Бізнес, Інвестиції, Новини, Поради

Як знайти правильного інвестора. Покрокова інструкція

20 Серпня, 2021

Не забудьте поширити ❤️

Якщо ви підприємець, то вам напевно знайома хвороблива процедура дью ділідженс або комплексної перевірки, яка є частиною процесу залучення коштів. Кожен по-справжньому хороший інвестор буде проводити таку перевірку вашого продукту, вашої команди і стратегії виходу на ринок. Однак не тільки інвестори, а й підприємці повинні бути вкрай обачними при виборі підходящого партнера.

Взяти гроші у інвестора – це все одно що одружутися на ньому, адже він стає вашим партнером в доступному для огляду майбутньому. І якщо ви не одружуєтеся на кому попало – не варто і починати фінансові відносини з ким попало.

Як знайти правильного інвестора. Покрокова інструкція - porady, news, investytsiyi, businessЯк знайти правильного інвестора. Покрокова інструкція - porady, news, investytsiyi, business

Як же вибрати підходящого інвестора та ініціювати з ним контакт?

Вивчайте конкурентний ландшафт

Вибір інвестора передбачає вивчення конкурентного ландшафту галузі, і важливо точно зрозуміти, хто з потенційних фондів або бізнес-ангелів зацікавлений у вашому секторі. Тут же необхідно дотримати баланс між інвестором з вашої сфери і тим, хто вже вклав у вашого прямого конкурента.

Вам потрібно знайти того, хто інвестує у вашу галузь і в проєкти на вашій стадії, але при цьому ще не включив до себе в портфель когось із схожих компаній. Можна провести відбір за територіальним принципом: подивитися, хто інвестував в інші компанії у вашому регіоні, але, можливо, в інших або суміжних галузях.

Після того як ви визначили релевантного інвестора, прийшов час зайти на його сайт і подивитися, в які проєкти і на яких стадіях він інвестував.

Визначилися з потенційними партнерами – прийшов час дослідження кожного з них.

Поговоріть із засновниками, які вже отримали гроші від цього фонду або бізнес-ангела

Порівняння з браком – не випадково. Ніхто не зможе розповісти вам більше про те, що являє собою організація, ніж вже підприємець, який вже отримав від неї гроші.

Ось кілька питань, які ви повинні поставити такому підприємцю.

– Скільки тривав процес дью-ділідженс і чи затягував його інвестор?

– Чи допомогли поради цього інвестора удосконалити бізнес?

– Пред’являв інвестор несподівані вимоги?

– Чи продовжує він співпрацювати з проєктом при виникненні проблем?

Це лише приклади питань, які вам необхідно поставити. Ви повинні докладно розпитати своїх співрозмовників, щоб прийняти обгрунтоване рішення про те, чи варто брати гроші цього інвестора.

Тепер починається найцікавіше: як потрапити в поле зору інвестора?

Отже, ви провели дослідження і тепер, наприклад, у вас є список з трьох відповідних інвесторів. Настав час зв’язатися з ними, але цей етап, як і попередні, вимагає ретельної підготовки. Якщо ви не зможете справити потрібне враження, це зведе до нуля ваші шанси на залучення капіталу від цього інвестора.

Як же найкраще встановити контакт з інвестором? Якщо коротко: особистий контакт. Ніколи не робіть «холодну» презентацію інвестору – ні по телефону, ні навіть по електронній пошті. Знайдіть спільного знайомого, бажано людину, яку інвестор поважає, і попросіть її представити вас. Ймовірно, ідеальним спільним знайомим може стати той самий підприємець, з яким ви розмовляли раніше. Немає кращої кандидатури, щоб представити вас інвестору, ніж засновник, якого вже підтримав цей інвестор, за умови, звичайно, що це було успішне партнерство.

Не змушуйте підприємця, який вам надає послугу, робити за вас всю роботу – підготуйте лист з коротким описом проєкту. Чому це так важливо? Тому що тепер вашому спільного знайомому не доведеться намагатися пояснити суть вашого проєкту і самому складати його опис.

Якщо ви будете дотримуватися наведених вище інструкцій, вам буде легше знайти підходящого інвестора, познайомитися з ним особисто і залучити його інвестиції.

Підпишіться на e-mail розсилку Українського Спектру

Про “Український Спектр”

«Український Спектр» – це онлайн медіа-організація, яка націлена на те, щоб допомогти своїм читачам, глядачам та відвідувачам успішно розвиватися в бізнесі та повсякденному житті, завдяки неперевершеному доступу та найкращому у своєму класі поданню новин та історій.

«Український Спектр» в Telegram – коротко про головне один раз на день
Підписатись на канал

Ми у соціальних мережах:

Ми у соцмережах:

Слідкуйте за UAspectr у Facebook або ж читайте усе найцікавіше у нашому каналі в Telegram
Menu