботі про свої професійні навички, здібності до ефективної співпраці та спілкування, а також створення презентацій і технічної документації. Це дуже допомогло мені усвідомити проблеми, про які я навіть не підозрював, і зосередитися на їх вирішенні.

3. Не порівнюйте себе з іншими

Пам’ятайте: не варто порівнювати себе з іншими розробниками.

Оскільки ми соціально орієнтовані істоти, то багато хто схильний порівнювати себе з оточуючими. Але все добре в міру, і якщо ви активно вивчаєте профілі інших фахівців в LinkedIn, то варто зупинитися. Завжди знайдеться хтось розумніший та успішніший. Потрібно уникати негативних думок, вони обов’язково приведуть до невдачі.

Замість того, щоб заздрити іншим, краще надихатися і мотивуватися їх прикладом. Між цими двома емоціями є тонка грань. Про це потрібно пам’ятати, щоб не переступити її. Дотримуйтесь цих правил.

В цьому полягає секрет успіху!

4. Вчіться програмувати, не використовуючи IDE

Так, в робочій обстановці це не прийнято. Але повірте мені, програмуючи без допомоги інтегрованого середовища розробки (IDE), ви потрапляєте в більш складні умови. Писати код стає набагато складніше, чимало часу витрачається на коригування копіюючих фрагментів, відступів або синтаксису. Але так відбувається тільки в самому початку. У міру набуття досвіду ваш код буде ставати все більш оптимізованим.

Крім того, ви дізнаєтеся багато чого з того, що IDE робить за вас: як компілюється код, як організована файлова система та як працює управління залежностями.

Я не закликаю вас повністю відмовитися від IDE, але в процесі навчання варто попрацювати в текстовому редакторі. Це все одно що навчитися водити машину з механічною коробкою передач, а потім перейти на автоматичну трансмісію. Думаю, в цьому є сенс.

5. Не поспішайте

Якщо ви хочете навчитися програмувати на Java, не поспішайте скоріше вивчити цю мову. Приділіть час основним поняттям і принципам проєктування, а не тільки синтаксису кодування і структурам даних. Слід пам’ятати про те, що дуже талановитим людям на доопрацювання Java до сьогоднішнього рівня треба було 25 років. Не можна вивчити цю мову за один місяць.

Досить швидко можна розібратися з основами, які дозволять писати програми, але цього буде недостатньо надалі. Завжди краще витратити час і енергію на початку навчання, коли перед вами ще не стоять серйозні завдання. Згодом  обов’язки не дозволять приділяти процесу навчання достатньо часу. І тоді прогалини в освіті дадуть про себе знати. Це одна з найбільш поширених причин заниженої самооцінки.

Так що працюйте над собою. Витратьте трохи більше часу і зусиль для свого самоосвіти. Повірте, це докорінно змінить вашу кар’єру.

Висновок

Сподіваюся, ці поради допоможуть вам стати хорошим програмістом та дозволять досягти успіхів в кар’єрі. Шлях до самовдосконалення займає чимало часу,  сьогодні саме час його починати.

Підпишіться на e-mail розсилку Українського Спектру

Про “Український Спектр”

«Український Спектр» – це онлайн медіа-організація, яка націлена на те, щоб допомогти своїм читачам, глядачам та відвідувачам успішно розвиватися в бізнесі та повсякденному житті, завдяки неперевершеному доступу та найкращому у своєму класі поданню новин та історій.

«Український Спектр» в Telegram – коротко про головне один раз на день
Підписатись на канал

Ми у соціальних мережах:

Ми у соцмережах:

Слідкуйте за UAspectr у Facebook або ж читайте усе найцікавіше у нашому каналі в Telegram
Menu