Бізнес, Новини, Стартапи, Технології

Нідерландський стартап Mollie став третьою за величиною фінтех-компанією в Європі

25 Червня, 2021

Не забудьте поширити ❤️

До початку пандемії платіжний сервіс Mollie був маловідомий. Однак карантинні обмеження підвищили популярність цифрових платежів.

22 червня Mollie отримала $800 млн в мега-раунді при оцінці в $6,5 млрд. За даними CB Insights, тепер компанія займає третє за величиною місце серед aінтех-єдинорогів Європи після Checkout.com.

Нідерландський стартап Mollie став третьою за величиною фінтех-компанією в Європі - tech, startups, news, businessНідерландський стартап Mollie став третьою за величиною фінтех-компанією в Європі - tech, startups, news, business

Адріан Моk заснував Mollie в 2004 році. Штаб-квартира компанії розташована в Амстердамі. Сервіс став «єдинорогом» лише після більше 10 років: у вересні 2020 року оцінка компанії перевищила $1 млрд.

За словами Мола, спочатку Mollie пропонувала сервіс для обміну повідомленнями. Але незабаром вона перейшла на платежі після спроби інтегрувати власну систему, що дозволяє клієнтам оплачувати рахунки.

Моk був здивований, «наскільки погані були системи традиційних банків». «Ми створили цей рівень абстракції для складних систем банків. Це стало початком нашого платіжного бізнесу», – розповідав він.

Шейн Хаппах, який недавно змінив Мола на посаді CEO, розповів, що компанія росла органічно протягом декількох років. Вперше вона отримала зовнішнє фінансування лише в 2019 році. Рік по тому Mollie зібрала $100 млн в раунді, очолюваному технічним інвестором TCV.

За словами Хаппаха, незабаром після цього компанією зацікавилися багато інвесторів. «Ми прагнемо побудувати компанію вартістю $100 млрд», – розповів він CNBC.

Останній інвестиційний раунд C, в якому брала участь Mollie, очолювався інвестиційним підрозділом Blackstone. В компанію також вклалися EQT, General Atlantic, HMI Capital і Alkeon Capital.

Запекла конкуренція

За останнє десятиліття конкуренція в сфері платежів посилилася. За можливість охопити більшу частку ринку вартістю $2 трлн борються такі гравці, як Stripe, компанія Джека Дорсі Square і нідерландська платформа Adyen.

На відміну від своїх американських конкурентів, Mollie в основному співпрацює з малим бізнесом в Європі. За словами Хаппаха, значна частина платіжних компаній приходить з США, в тому числі PayPal, Visa і Mastercard. Він додає, що «багато інвесторів не роблять ставку на Європу», а Mollie – «один з небагатьох активів, які відкривають таку можливість».

Раніше в цьому році американський платіжний сервіс Stripe привернув сотні мільйонів доларів на розширення в Європі. За останніми даними, компанія оцінюється в $95 млрд і має дві штаб-квартири в Сан-Франциско і в Дубліні.

Мол вважає, що його компанія надає більш «локальні» послуги, ніж Stripe, і не націлена на корпоративних клієнтів на відміну від Adyen і Checkout.com. Він додає, що реєстрація більш дрібних продавців вимагає комплексних перевірок, чому не хочуть приділяти увагу конкуренти.

Розвиток європейського фінтеху

Минулого тижня президент Франції Емманюель Макрон висловив надію, що до 2030 року в Європі з’являться не менше 10 компаній вартістю 100 млрд євро кожна. За даними Dealroom, на поточний момент в 2021 році європейські стартапи зібрали 45,9 млрд євро, що вже перевищує загальний обсяг інвестицій за весь 2020 рік.

Mollie стверджує, що вже досягла прибутковості та планує використовувати отримані кошти на міжнародне розширення як в Європі й Великобританії, так і в інших регіонах (Азія і Латинська Америка). Протягом наступних шести-дев’яти місяців стартап також хоче збільшити чисельність персоналу з 480 до 780 співробітників.

Цифрові платежі стали особливо популярні під час пандемії, оскільки все більше продавців перейшли в онлайн. Представники Mollie відзначають, що вартість оброблених сервісом транзакцій в 2020 році склала більше 10 млрд євро. Компанія планує, що до кінця 2021 року ця сума зросте до 20 млрд євро.

Зараз Mollie співпрацює зі 120 тисячами активних продавців на місяць і привертає 400-500 нових бізнесів в день. Серед клієнтів компанії – сервіс доставки їжі Deliveroo і бренд спортивного одягу Gymshark.

Підпишіться на e-mail розсилку Українського Спектру

«Український Спектр» в Telegram – коротко про головне один раз на день
Підписатись на канал

Ми у соціальних мережах:

Ми у соцмережах:

Слідкуйте за UAspectr у Facebook або ж читайте усе найцікавіше у нашому каналі в Telegram
Menu