Новини, Поради, Продуктивність

Чотири уроки від CEO Twitter і Square Джека Дорсі, який не може працювати над одним завданням довше чотирьох годин

22 Липня, 2021

Не забудьте поширити ❤️

Джек Дорсі – нетиповий представник Кремнієвої долини. Він керує двома великими технологічними компаніями, а також інвестує в інші підприємства і займається благодійністю. При цьому Дорсі встигає приділяти час своїм хобі та медитує по дві години на день.

Як йому це вдається? Розберемо історію Джека Дорсі та винесемо чотири корисних уроки з його досвіду.

У 1990-х роках 22-річний Джек Дорсі зламав систему нью-йоркської муніципальної компанії Dispatch Management Services. Але замість судового позову він несподівано отримав роботу. Так Дорсі перебрався з Міссурі в Нью-Йорк і в якості запасного плану вступив до Нью-Йоркського університету.

Однак у 1999 році Дорсі вирішує кинути навчання, звільнитися з роботи і відправитися до Каліфорнії, щоб запустити власну диспетчерську службу таксі та кур’єрів. В 2002 році він був звільнений з компанії, і незабаром вона закрилася на тлі міхура доткомів.

Дорсі повернувся в Міссурі, але вже в 2005 році виїхав до Сан-Франциско. В 2006 році він запускає стартап, який згодом перетворюється в Twitter, а в 2007 році стає його CEO. Крім цього, за роки своєї підприємницької діяльності Дорсі встигає відкрити платіжну компанію Square, доходи якої становлять мільярди доларів.

Розбираємося, які уроки можна витягти з життя і підприємницької діяльності незвичайного CEO двох успішних компаній.

Не зупиняйтеся на досягнутому

Останні два десятиліття Дорсі вносить інновації в технологічний світ. У 1999 році він створив диспетчерське ПО і вже в той час приймався за десяток справ одночасно. Дорсі накидав ідею, яка згодом перетворилася в Twitter, ще в 2000 році. Вона виглядала ось так.

Чотири уроки від CEO Twitter і Square Джека Дорсі, який не може працювати над одним завданням довше чотирьох годин - produktyvnist, porady, news

Фото в тексті: Flickr

Дорсі відкладав цю ідею до 2006 року, коли він зміг заручитися підтримкою друга Флоріана Вебера і Ноя Гласса, колеги з компанії по запису подкастів Odeo, в якій він раніше працював.

«Ідея є у кожного. Але насправді головне – реалізувати її та залучити людей, які допоможуть в цьому», – Джек Дорсі.

В 2007 році Дорсі став CEO Twitter. Рік по тому його звільнили з власної компанії – члени ради директорів порахували, що він не годиться для цієї посади і не здатний вирішувати критично важливі технічні питання. Їм також не подобалося, що він вважав за краще йти з офісу раніше, щоб відправитися в сауну і помедитувати протягом декількох годин.

Але Дорсі знайшов собі нову справу: через два роки після відходу з Twitter він створив платіжну компанію Square. За допомогою цього сервісу кожен власник смартфона і малого бізнесу може приймати платежі кредитною карткою.

В 2011 році керівництво Twitter змінилося, і Дорсі знову зайняв посаду CEO. На цей раз він був зайнятий ще сильніше і тепер не тільки йогою, а управлінням ще однієї компанії. Однак йому вдалося переконати всіх, що це не проблема.

В 2013 році Twitter вийшла на біржу, і Дорсі став мільярдером. Два роки по тому Square також з’явилася на ринку акцій при оцінці в $2,9 млн.

Звичайно, поєднання декількох проєктів – не завжди найкраща ідея. Безсумнівно можна сказати лише одне: постійне введення інновацій, пошук нових ідей і прагнення змінити поточний стан справ дозволили Дорсі досягти максимальної продуктивності. І більш того, завдяки цьому він зміг переосмислити дві найбільші індустрії сучасності: соціальні мережі та фінансові сервіси.

Тематизуйте дні

Кожен день Дорсі присвячує певній діяльності.

  • Понеділок – менеджмент.
  • Вівторок – продукт, інженерія та дизайн.
  • Середа – маркетинг, зростання і зв’язку.
  • Четвер – партнерство і розробники.
  • П’ятниця – компанія і культура.
  • Субота – вихідний.
  • Неділя – стратегія і співбесіди.

Але і це ще не все: «У дні, назва яких починається з T (Tuesday, Thursday), я вирушаю в Twitter вранці, а після обіду в Square».

До подібного методу тайм-менеджменту вдаються і багато інших CEO з Кремнієвої долини. Відомо, що Стів Джобс також його використовував: понеділки він присвячував зустрічам керівної команди, а середи – рекламі та маркетингу.

Тематизация відмінно підходить тим, у кого багато справ і мало часу, з чим саме стикаються багато CEO. Крім того, це спрощує роботу ваших команд: вони точно знатимуть, які звіти і дані потрібно підготувати до певного дня.

У багатьох компаніях кожному співробітнику присвоюється набір випадкових завдань, які неможливо поєднати разом, якщо поглянути на більш широку картинку. Тематизація забезпечує узгодженість робочого навантаження і обов’язків всієї команди.

Складіть розпорядок вільного часу

Ранковий та вечірній розпорядок дня – невід’ємна частина ефективного тайм-менеджменту.

Дорсі прокидається близько шостої ранку і починає день з годинної медитації. Він великий шанувальник Віпасани і вже брав участь в декількох духовних практиках. В 2019 на подкасті з Беном Грінфілд Дорсі сказав, що медитація стала найбільш значущим його рішенням щодо психічного здоров’я і боротьби зі стресом.

Після медитації Дорсі виконує 7-хвилинну зарядку, а потім вирушає в сауну на 20 хвилин. По вівторках і четвергах він працює віддалено, а в інші дні ходить на роботу пішки – шлях займає близько 1 години 15 хвилин.

Дорсі лягає спати в 11 вечора. Перед цим він проводить ще одну годинну медитацію і вечеряє. Мільярдер також відомий тим, що їсть лише один раз в день: «Протягом останніх двох років я тільки вечеряю. Зазвичай я починаю їсти близько 18:30 і закінчую приблизно о 20:30, максимум о 21:00. При цьому я можу ще випити вина, зазвичай червоного».

Ігноруйте критиків

Джек Дорсі був названий одним з найгірших CEO в США два рази поспіль – в 2016 та 2017 років роках. Його часто критикують за те, що він віддає більший пріоритет особистому життю і хобі, а не розвитку своїх компаній. Вкладення багатьох інвесторів в Twitter так і не були виправдані, і в цьому вони також звинувачують Дорсі.

Чотири уроки від CEO Twitter і Square Джека Дорсі, який не може працювати над одним завданням довше чотирьох годин - produktyvnist, porady, news

Фото в тексті: mundissima/Shutterstock

Акціонерів Square і Twitter також не влаштовує той факт, що Дорсі ділить свій час між двома компаніями і не здатний зосередитися на одній справі. Основна причина їх розчарування в Twitter – невисока вартість акцій (вони почали стабільно зростати лише в минулому році). Але чи можна звинуватити в цьому розпорядок дня CEO?

В цілому, ринок акцій реагує мільйоном різних образів на мільйони різних факторів, багато з яких неможливо контролювати. Завдання глави і співробітників компанії – робити все можливе, щоб підвищити її цінність і розвивати її.

Дорсі знає це, і саме тому намагається зберегти свою позицію як в Twitter, так і в Square. Зараз його особистий капітал становить близько $14 млрд,  акції Twitter і Square виросли на 113% і 278% з початку 2020 року.

Можливо, Дорсі не може всидіти на місці та фокусуватися більш ніж на кілька годин, а також занадто часто відпочиває (на думку інвесторів) і проводить багато часу в сауні. Проте за останні 10 років він допоміг створити дві успішні компанії, а значить, він використовує правильний підхід.

7 квітня 2020 року Дорсі також передав свої акції Square на суму $1 млрд на боротьбу з коронавірусом, забезпечення загального базового доходу і на підтримку здоров’я та освіти дівчаток.

Ймовірно, підприємець ніколи б не досяг такого становища, якби піддався впливу критиків.

Підпишіться на e-mail розсилку Українського Спектру

Про “Український Спектр”

«Український Спектр» – це онлайн медіа-організація, яка націлена на те, щоб допомогти своїм читачам, глядачам та відвідувачам успішно розвиватися в бізнесі та повсякденному житті, завдяки неперевершеному доступу та найкращому у своєму класі поданню новин та історій.

«Український Спектр» в Telegram – коротко про головне один раз на день
Підписатись на канал

Ми у соціальних мережах:

Ми у соцмережах:

Слідкуйте за UAspectr у Facebook або ж читайте усе найцікавіше у нашому каналі в Telegram
Menu