Країна, Новини, Спецпроект

Зеленський підписав законопроект про «Дiя City»

12 Серпня, 2021

Не забудьте поширити ❤️

Президент Володимир Зеленський підписав законопроект «Про стимулювання розвитку цифрової економіки в Україні» № 1667-ІХ. Документ вводить правовий режим «Дiя City», визначає організаційні та фінансові основи його функціонування.

В Офісі президента зазначили, що закон покликаний створити сприятливі умови для ведення інноваційного бізнесу в країні, розвитку цифрової інфраструктури, залучення інвестицій і талановитих фахівців.

Спецналоги

Спеціальні умови оподаткування торкнуться компаній-резидентів «Дiя City». Стати резидентом може юридична особа, зареєстрована на території України, яка відповідає ряду вимог, зазначених у документі.

Статус резидента «Дiя City» надає уповноважений центральний орган виконавчої влади, що забезпечує реалізацію державної політики у сфері цифрової економіки.

Також закон містить норми, пов’язані з тимчасовою непрацездатністю та соціальними гарантіями для гіг-спеціалістів, їх загальнообов’язковим державним соціальним страхуванням, а також правом інтелектуальної власності на об’єкт, створений у рамках гіг-контракту.

Міністр цифровий трансформації Михайло Федоров заявив, що немає мети «ламати те, що добре працює», навпаки, завдяки «Дiя City» буде надана «ще одна можливість комфортно вести бізнес і отримувати від цього задоволення». За його словами, введення правового режиму може принести до 10% частки IT-індустрії у ВВП України.

Не все так добре

Незважаючи на те, що в Міністерстві цифровий трансформації запевняють у значних перевагах «Дія.City», опитування, проведене DOU серед самих представників IT-сфери показав, що 79% виступають проти його впровадження, а підтримують – лише 9%.

Зокрема, багато айтішників відзначали, що не довіряють Мінціфрі та державі, багато людей також очікують погіршення умов праці.

IT-фахівці виступали проти введення правового режиму «Дiя City». У липні айтішники вимагали біля стін Верховної Ради в Києві доопрацювати проєкт або накласти на нього вето.

Підпишіться на e-mail розсилку Українського Спектру

Про “Український Спектр”

«Український Спектр» – це онлайн медіа-організація, яка націлена на те, щоб допомогти своїм читачам, глядачам та відвідувачам успішно розвиватися в бізнесі та повсякденному житті, завдяки неперевершеному доступу та найкращому у своєму класі поданню новин та історій.

«Український Спектр» в Telegram – коротко про головне один раз на день
Підписатись на канал

Ми у соціальних мережах:

Ми у соцмережах:

Слідкуйте за UAspectr у Facebook або ж читайте усе найцікавіше у нашому каналі в Telegram
Menu