Історії, Новини, Стартапи, Технології

Запускав стартапи, щоб побороти тривожність: історія Пітера Левелса, який поставив собі за мету зробити 12 сервісів за рік

16 Липня, 2021

Не забудьте поширити ❤️

В 2014 році Левелс вирішив за 12 місяців створити 12 стартапів, а з серпня 2019 по серпень 2020 року два найуспішніших його продукти – Nomad List і Remote OK – принесли йому близько $1 млн виручки.

Хто такий Пітер Левелс

Пітер Левелс – незалежний розробник з Нідерландів. У нього є ступінь MBA, але немає освіти в області програмування – розробку він вивчав сам. Після закінчення коледжу він зіткнувся з кризою чверті життя. Щоб позбутися від тривожності, після випуску підприємець поїхав подорожувати в Азію.

Його не приваблювала ідея працювати повний робочий день в офісі, він хотів заробляти на власних проєктах. У нього вже був подібний досвід: з 2008 року він отримував €2000 на місяць зі свого музичного каналу на YouTube.

На початку 2014 року розробник повернувся додому після майже року подорожей. На четвертий день після повернення додому батьків Левелса пограбували.

На той момент я вже був мінімалістом. У мене було близько 50 речей, але вони забрали все. У мене не залишилося нічого, крім одягу. Це трохи травмує, тому що ти думаєш, що в батьківському домі більше небезпечно.

Після пограбування моя тривожність повернулася.
Пітер Левелс

Крім того, він відчував себе розгубленим через різкі зміни укладу життя – з міста з населенням 7 млн ​​чоловік в місто з 200 тисячами жителів, від щоденних божевільних подорожей до неробства.

Деякий час Левелс переміщався «з дивана на диван», зупиняючись у своїх друзів. Через два місяці після повернення до Нідерландів у розробника з’явилися напади паніки, висока чутливість до звуку та світла, а щоночі він прокидався із задишкою.

Щоб «спробувати зберегти розум», Левелс зосередився на роботі та поставив перед собою мету: за 12 місяців створити 12 стартапів. При цьому кожен місяць мав включати в себе повний цикл роботи: вибір ідеї, її розробка та запуск. Крім того, кожен проєкт повинен вирішувати чиюсь проблему, відзначав розробник.

Він виділив дві основні проблеми, які заважають людям запускати стартапи:

 1. Невміння доводити до кінця. За його словами, ця риса є у всіх творчих людей: музикантів, письменників, розробників та інших. «Завжди знайдеться ще одна глава, яку можна дописати, або ще одна функція, яку можна додати. Коли наші проєкти близькі до завершення, ми забуваємо про них і переходимо до наступного, навіть не запустивши проєкт. Нам подобається відчуття новизни», – писав він.
 2. Страх невдачі. Люди бояться «випускати в світ своє дітище» через високі очікування від реакції громадськості, вважає Левелс. Творці хочуть, щоб проєкт широко висвітлювали в ЗМІ, а підписників було багато, але бояться, що це нездійсненна мрія.

Мені сподобалася ідея Дженніфер Дьюалт «180 сайтів за 180 днів». Але на відміну від Дженніфер, яка вивчала веб-розробку з нуля, я вже вмію створювати сайти. Моє завдання полягає в тому, щоб завершити і запустити свої проєкти.
Пітер Левелс

За допомогою марафону зі створення стартапів Левелс хотів змінити свої звички і змусити себе доводити почате до кінця. Він відразу вирішив, що буде створювати прості продукти.

«Середовище, в якому ми працюємо, швидкоплинне. Все відбувається так швидко, що навіть немає сенсу вкладати величезну кількість зусиль в один проєкт і доводити його до досконалості. Ви не можете бути досконалі у всьому – потрібно зосередитися на своїх пріоритетах», – пояснював розробник пізніше.

За його словами, багатьох людей розлютило б використання терміна «стартап» для його проєктів. Однак стартап не обов’язково відразу повинен стати всесвітньо відомою компанією з оцінкою в $1 млрд, яка змінює світ, вважає розробник.

Airbnb почався з продажу пластівців з Обамою на коробці, а Dropbox був побічним проєктом Дрю Х’юстона – призначеним для користувача інтерфейсом для rsync. Великий прорив стався після того, як вони знайшли ринок, відповідний для їх MVP (minimum viable product, мінімально життєздатний продукт).
Пітер Левелс

Левелс зазначив, що багато хто чекає такого прориву, не роблячи при цьому ніяких зусиль. Він вибрав діяти і вчитися на своїх помилках. Тому розробник відразу визначив «стартап» як новий продукт з швидким зростанням.

Зробити новий продукт – це просто, а швидко виростити його вже складніше. А якщо після запуску MVP продукт не відповідає очікуванням цільової аудиторії (market fit), це буде ще важче.

Мій план – подивитися, чи зможу я досягти відповідності ринку за один місяць, і якщо на продукт не буде хоч якогось попиту, я буду вважати його невдалим.
Пітер Левелс

Стартапи

Першим стартапом Левелса став сервіс Play My Inbox, який збирає в один плейлист і відтворює музику з вхідних повідомлень в поштовій скриньці.

Запускав стартапи, щоб побороти тривожність: історія Пітера Левелса, який поставив собі за мету зробити 12 сервісів за рік - tech, startups, news, story

За словами Левелса, він з друзями цурається обміну інформацією в Facebook без необхідності та пересилає музику електронною поштою- це було в 2014 році.

Розробник опублікував проєкт на Hacker News, але «не вразив» користувачів. Він також розіслав реліз деяким блогерам і ЗМІ, включаючи музичні. У підсумку через місяць після запуску сервісом скористалися більше 2000 чоловік.

Левелс зробив висновок, що в наступний раз розсилка повинна бути більш сфокусованою: «Якщо ти створюєш музичний додаток, варто відправити його в музичні блоги, а не в TechCrunch».

Багатьох користувачів бентежило порушення конфіденційності: вони заходили на головну сторінку, але не хотіли надавати доступ до своєї пошти. Несподівано для засновника головною аудиторією стали музичні журналісти, які отримують демо-версії пісень на поштову скриньку.

«Ви не знаєте, хто буде користуватися вашим сервісом, поки не запустите його», – зазначив підприємець.

У квітні вийшов Go Fucking Do It (GFDI) – планувальник цілей, який знімає з карти гроші, якщо поставлена ​​задача не виконана. Користувач вказує на сайті мету, дедлайн і ціну, а також відзначає «керівником» друга, який буде перевіряти, чи виконана мета. Гроші отримує сам сервіс.

Левелс знову розіслав реліз в ЗМІ – на цей раз про проєкт написали великі видання про ІТ, але більш масові видання на зразок WSJ або NYT не взяли тему.

Крім того, сервіс отримав широке охоплення завдяки кнопці «Поділитися в Twitter»: Левелс додав таку можливість, щоб користувачі могли писати в соцмережі про свої цілі, тим самим рекламуючи сервіс.

Я закінчу цю роботу до четверга 8 травня 2014 року або заплачу $50 в GFDI.

Левелс отримав пропозиції про покупку GFDI за $45 тисяч. Йому також пропонували зняти телесеріал про сервіс і запрошували на зустрічі з інвесторами. Але це був тільки початок роботи сайту, і розробник вирішив дозволити проєкту і далі рости самостійно.

У підсумку в перший місяць:

 • Середня ставка для однієї мети склала $78,54.
 • Всього користувачі «заклали» на свої цілі $30 тисяч.
 • У 55% завдань «керівники» не відзначили, чи досягнута мета.
 • 84% інших користувачів досягли своїх цілей.

До травня 2014 року, бізнес-модель не привернула досить користувачів, щоб сайт став «справжнім бізнесом» з виручкою від $2000 на місяць. Левелс запланував додати ще кілька функцій і перейшов до наступного проєкту.

Левелс розповідав про свій прогрес в блозі, але іноді глибше присвячував себе конкретним проєктам і переставав писати. У блозі розробник за рік розповів тільки про вісім запущених проєктів, хоча початковою метою було було запустити 12 стартапів. Крім Play My Inbox і GFDI в списку є:

 • Tubelytics – аналітична SaaS-панель для видавців YouTube і великих медіа-брендів. Вона в режимі реального часу дозволяє відстежувати аналітику різних каналів і відео.\
 • У GifBook можна завантажити GIF-файли і замовити фліпбук з анімацією у високій якості. Це коштує $25.
 • #nomads – чат-спільнота в Slack для «цифрових кочівників» і віддалених працівників. Він дозволяє спілкуватися з попутниками і обмінюватися інформацією про роботу з різних міст. Тепер чат став частиною Nomad List.
 • NomadList – сервіс для фрілансерів-мандрівників. Він в онлайн-режимі оцінює міста на основі вартості життя, погоди, швидкості інтернету та інших показників. Так сервіс дозволяє вибрати найкраще місто для віддаленої роботи. На сайті продаються путівники по містах, набори для переїзду, в які входять, наприклад, абонементи в коворкінг, SIM-карта та проживання в готелі.
 • NomadJobs – дошка вакансій для віддаленої роботи. На сайті представлені тільки стартапи, що працюють на 100% розподілено, серед них – Buffer, Zapier, Sqwiggle і Automattic. Теж увійшов в NomadList.
 • Remote|OK – агрегатор всіх віддалених вакансій. Він не дозволяє розміщувати вакансії вручну. Сервіс сам індексує всі вакансії на віддаленій роботі, які знаходить на інших дошках оголошень.

Стартап Nomad List – став «проривом» і першим стійким бізнесом Левелса. В інтерв’ю в жовтні 2015 року його називав Nomad List своїм основним проєктом, на який йде найбільше часу.

Nomad List починався як електронна таблиця, а потім став сайтом. Розробник зібрав на ньому кращі міста для життя для віддаленої роботи. Учасники спільноти навіть стали проводити зустрічі по всьому світу.

В 2019 Левелс додав в сервіс анонімні відгуки про міста. За його словами, дані дають обмежене уявлення про місто, а відгуки показують повну картину. До того моменту на сайті було представлено близько 300 тисяч місць для роботи – наприклад, кафе і коворкінг. Для цього розробник інтегрував Nomad List з сервісом для збору даних про відвідувачів закладів Foursquare.

Запускав стартапи, щоб побороти тривожність: історія Пітера Левелса, який поставив собі за мету зробити 12 сервісів за рік - tech, startups, news, story

У додатку також є сервіс для знайомств, так як самотність – велика проблема для «кочівників», писав Левелс.

Запускав стартапи, щоб побороти тривожність: історія Пітера Левелса, який поставив собі за мету зробити 12 сервісів за рік - tech, startups, news, story

Під час роботи над стартапами він також повернувся до подорожей: в липні 2014 року Левелс переїхав на Балі. Завдяки публікаціям у пресі він отримав популярність серед інших розробників.

Це миттєво змінило моє життя. Пам’ятаю, як відразу статті Wired я стояв в коворкінгу в Манілі та випадкові люди почали фотографувати мене здалеку. Це дуже дивно. Я зустрічав тайців в Бангкоку, які читали статтю про мене. Мене запрошували виступати на заходах і допомагати всім зі своїми стартапами.

Мої друзі з Нідерландів розповіли мені, що їхні знайомі просили зв’язати зі мною. Це було весело, але і змушувало мене відчувати себе дуже ніяково, особливо спочатку. Я став публічною персоною в своїй ніші за одну ніч.

Це пробудило в мені синдром самозванця. Раптово люди стали приділяти мені набагато більше уваги, ніж я заслуговував. Вони хотіли говорити зі мною, працювати зі мною або просто запитати поради. І це дивно, тому що за кілька місяців до цього ніхто не хотів. Що саме змінилося?
Пітер Левелс

У жовтні 2015 року Левелс зізнавався, що якщо називати проєкти стартапом, то можна отримати більше освітлення в пресі: «Мені було трохи не по собі, тому що це було схоже на обман. Мені здавалося, що я не заслуговую цієї популярності. Це як синдром самозванця».

Висновки

У грудні 2020 року Левелс підвів підсумки своєї роботи:

 • Його виручка зросла до більш ніж $1 млн на рік.
 • Nomad List і Remote OK приносили основний дохід – на них припадає 3/4 виручки.
 • Трафік виріс до 1,4 млрд візитів на рік.
 • Кількість користувачів сервісів – до 1 млн на місяць.
 • Понад 20 тисяч осіб заплатили за продукти.

«12 стартапів» врятували мені життя. Цей проєкт зробив мене більш продуктивним, успішним і повністю змінив моє життя. Я й уявити собі не міг, що все буде саме так. І я дуже вдячний за те, що сталося. Це повернуло моє життя в нормальне русло.

Можливо, мій досвід показує, наскільки особистими можуть бути стартапи. Ми тут не просто робимо сайти: ці HTML, CSS і JS впливають на життя людей і на наше власне життя.

Я більше не відчуваю себе втраченим. Я впевнений, що все роблю правильно. І це чудове почуття.
Пітер Левелс

Він також розповів про уроки, які виніс за роки своєї роботи над стартапами:

 • Без фінансування. Вам не потрібні венчурні інвестиції: на самому початку кар’єри я не зміг отримати інвестиції, а потім зрозумів, що можна обійтися і без них. Замість залучення грошей ви можете працювати економно та рішуче і домогтися успіху. Я вірив, що покупцям важливіша історія, що стоїть за продуктом, ніж його зовнішній вигляд. І вони змиряться з тим, що продукт не відразу стане ідеальним.
 • Без команди. Вам не потрібна велика команда: можна обійтися своїми силами. Я ледве вмів програмувати, але навчився цьому по ходу справи.
 • Без модних технологій. Вам не потрібно використовувати новітній хіпстерскій JavaScript-фреймворк і складний хостинг з сотнями серверів для масштабування. Я використовую один VPS-сервер на Linode для всіх своїх сайтів.
 • Без витрат на маркетинг. Не потрібно купувати рекламу: кращий маркетинг – органічний. Сарафанне радіо – ваша найкраща воронка. В якості основного способу просування я використовував історію свого життя і створення своїх продуктів з усіма злетами і падіннями.

Підпишіться на e-mail розсилку Українського Спектру

Про “Український Спектр”

«Український Спектр» – це онлайн медіа-організація, яка націлена на те, щоб допомогти своїм читачам, глядачам та відвідувачам успішно розвиватися в бізнесі та повсякденному житті, завдяки неперевершеному доступу та найкращому у своєму класі поданню новин та історій.

«Український Спектр» в Telegram – коротко про головне один раз на день
Підписатись на канал

Ми у соціальних мережах:

Ми у соцмережах:

Слідкуйте за UAspectr у Facebook або ж читайте усе найцікавіше у нашому каналі в Telegram
Menu