Життя, Новини, Поради, Продуктивність

Скотт Янг: Як знайти час вчитися, коли часу немає

16 Липня, 2021

Не забудьте поширити ❤️

Блогер і підприємець пропонує 4 стратегії освоєння нового для зайнятих людей.

Коли мені було двадцять з невеликим, знайти час для навчання було легко. Доводилося багато працювати, але вільний час завжди залишалося. Тепер, будучи батьком і власником бізнесу, я можу зрозуміти, як важко знайти час, щоб освоїти щось нове.

Мій список того, що потрібно вивчити, довгий і постійно зростає. В бібліотеці у мене десятки непрочитаних книг. У браузері є вкладка з курсами, які я планую подивитися. Я хотів би опанувати безліч нових навичок і ще десятки потрібно підтримувати і вдосконалювати.

Але в кінці тижня на навчання залишається всього кілька годин. Як втиснути в них все це? Нижче я сформулював стратегії, які допомогли мені знайти час на навчання.

Стратегія №1: тільки один проєкт

Я дотримуюся простого правила: лише один проєкт за один раз. Якщо ви хочете навчитися грати в теніс, малювати і програмувати, виберіть щось одне. Ви завжди можете зайнятися іншим пізніше, але якщо виявите, що часу не вистачає на одне заняття, то його точно не вистачить на три справи відразу.

Що робить якусь справу проєктом? Можливо, це виглядає неясно, але я б визначив, що навчання – це проєкт, якщо воно не може відбуватися більш-менш автоматично без зусиль. Тобто, якщо ви завзятий тенісист і граєте пару матчів на місяць в будь-якому випадку, це не проєкт. Але якщо ви новачок в спорті та вам потрібно годинами тренуватися, щоб навчитися грати, це безперечно він.

Іноді, коли я раджу людям з декількома цілями вибрати один проєкт, вони обурюються. «Але інші проєкти теж важливі для мене!». Добре. Займетеся іншими після того, як досягнете прогресу в одному з них.

На практиці послідовне виконання проєктів вас не обмежує. Я думаю, що опір більш пов’язаний з тим, що вчитися складно, а коли немає можливості реалізувати якийсь проєкт, про нього легше фантазувати. Рішення спочатку виконати один проєкт, а потім інший, дозволить домогтися реального прогресу.

Стратегія №2: зробити навчання простим

Якщо у вас мало часу, потрібно максимально спростити процес навчання. Єдиний виняток з цієї тенденції полягає в тому, що, спрощуючи, не потрібно відмовлятися від реальної практики, яка необхідна, щоб домогтися гарних результатів.

Один із способів зробити це – облаштувати навколишнє оточення так, щоб можна було відразу приступити до справи. Якщо заради тренування вам кожен раз доводиться витрачати двадцять хвилин на підготовку обладнання, ви ніколи не будете тренуватися, якщо не зможете виділяти на це хоча б годину. А знайти цілу годину при завантаженому графіку вельми складно, так що ви ніколи не будете тренуватися.

Ось кілька способів спростити навчання:

  • Завжди тримайте матеріали при собі. Якщо ви читаєте, завжди беріть з собою книгу або Kindle. Якщо хочете малювати, носіть з собою альбом для малювання. Завантажте матеріали в смартфон, щоб вони були під рукою, коли ви будете готові.
  • Обладнайте робоче місце так, щоб починати негайно. Якщо ви малюєте, тримайте мольберт і фарби напоготові. Якщо займаєтеся програмуванням, тримайте вікно з проєктом відкритим, щоб можна було клацнути мишею і почати писати код. Якщо готуєтеся до іспиту, тримайте питання на столі, щоб можна було пробігтися по ним, нехай навіть у вас буде всього десять хвилин.
  • Згрупуйте всю тяжку стартову роботу. Іноді доводиться робити щось неприємне і стомлююче, перш ніж приступити до цього навчання. Наприклад, налаштування середовища програмування для вивчення нової мови – одна з найнеприємніших частин нового проєкту. Виділивши час спеціально для цього, вам буде легше використовувати п’ятнадцятихвилинні відрізки часу, які ви знайдете, щоб досягти прогресу.

Стратегія №3: інтегрувати навчання в своє життя

Багато проєктів випадають з графіка, тому що в кінцевому підсумку вони не відповідають іншими джерелам сенсу нашого життя. Те, що співзвучно вашій поточній роботі, соціальним або сімейним інтересам, може спочатку зажадати деяких зусиль, але в кінцевому підсумку стає чимось, що важко не робити.

Наприклад, якщо вам потрібно вивчити щось для роботи, задумайтеся, як зробити це обов’язковим для себе. Якщо вам доручать проєкт, в якому стане в нагоді цей навик, то краще, якщо він у вас вже буде, ніж починати його вивчати до того, як взяти на себе якесь зобов’язання.

Те ж саме відноситься до хобі, яке інтегрується з соціальним життям. Навчитися робити щось разом з дітьми або оволодіти навичками, які роблять життя більш гладким і легким, дуже корисно й важливо. А якщо предмет навчання ніяк не пов’язаний з важливими для нас речами, він, швидше за все, швидко відсіється.

Стратегія №4: Позбутися від непотрібних альтернатив

Що заважає читати, так це Netflix, який завжди знаходиться на відстані одного кліка. Що ускладнює навчання програмуванню, так це можливість грати у відеоігри. вивчити іншу мову складно через те, що можна просто говорити рідною.

Часто ми вважаємо брак часу найбільшою перешкодою на шляху до прогресу, але більш імовірно, що винні зусилля. Багато людей надзвичайно зайняті, але потім якимось чином знаходять час, щоб годинами дивитися телевізор або грати в телефоні. Кажу це не з осудом, просто хочу зазначити, що виділення часу не допомагає, якщо проблема в тому, що проєкт вимагає великих зусиль.

Корисна стратегія – тимчасово відмовитися від будь-яких занять, за якими ви зазвичай проводите час: телевізор, телефон, ігри та соціальні мережі. Через місяць подумайте, що з цього ви хочете повернути, а без чого можете обходитися і далі. Це не тільки економить час, а й на контрасті робить заняття, пов’язані з навчанням, менш трудомісткими.

Прагнення вчитися

Виділення часу на навчання – це, в кінцевому рахунку, питання мотивації. Але справа не в тому, що ви повинні змусити себе вивчити щось або відчувати себе винними за те, що мало читаєте. Я думаю, що мотивація до навчання повинна виходити з чогось, що вас хвилює – ідея говорити іншою мовою, освоєння нового виду спорту або бажання стати краще повинні стимулювати вас в достатній мірі, щоб справа була того варта.

Підпишіться на e-mail розсилку Українського Спектру

Про “Український Спектр”

«Український Спектр» – це онлайн медіа-організація, яка націлена на те, щоб допомогти своїм читачам, глядачам та відвідувачам успішно розвиватися в бізнесі та повсякденному житті, завдяки неперевершеному доступу та найкращому у своєму класі поданню новин та історій.

«Український Спектр» в Telegram – коротко про головне один раз на день
Підписатись на канал

Ми у соціальних мережах:

Ми у соцмережах:

Слідкуйте за UAspectr у Facebook або ж читайте усе найцікавіше у нашому каналі в Telegram
Menu