Кар'єра, Новини, Поради

П’ять звичок природжених лідерів

13 Серпня, 2021

Не забудьте поширити ❤️

У будь-якій організації є кілька найавторитетніших співробітників. Їх вплив не залежить від посади або офіційних повноважень. Часто вони діють несвідомо. Однак їх об’єднують певні звички, і їх можна взяти на озброєння.

Викликати довіру

Це не тактика, а скоріше спосіб життя. Заробити авторитет допомагає не висока посада, а довіра оточуючих. Вивчаючи неформальних лідерів, можна помітити, що вони першими виявляють довіру. Далі вони зміцнюють або змінюють ставлення до людини в залежності від того, як вона себе повела. Інакше кажучи, вони практикують «швидку довіру».

Уявімо керівника проєкту. У його групі є учасник, відомий лише по його репутації. Природжений лідер не буде чекати, поки він заслужить довіру. Нові відносини починаються з довіри, і результат не змусить себе чекати. Люди дивно добре реагують на відчуття, що їм довіряють, і звертають гори, щоб відплатити за цей простий, але ефективний жест.

Природжений лідер сіє навколо довіру. Навіть якщо хтось її порушить, це буде швидше винятком. В кінцевому рахунку практика швидкої довіри допомагає розвивати міцні відносини. Це запорука успіху для будь-якого, хто хоче керувати.

Управляти взаємністю

Це найпростіша тактика, яка допомагає оточити себе прихильниками. Дослідження підтверджують: якщо надати комусь послугу, ймовірно, він відплатить тим же.

Неформальні лідери вміють створювати ситуації, в яких оточуючі виявляються у них в боргу. І, як правило, це не маніпуляція, а щире бажання допомогти. Спираючись на своє оточення, вони пропонують колегам підтримку, доступ до інформації та ресурсів. Вони створюють борги взаємності, просто надаючи допомогу.

Коли приходить час повернути цей борг, люди охоче прагнуть відплатити за послугу.

Стирати кордони

Природжені лідери вміють розвивати міцні зв’язки через формальні організаційні кордони. Їм добре даються міжгалузеві відносини і співробітництво. І такі умовності, як корпоративна ієрархія, не завадять їм шукати рішення проблем. Паралельно вони дізнаються щось нове, знайомляться з підходами і труднощами інших людей.

По суті, природжені лідери укріплюють свою мережу контактів. Вони отримують уявлення про реалії, ресурси і проблеми в інших областях, а також доступ до цінної інформації та осіб, які мають спеціальні навички. В результаті вони бачать більш широку картину, ніж більшість, можуть виявляти можливості та використовувати правильні ресурси для вирішення особливо складних завдань.

Цей останній пункт лежить в основі такої звички.

Створювати союзи

Вже згадані звички дають авторитетним людям можливість використовувати необхідні ресурси для вирішення проблем або виконання важливих проєктів.

Завдяки своїм вродженим здібностям неформальний лідер створює більш міцні союзи, ніж який-небудь призначений керівник. Вони знають, до кого звернутися і як залучити потрібних людей у ​​потрібний час, щоб домогтися гарних результатів. І для цього їм не потрібні гучні посади або накази згори. Це той тип лідерства, який актуальний зараз.

Бачити проблеми

Унікальна якість природжених лідерів – вміння бачити можливості або проблеми, які часто ігноруються. Це можна назвати проблемами сірої зони.

Вони існують практично в кожній організації та зазвичай знаходяться поза зоною відповідальності окремої особи або групи. Лідери «сірої зони» майстерно виявляють їх і мають ресурси для їх вирішення.

Ці звички будуть корисні будь-якому, незалежно від посади або організації. Лідер – це не влада, яку дає посада. Швидше це професійна якість, вміння створювати цінність за рахунок поваги, довіри, підтримки і здатності приймати правильні рішення через інших і разом з ними.

Підпишіться на e-mail розсилку Українського Спектру

Про “Український Спектр”

«Український Спектр» – це онлайн медіа-організація, яка націлена на те, щоб допомогти своїм читачам, глядачам та відвідувачам успішно розвиватися в бізнесі та повсякденному житті, завдяки неперевершеному доступу та найкращому у своєму класі поданню новин та історій.

«Український Спектр» в Telegram – коротко про головне один раз на день
Підписатись на канал

Ми у соціальних мережах:

Ми у соцмережах:

Слідкуйте за UAspectr у Facebook або ж читайте усе найцікавіше у нашому каналі в Telegram
Menu