Новини, Стартапи, Технології

Фінтех-стартап Wise провів прямий лістинг на Лондонській біржі

08 Липня, 2021

Не забудьте поширити ❤️

Британський фінтех-стартап Wise вийшов на Лондонську фондову біржу через прямий лістинг і отримав оцінку в £7,95 млрд ($11 млрд). Про це пише Reuters.

В 11:00 за лондонським часом акції Wise почали торгуватися за ціною £8 за штуку, а потім піднялися до £8,30. Це дозволило компанії досягти оцінки майже в £8 млрд ($11 млрд), що значно перевищило очікування ринку на початку цього року. У квітні джерела Reuters повідомляли, що компанія планує отримати оцінку в $6-7 млрд.

Фінтех-стартап вибрав процедуру прямого лістингу, а не традиційне IPO. Прямий лістинг – це процес виходу компанії на біржу, при якому продаються не нові акції, а вже існуючі папери акціонерів. Однією з перших компаній, що стали публічними таким способом, був шведський музичний потоковий сервіс Spotify.

Далеко не всі європейські стартапи вибирають Лондон замість Нью-Йорка як місце для проведення лістингу, відзначає CNBC. Дебют Wise може стати великою перемогою для Великобританії, яка сподівається переконати великі компанії розміщуватися у себе.

«Я сподіваюся, що Wise відкрила альтернативний вихід на публічні ринки для інших британських компаній, щоб гарантувати, що у нас буде процвітаюча технологічна сцена на десятиліття вперед», – говорив виданню голова галузевої організації Tech Nation Стівен Келлі.

Компанія Wise заснована в 2011 році. Основна функція – грошові перекази з комісією, значно нижче банківської. Ідея народилася з власної проблеми: два хлопця з Естонії жили в Британії і на кожному переказ грошей втрачали 10-12%. Так з’явилася компанія TransferWise, недавно змінила назву на Wise.

У Wise два засновника – Крісто Каарман і Таавет Хінрікус. Зараз стан першого зріс до $2 млрд (володіє пакетом акцій в 18,7%), другого – до $1,1 млрд (володіє пакетом акцій в 10,85%). Каарман і Хінрікус стали першими доларовими мільярдерам в Естонії, повідомляє глобальний Forbes. Це перші мешканці країни, які потрапили в рейтинг американського журналу.

За власними даними, у компанії більше 10 млн клієнтів, які переводять за кордон близько $7 млрд щомісяця. Wise конкурує з компаніями Western Union і MoneyGram та фінтех-стартапами Revolut і WorldRemit.

У компанії 2400 співробітників по всьому світу, в тому числі – офіс в українських Черкасах. За даними Forbes, у співробітників знаходиться близько 9,8% від усіх акцій Wise, тепер вони зможуть реалізувати свої опціони.

За даними самої компанії, за останній рік вона заощадила до $1,5 млрд на комісіях для 10 млн своїх клієнтів.
Виручка компанії за останні 2 роки зросла на 136%: на березень 2019 го – 177 млн ​​фунтів, на березень 2020 го – 302 млн фунтів, на березень 2021-го – 421 млн фунтів.

 

 

Підпишіться на e-mail розсилку Українського Спектру

Про “Український Спектр”

«Український Спектр» – це онлайн медіа-організація, яка націлена на те, щоб допомогти своїм читачам, глядачам та відвідувачам успішно розвиватися в бізнесі та повсякденному житті, завдяки неперевершеному доступу та найкращому у своєму класі поданню новин та історій.

«Український Спектр» в Telegram – коротко про головне один раз на день
Підписатись на канал

Ми у соціальних мережах:

Ми у соцмережах:

Слідкуйте за UAspectr у Facebook або ж читайте усе найцікавіше у нашому каналі в Telegram
Menu