Кар'єра, Новини, Поради, Продуктивність

Як стати крутим лідером: п’ять кроків

12 Січня, 2021

Засновниця фірми Stanton & Company і письменник Емі Стентон розповідає, як не оступитися на шляху до лідерства.

Ви ніколи не будете володіти мистецтвом лідерства досконало.

Здається, про це весь час забувають в публічних обговореннях того, як бути ефективним лідером. Лідерство – це не пункт призначення, а процес: нескінченна робота над собою, на яку йдуть роки і яка в будь-який момент може здатися повним провалом.

Всі ми в якийсь момент забуваємо, як бути справжнім лідером. Найголовніше, що я дізналася про лідерство за свою кар’єру – найважливішими є «м’які навички». Справа не в тому, щоб вважатися великим начальником, не у відповідному одязі, і не в тому, що остаточне рішення завжди залишається за вами. Головне – навчитися спілкуватися таким чином, щоб інші люди довіряли вам.

Ось що ви можете зробити для цього прямо зараз.

1. Змініть свій стиль зворотного зв’язку, щоб люди знали: ви маєте на увазі те, що говорите

Якщо ви говорите «Гарна робота» кожному співробітнику з приводу будь-якої виконаної задачі, в цих словах немає особливого сенсу. Ефективне лідерство полягає не в тому, щоб постійно нахвалювати людей. Дослідження показують, що саме «негативний» зворотний зв’язок (якщо він поданий адекватно) найбільш корисний. Люди хочуть вчитися і рости, бачать перед собою завдання сьогодні бути краще, ніж учора, тому найважливіший м’яка навичка керівника – вміння підтримувати таке зростання шляхом конструктивного зворотного зв’язку.

Тут популярний сендвіч-метод (позитивне висловлювання, конструктивне, позитивне). Але важливі також і регулярні відверті бесіди, за якими слідують ефективні кроки вперед.

Пам’ятайте: одна справа критикувати, і зовсім інше – дати конструктивний зворотний зв’язок і намітити шлях для поліпшень.

2. Шукайте приклади лідерства поза роботою

Я керую PR-фірмою Stanton & Company.

Я також беру уроки танців вже кілька років.

На перший погляд, танці і PR – це дві абсолютно різні речі. Але можна поспостерігати за іншими стилями навчання і осмислити нові підходи і техніки мотивації.

Особисто я вважаю, що ви зміцнюєте лідерські навички, коли щиро подаєте себе, коли говорите від щирого серця і не намагаєтеся бути кимось (або чимось) іншим. Коли ви не граєте, а показуєте себе з такого боку, який пов’язаний з вашої власною вразливістю.

3. Якщо щось йде не так, в першу чергу беріть відповідальність на себе

Я постійно кажу своїй команді, що будь-яка помилка – це моя відповідальність, адже я – власник компанії.

На керівних посадах легко впасти в образ «жертви». Коли виникають якісь проблеми, може здатися, що вони знаходяться поза вашим контролем. Але це тільки посилює проблему. Згодом ви починаєте таким чином ставитися абсолютно до всього.

Навпаки, важливо відразу взяти відповідальність на себе. Що б не трапилося, навіть якщо в якійсь події явно немає вашої провини, важливо замислитися хоч на мить, яку роль ви в цьому зіграли. Може бути, ви були доступні рідше, ніж зазвичай. Можливо, ви займалися іншими проблемами. Може бути, ви були так зайняті, що не відреагували на важливі сигнали.

Справжні лідери подають приклад і визнають свою причетність до проблем, які виникли.

4. Дозвольте оточенню здійснювати власні помилки

Мікроменеджмент рідко буває ефективним. Людям потрібно робити помилки, щоб вчитися. Очевидно, краще, коли такі помилки відбувалися в контрольованих обставинах. Але ваша мета – створити таке середовище, де люди будуть відчувати себе комфортно і впевнено, працюючи самостійно. Так ви дасте їм можливість перетворитися з простих співробітників в теперішніх членів команди.

Це зажадає від вас великого терпіння. Потрібно знайти час, щоб вчити, наставляти і направляти людей. Ви повинні бути поруч, щоб допомогти їм зібратися, коли щось піде не так. А перш за все потрібно змиритися з тим фактом, що співробітники будуть робити помилки – і водночас пам’ятати про те, що короткострокові витрати виправдані, оскільки завдяки їм з’являються нові знання і незалежність.

5. Активно розмірковуйте і часто просіть про фідбек

Лідерство має змінюватися і розвиватися разом з навколишнім середовищем, а це означає, що ми повинні стежити за тим, що відбувається і змінюватися. І найкраще працюють ті організації, де співробітники легко діляться своєю щирою думкою з керівництвом.

Керівник повинен розуміти, чи чують люди один одного і чи ефективні стиль або підхід до спілкування. І єдиний спосіб це зробити – створити сприятливе середовище, в якому вітається, коли співробітники розповідають керівнику або власнику компанії про те, що вони відчувають, що їх турбує або про щось, що привернуло їхню увагу. І не просто вітається, але і високо цінується.

Лідеру абсолютно неприпустимо працювати у вакуумі власних думок. Почувши думки інших людей, ви отримуєте набагато більше, ніж втрачаєте.

«Український Спектр» в Telegram – коротко про головне один раз на день
Підписатись на канал

Ми у соціальних мережах:

Ми у соцмережах:

Слідкуйте за UAspectr у Facebook або ж читайте усе найцікавіше у нашому каналі в Telegram
Menu