Книги, Новини, Поради

Білл Гейтс розповів про кращу книгу, яку прочитав за останній час

16 Серпня, 2021

Засновник Microsoft Білл Гейтс веде власний блог про книжки. Періодично він публікує списки книг, які радить прочитати, і пише на них невеликі рецензії. Цього разу він розповів про останню роботу одного зі своїх улюблених авторів Вацлава Сміла «Цифри не брешуть: 71 річ, яку вам треба знати про світ».

Вчений і політолог чеського походження Вацлав Сміл відомий своїми книгами про зв’язок енергетики з екологією, демографією і політикою, а також тим, що це один з улюблених авторів Гейтса. «Я чекаю його нових книг так само, як деякі люди чекають чергових” Зоряних війн “», – говорив підприємець.

Цитуючи Сміла, Гейтс часто робить обмовку, що його книги «не для всіх» і можуть «читатися як підручник або технічне керівництво». Але, згідно з останньою рецензії підприємця, в новій книзі Сміл «бере все, що робить його творчість чудовою, і зводить це до легкого для читання формату». «Я відчайдушно рекомендую цю книгу всім, хто любить вчитися», – написав Гейтс.

Він пояснив, що чарівність книги «Цифри не брешуть …» полягає в тому, що вона настільки ж прониклива і насичена корисною інформацією, як і більш ранні роботи Смілла, але написана в більш легкому жанрі.

Книга розбита на короткі глави, в кожній з яких Сміл наводить факт про світ і використовує його в якості відправної точки для вивчення захоплюючих аспектів того, як він влаштований. Гейтс привів три приклади:

1. Розмір людського мозку пов’язаний з потовиділенням

«Люди – чемпіони з потовиділення. Ми регулюємо температуру тіла за допомогою поту краще, ніж будь-які інші ссавці (почасти тому, що у нас дуже мало волосся). […] Наші предки володіли більшою витривалістю, ніж тварини, на яких вони полювали. Це дозволило знайти джерело білка, який став паливом для розвитку людського мозку».

2. Французи почали пити набагато менше вина, ніж раніше

«У 1926 році середньостатистичний француз випивав вражаючі 136 літрів вина. Але до 2020 року ця цифра скоротилася всього до 40 літрів. […] Чи означає це, що французи стали більш уважні до свого здоров’я? Чи було життя в 1920-ті роки таким сумним, що людям доводилося пити? Чи замінили люди споживання вина іншими розвагами, такими як перегляд телевізора або сторінок в інтернеті? Мені подобається, як ця книга змушує вас замислитися про історію, що лежить в основі, здавалося б, нішевої статистики».

3. 1880-і роки стали найбільш значним десятиліттям в історії людства

«Приємно вважати епоху, в якій ми живемо зараз, часом безпрецедентних інновацій, але Сміл стверджує, що справжній технологічний бум трапився у 1880-х роках. Десятиліття було ознаменовано відкриттям електрики і двигуна внутрішнього згоряння, поряд з дещо менш значущими, але все ж важливими винаходами, такими як кулькова ручка, велосипед і Coca-Cola».

Підпишіться на e-mail розсилку Українського Спектру

«Український Спектр» в Telegram – коротко про головне один раз на день
Підписатись на канал

Ми у соціальних мережах:

Ми у соцмережах:

Слідкуйте за UAspectr у Facebook або ж читайте усе найцікавіше у нашому каналі в Telegram
Menu